Yoğurt Kilo Aldırır Mı?

Her Yiğidin Bir Yoğurt Yiyişi Var Ama Yoğurt Kilo Aldırır mı ?

Eski Türkler’den günümüze değin uzanan çok eski bir fermente süt ürünlerindendir. Yoğurdun bu denli tarihi geçmişi olması nedeniyle Orta Asya Türk toplulukları tarafından sıkça tüketildiğini dikkate almak gerekmektedir. Kalorisinin oldukça düşük olması nedeniyle aşırı kilo almanın önüne geçen yoğurt en bilinen haliyle sindirimi kolaylaştırması ve hazmı kolay hale getirmesi gibi özellikleri yönünden öne çıkmaya devam etmektedir.

Vitamin Deposu Olarak Yoğurt

Günümüzde çocukların hem zihinsel hem de bedensel gelişimi için de süt ürünleri arasında en çok tüketilen yoğurt önerilmektedir. Uzmanlarca bedensel gelişim sağlamak amacıyla yoğurdun yer aldığı süt ürünleri karşımıza çıkmaktadır. B2 ve B12 ve B16 vitaminleri yönünden son derece zengin olması açısından tam bir vitamin deposu olma özelliğini göstermeye devam ettiğini dikkate almak gerekmektedir. Bu da yoğurt kilo aldırır mı sorusunun yanıtından daha önemlidir.

B2 ve B12 ve B16 vitaminleri yönünden son derece zengin olması açısından tam bir vitamin deposu olma özelliğini göstermeye devam ettiğini dikkate almak gerekmektedir.

Yoğurdun Faydaları

Kabızlık, şişkinlik ve hazımsızlık sorunlarını ortadan kaldırdığını kesinlikle dikkate almak gerekir.

Yüksek oranda probiyotik içermesi, besin emilimini hızlandırarak bağırsak hareketlerini düzenler. Bu yönüyle kabızlık, şişkinlik ve hazımsızlık sorunlarını ortadan kaldırdığını kesinlikle dikkate almak gerekir. Ayrıca kalsiyum bakımından da son derece zengin olması (110 mg) bakımından kilo vermede ve karın bölgesinin yağlanmasında diyetlerde öne çıkan bir gıdadır. Kas gelişimini hızlandırması, sivilceleri ortadan kaldırması diğer bilinen faydalarıdır.

Besin Değeri

10 gr protein

3,6 gr karbonhidrat

141 mg potasyum

36 mg sodyum bulunan yoğurdun B2, B12 ve kalsiyum yönünden 110 mg zengin olduğunu dikkate almakta yarar var.

Kalorisi

100 gr porsiyonda ortalama olarak 58 kalori olduğu düşünüldüğü zaman yoğurt kilo aldırır mı diye düşünmek yersizdir. Lezzetli, evde mayalanmış nefis yoğurtlar diyet sofralarımızda yerini almayı hak eder.

Lezzetli, evde mayalanmış nefis yoğurtlar diyet sofralarımızda yerini almayı hak eder.

Yoruma kapalı.