Yazla Gelen Diyet Tutkusu

Yazın gelmesiyle beraber vücutları forma sokma arzusu da son hız devam ediyor. Vücudu forma sokmak içinde bazı şeylerden feragat ediliyor, bunların en başında ise şeker ve glüten yer alıyor. Fakat özellikle kadınların belli periyotlarda tatlı krizi tutması aşikâr. Bu durumlarda da küçük kaçamaklar için sevilen şeylerin kalorisi hakkında bilgiler aranmaya başlanıyor.

Diyet Listelerinin Demirbaşı Elma

Elma diyet listelerinin baş tacı olan bir besin, özelliklede ara öğünlerde tüketilen en masum meyve. Tabiî ki elmanın normal kalorisiyle farklı bir besinle birleştiği kalorisi, birbirinden oldukça farklı. Orta büyüklükte bir elma yaklaşık olarak 52 kalori ve içerisinde vücut için gerekli olan lifleri ve en doğal şekeri barındırıyor. Bu yüzden tek başına tüketildiğinde gayet masum bir yiyecek olan elma kurabiye pasta gibi glütenlerle birleşince ne yazık ki masumiyetinden eser kalmıyor.  Bir dilim elmalı pasta kaç kalori diye sorulduğunda 238 kalori cevabı verilebilir.

Elmalı Pasta Mı Elma Mı Tarafını Seç

Kalorisi elmadan oldukça yüksek olan elmalı pasta içerdiği yağ, un ve rafine şeker sebebiyle diyeti sekteye uğratan yiyeceklerden. Fakat tüketildiğinde dengelenmesi çokta zor olmayan bir kaloriye sahip. Diyet sırasında yapılan bu gibi küçük kaçamakları telafi etmekten kaçınmayın telafi kulağa ne kadar olumsuz gelse de bozulan diyet listenizi düzene sokacak gizli sözcük aynı zamanda. Telafi etmek içinse yapmanız gerekenlerin başında o bir dilimcik pastayı eritmek adına yaklaşık beş kilo metre kadar yürümek. Ben o kadar yürüyemem üşenirim diyenler içinse diğer öğünlerden kısarak toplamda alınan kaloriyi dengelemek oldukça faydalı bir seçenek olacaktır.

Kaçamaklarda Porsiyon Kontrolü Önemli

Pasta kadar büyük olmadığı varsayılıp bir adet elmalı kurabiye kaç kalori diye sorulduğunda ise nispeten elmalı pastaya göre daha az yani, 113 kalori olduğu görülmektedir elbette bu kalori miktarları belli ölçütler baz alınarak verilmiştir. Dilimin veya porsiyonun büyüklüğüne göre kaloriler artıp azalabilir. Diyet sırasında tükettiğiniz kaçamakların porsiyonların büyüklüğüne dikkat etmek biraz olsun daha az vicdan azabı çekmenizi sağlayabilir.

Yoruma kapalı.