Vücut Şekillerinde Göre Stil Önerileri

Her kadın gündelik hayatında şık giyim istemektedir. Fakat kadınlar vücut tiplerini tam olarak tanımamalarından dolayı yanlış elbise kombinasyonlarını tercih etmektedir. Bayanlar kendi vücut tiplerini tanıyarak uygun kombinler elde edebilir ve şıklığını daha iyi şekilde yansıtabilir. Peki, vücut tipleri nasıl giyinmelidir? Bu sorunun yanıtını yazımız içerisinde şimdi okuyabilirsiniz.

Sezonun modalarına uygun şekilde giyinme son derece önemlidir. Bununla beraber vücut şekline göre de giyinilmesi gerekir. Her insanın belirli kusurlar bulunmaktadır. Sahip olduğunu bedeni tanımadan giyinmeniz hem tarzını hem de vücut tipinizi daha da bozabilmektedir.

 

Armut Yapısına Sahip Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Türkiye’de yaşayan kadınların yüzde 60’ı bu vücut şekline sahiptir. Omuzdan bel bölgesine kadar ince yapıda yer ala bayanlar belden basen bölümüne kadar kalın bir vücuda sahiptir Bu vücut tipine ise armut tipi vücut adı verilmektedir. Böyle bir vücut tipinde yer alıyorsa mutlaka karmaşık şekle sahip desenlerden kaçınmanız önerilir. Bacak boyunu uzun göstermek için kıyafet giyiminde kemerle bel kısmı vurgulanması gerekir. Üs bölümden alt tarafa kadar dar kıyafetlerden kaçınılmalı ve bu kombin yerine üst bölgesi geniş giyimi tercih etmelisiniz.

 

Ters Üçgen Yapısına Sahip Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Bu vücut tarzlarına ender şekilde rastlanılmaktadır. Basen bölgelerinden ince omuza doğru ize geniş duran bu vücut tipinin en büyük problemleri arasında alt giyim bölgesi yer almaktadır. Bu vücut tipine sahip kadınların genel olarak bacak boyu uzun olmaktadır. Bu tip vücutta yer alan bayanların kıyafet tarzı üstü dar alt bölgesi geniş şekilde olması gerekmektedir. Geniş paça yapısına sahip pantolon ve çan etek giyim tarzı modellerden dolaplarında mutlaka bulundurması gerekir.

Dikdörtgen Yapısına Sahip Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

İnce bacak yapısı ve basenden omuz bölgesine aynı vücut oranına sahipseniz sizde dikdörtgen vücut yapısına sahipsiniz demektedir. Bu kişiler genel olarak bedenlerinden büyük giyim i tercih etmesi tavsiye edilmektedir. Bununla beraber yarım kollu kıyafetler giyerek dikkatleri dağıtmaları gerekir.

Kum Saati Yapısına Sahip Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

İdeal kadın vücut tipi adlandırılır. Omuz bölgesinden üst karın kısmına kadar geniş bel bölümünün ince ve basen kısımlarının geniş olduğu vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip kişiler genel olarak bel ve üst karın bölgesini vurgulayacak giyim i tercih etmeleri gerekir.

 

Elma Yapısına Sahip Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Karın bölgesinin omuzdan ve basenlere göre daha geniş olduğu vücut yapılarına elma tipi vücut yapısı adı verilmektedir. Bu vücut tipine sahip kişilerin karın bölgelerini tam olarak belli etmeyen, pileli üste ve etek giymeleri uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Bu vücut tipinde yer alan bayanlar İspanyol paça gibi kombin türlerinden kaçınması gerekir.

 

Sizde yazımızda yer alan önerileri dikkate alarak sahip olduğunuz vücut yapısına uygun şekilde giyinebilir ve şıklığını en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.

BAKINIZ: Fırında Pratik Çupra Tarifi

Yoruma kapalı.