Yüz Güzelliği İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

0 469

Yüz güzelliği için doğal yöntemler internet üzerinden en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Sivilcesiz, lekesiz ve kırışıkları olmayan güzel bir cilde sahip olmak her bayanın hayalidir. Yaşamımız boyunca birçok cilt sorunu ile karşılaşırız. Bunların başlıca nedeni sağlıksız beslenme, az su tüketimi, stres, hava kirliliği, güneş ışınları, alkol, sigara ve uykusuzluk gibi faktörlerdir. Cildinizde problem yaratan sorunları ortadan kaldırmak ve doğal yollarla bakım yapmak sağlıklı parlak cilde sahip olmanın en önemli yoludur.

Yüz Güzelliği Nedir

kolay-diyet-listesi-yuz-guzelligi-icin-dogal-yontemler

Yüz güzelliği nedir sorusuna net bir cevap vermek olanaksızdır. Çünkü bu sorunun tek bir cevabı bulunmamaktadır. Güzellik kişiden kişiye göre değişen bir olgudur. Fakat bazı faktörler vardır ki bu da insanın yüzünün güzelliğini ciddi mana da etkilemektedir.

kolay-diyet-listesi-yuz-guzelligi-icin-dogal-yontemler

Örneğin cildin temiz ve parlak olması son derece önemlidir. Sivilceli ve kusurlu bir cilt bu güzelliği büyük oranda gölgelemektedir. Bu nedenle düzenli olarak bakım yapmak gerekmektedir. Kendi cilt tipinize uygun bakımı yaparak siz de güzel bir cilde ve yüze kavuşabilirsiniz.

Yüz Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler
kolay-diyet-listesi-yuz-guzelligi-icin-dogal-yontemler

Yüz güzelliği için yapılması gerekenler vardır. Bunlar düzenli bir şekilde yapılırsa güzel ve parlak bir cilde sahip olmak kaçınılmaz olacaktır. Yapılması gereken en önemli yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Cildinizi temiz tutun. Özellikle sürekli makyaj yapıyorsanız cilt temizliğine daha fazla önem vermeniz gerekir. Makyajla uyumak kırışıklıklara ve gözeneklerin büyümesine neden olur. Doğal tonik kullanarak makyajınızı silin ve günde en az iki defa su ve sabunla yüzünüzü yıkayıp gözeneklerin hava almasını sağlayın.
  • Kan dolaşımını hızlandırın. Kan dolaşımının hızlanması hücrelerin kendini yenilemesine yardımcı olur. Cildin daha parlak, diri ve canlı görünmesini sağlar. Kan dolaşımını hızlandırmanın 1. yolu önce ılık sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkamaktır. 2. yolu ise masajdır. Parmak uçlarınızla yapacağınız yüz masajı ile cildinizi yenileyin.
  • Sağlıklı beslenin. Şekerli, gazlı ve yağlı hazır gıdaların sıkça tüketilmesi cilt sağlığını olumsuz etkiler. Özellikle sivilce ve akne sorununu önlemek için kızartmalardan ve tatlılardan uzak durun.

kolay-diyet-listesi-yuz-guzelligi-icin-dogal-yontemler

  • Cildinizi susuz bırakmayın. Su hücrelerin kendini yenilemesini sağlar. Cilt lekelerini ortadan kaldırır. Cildi içten besler, nemlendirir ve parlaklık kazandırır.
  • Uykusuz kalmayın. Uykusuzluk sadece göz altı torbalarının şişmesi ve morlukların oluşmasında değil tüm cildin sağlıksız ve mat görünmesine neden olur.
  • Güneş kremi kullanın. Doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmak yüzde çil ve kahverengi lekelerin oluşmasına neden olur. Yaz kış güneşin zararlı ışınlarından korunmak için 30 faktörlü bir krem kullanmadan dışarı çıkmayın.
  • Yüzünüzü sabah ve akşamları yıkadıktan sonra güneş, rüzgar veya soğuk havaya karşı korumak için mutlaka nemlendirici kullanın. Böylece cilt kuruluğunu engelleyebilirsiniz.
  • Cilt tipinize uygun kür ve maskeler yapın. Yağlı, kuru veya hassas ciltler yapacakları bakım kürleri sayesinde sağlıklı ve güzel görünebilir.

Erkek Yüz Güzelliği İçin Yapılması Gerekenler

kolay-diyet-listesi-yuz-guzelligi-icin-dogal-yontemler

Erkek yüz güzelliği için yapılması gerekenler konusu da birçok erkek tarafından merak edilip araştırılmaktadır. Kadınlar için önemli olduğu kadar yüz güzelliği erkek için de aynı öneme sahip olmalıdır. Erkeklerinde güzel bir cilde sahip olması gereken bazı yöntemler vardır. Bunlardan ilki düzenli olarak haftada bir ya da iki kez peel09ing yapmaktır. Yatağa girerken temiz bir cilt de büyük bir öneme sahiptir. Güneş kremi dahi olsa yüzünüzü bol su ile temizlemeniz gerekmektedir.

kolay-diyet-listesi-yuz-guzelligi-icin-dogal-yontemler

Güzel bir cildin en önemli sırlarından biri de nemlendiricidir. Güzel bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirmeden yatağa girmemelisiniz. Yastık kılıfınızı da sık sık değiştirmek temiz ve kusursuz bir cilt için çok önemlidir. Çünkü uzun süre değiştirilmeyen yastık kılıfında ya da havlu da çok fazla mikrop bulunmaktadır. Bu da cildinizin daha kusurlu olmasına sebep olacaktır.

Yüzü Güzelleştirmek İçin Ne Yapmalıyız

kolay-diyet-listesi-yuz-guzelligi-icin-dogal-yontemler

Yüzü güzelleştirmek için ne yapmalıyız sorusu hemen hemen herkes tarafından merak edilen bir sorudur. Yüzümüzü daha güzel haline getirmek için yapmamız gerekenler cilt tipine göre farklılık göstermektedir. Cilt tipinize göre şu şekilde bir yöntemle cildinizi daha güzel ve canlı hale getirmeniz mümkündür.

Kuru Ciltler
kolay-diyet-listesi-yuz-guzelligi-icin-dogal-yontemler

Birer tatlı kaşığı süt ve zeytinyağını karıştırıp pamuk yardımıyla yüzünüzü silin. 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Her gün uygulayabileceğiniz bu kür cildi hızla canlandırır ve besler.

Yağlı Ciltler

kolay-diyet-listesi-yuz-guzelligi-icin-dogal-yontemler
Maden suyu ve yarım limonu karıştırıp pamukla cildinizi silin ve 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Cildin yağ dengesini sağlar, aşırı yağlanmayı önler ve gözenekleri açar. Ayrıca makyaj öncesi portakal suyu ile cildinizi silerek makyajınızın akmasını engelleyebilirsiniz.

Karma Ciltler

kolay-diyet-listesi-yuz-guzelligi-icin-dogal-yontemler
Limon, susam ve biberiye yağlarından 1 çay kaşığı kadar karıştırıp yüzünüze masaj yaparak yedirin. 30 dakika sonra ılık suyla durulayın. Cildin yağ ve kuruluk oranını eşitleyerek parlaklık kazandırır. Ardından buz kalıplarını yüzünüzde gezdirerek kan akışını hızlandırabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz cilt lekeleri için maske tarifi adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.