Yoga İçin Doğru Sporcu Sütyeni Nasıl Seçilir?

Sporcu Sütyeninin Kadınlar İçin Önemi Nedir?

Hem spritüel hem de fiziksel açıdan oldukça sağlıklı olan spor dallarından biri olan yoga, esneklik gerektiren aktivitelerden biri. Bu nedenle de özellikle kadınlar tarafından oldukça sık tercih ediliyor. Hareket özgürlüğü ve esnekliği sağlayan yoga, bu sporu yapanların hayatının her alanına etki ediyor. Fakat yoga hareketlerini doğru ve sağlıklı yapabilmek için bazı etkenlere de dikkat etmek gerekiyor. Bunların başında da kadın spor giyim ekipmanları geliyor. Peki, kadınların yoga yaparken giymeyi en çok sevdiği doğru sporcu sütyeni nasıl seçilir gelin birlikte inceleyelim. 

Sporcu Sütyeninin Kadınlar İçin Önemi

Küçükten büyüğe kadın giyim ekipmanları günlük hayatta olduğu kadar spor hayatında da önem taşıyor. Buna bağlı olarak; pek çok kadın sporcu bralet tarzı sütyeni, günlük hayatında kullanıyor olsa da spor esnasında sağlık ve performans bakımından daha farklı modeller kullanıyor. Hemen hemen tüm spor dallarında yoğun hareketlilik ve esneme oranlarına bağlı olarak yanlış ürün seçimi nedeniyle göğüs bağ dokusu sorunları, sırt ağrıları ya da göğüs sarkmaları gibi problemler görülme ihtimali olabiliyor.

Spor giyim malzemelerinin küçük ama önemli bir parçası haline gelen sporcu sütyeni de işte tam bu noktada size büyük kolaylıklar sağlıyor. Rahatlığınıza, konforunuza ve sağlığınıza yapacağınız yatırımda önemli bir yer tutuyor. Bunun yanı sıra spordaki performansınıza ve dolaylı olarak da motivasyon sürecinize olumlu etkilerde bulunuyor. 

Hafif Destekli Sporcu Sütyenlerini Tercih Edin

Pilates, yoga, yürüyüş, esneme gibi düşük tempolu ve diğer sporlara oranla daha az hareket gerektiren spor dallarında hafif destekli modeller tercih edilmelidir. Hem bedeni saran hem de hareketlerinizi kısıtlamayan bu modeller verimliliğinizi arttırmanız için harika bir seçenek olabilir. 

Rahat Hareket Ettiğinizden Emin Olun

Kadınlar genellikle spor yaparken şık görünmeyi ilk amaç olarak görüyor. Fakat burada ilk öncelik konfor olmalıdır. Satın alacağınız sporcu sütyeninin şıklığının yanı sıra size hareket özgürlüğü sağlıyor olmasına özen göstermelisiniz. Seçeceğiniz sporcu sütyeni göğsünüzü sıkmayan, kol ve omuzlarınızı rahatlıkla hareket ettirebildiğiniz bir ürün olmalıdır. Ayrıca göğsünüzün altını saran lastikli bölümün de nefes almanıza engel olmadığına emin olmalısınız.  

Nefes Alan Kumaşları Tercih Edin

Spor yaparken öncelik verilmesi gereken konulardan biri de kullanılan ürünün terlemeye karşı vücudu koruyan mikrofiber özelliklere sahip olmasıdır. Hava alan, ince, yumuşak dokulu ve teri içine hapsetmeyen ürünler kullanmanız daha sağlıklı bir seans geçirmenize olanak sağlar. Kumaş içeriği pamuk olan ürünler tercih etmeniz sağlıklı ve konforlu bir gün geçirmenize olanak sağlayacaktır. 

Yoruma kapalı.