Tekirdağ’daki Sağlık Personelinin Döner Sermaye Endişesi !

Tekirdağ’da Şehir Hastanesi Endişesi

Şehir hastanelerinde sağlık personellerinin döner sermaye ödemelerindeki hak kayıpları kulaktan kulağa dolaşıyor. Bu nedenle Sosyal Sorumluluk açısından sağlık çalışanlarımızın sesini duyurmak adına bu haberi yayınlıyoruz.

Türk Sağlık Sen Tekirdağ Şube Başkanı Endişeli

Türk Sağlık Sen Tekirdağ Şube Başkanı Yalçın Gür, illerinde yaklaşık bir yıl içerisinde açılması planlanan  Şehir Hastanesi’nin şimdiden sağlık personelini tedirgin etmeye başladığını söyledi. Gür, “Şehir Hastanesi açıldığında yaşanabilecek hak kayıpları nedeniyle ildeki sağlık personelimiz tedirgin” dedi.

Sağlık Personeli Hak Kaybı Yaşamasın

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na Tekirdağ’daki sağlık personeli sorunlarını anlatan Türk Sağlık Sen Tekirdağ Şube Başkanı Yalçın Gür, “İlimizde sağlık personeli sıkıntısı var. En çok da hemşireye ihtiyaç var. İlçelerimizde yeni hastaneler yapıldı. Bir yıl içerisinde de yerleşim bölgesinin dışında bir şehir hastanesinin kurulması planlanıyor. Ancak yaşanabilecek hak kayıpları nedeniyle sağlık personellerimiz, şehir hastanesinin açılacak olmasından son derece endişeliler. Diğer illerde açılan şehir hastanelerinde döner sermaye ek ödemesinin düştüğünü veya hiç ödenmediğini duyuyoruz. Şehir hastanelerinde görüntüleme hizmetinin özelleştirilecek olması ve radyoloji alanındaki personellerimizin başka yerlere görevlendirilecek olması da tedirginlik yaratan diğer konulardan biri” diye konuştu. Edirne Türk Sağlık Sen Başkanı Alim Kanpolat ise, ilçe devlet hastanelerinde sağlık personeli eksikliği yaşandığını, döner sermaye ödemelerinde ise il genelinde sıkıntı olduğunu dile getirdi.

Erkan Doğan (BSHA)

Yoruma kapalı.