Temiz Oda Sistemleri Nasıl Olmalı?

Temiz Oda Sistemleri Nedir?

Geçmişten günümüze hijyen her zaman insan sağlığı için önemli bir faktör olmuştur. Günümüz şartlarına bakıldığında değişen dünya da gelişen virüs ve mikropların varlığı insanlığı huzursuz etmekte. İşte burda temiz oda sistemleri devreye giriyor. Temiz oda denildiğinde ISO 14644-1’ e göre odanın içerisinde ki hava da partiküller ve mikroorganizma yoğunluğunun belirtilen düzeyde olması ve oda içerisinde tutulmasını ve girişini engelleme akla geliyor.

temiz-oda-sistemleri-nasil-olmali
Temiz Oda Sistemleri Nasıl Olmalı?

Temiz oda, oda içerisinde ki hava kalitesinin en üst düzeyde kontrol edildiği, partikül ve gözle görülmeyecek kadar küçük mikroorganizmaların, nemin, basıncın miktarının ayarlandığı hacimdir.

Temiz Odaların Kullanım Yerleri

temiz-oda-sistemleri-nasil-olmali

Temiz odaların yüksek hijyen içermesi gerekir ve insan sağlığı ile gıda üretimi yapılan yerlerde tercih edilmesi bir nevi zorunluluk haline gelmiştir. Ameliyathaneler, laboratuvarlar, kan merkezleri, ilaç üretim merkezleri hijyenik alanlarda üretilmesi zorunlu olan tüm tesislerde kullanılır.

temiz-oda-sistemleri-nasil-olmali

Mikroorganizma ve partiküler temaslı yüzeylerin kontrolünü sağlamak için temiz oda sistemlerinin kullanımı zorunludur. Profesyonel temiz oda kurulumu ve ekipmanları için https://www.termotes.com/temiz-oda-sistemleri/  web sitemizi ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yoruma kapalı.