Zayıflatan Çilek Detoksu ile 4 Günde 2 Kilo Verin!

Çilek Zayıflatır mı ?

Çilek detoksu vücuttaki toksinlerin atılmasına ve vücudun sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Detoks suları meyve ve sebze destekli kullanılarak, hem sağlık kazandırmakta hem de zayıflamada kolaylık sağlamaktadır. Kilo vermek için detoks içeceklerinden ve özel besinlerden yararlanmak önemlidir. Genel bir kilo kaybı için detokslar, oldukça işlevsel olarak bölgesel zayıflama için de tercih edilebilir.

Çilek detoksu, sağlıklı yaşam için uygulanabilecek besinlerden biri olan çilek ve çilek ile karıştırılabilecek besinlerle yapılabilir. Çileğin insan vücudu açısından çok faydalı bir meyve olması ve 100 gramının yaklaşık 36 kalori olması, bu meyveyi daha cazip hale getirmektedir.  Tabi her besinde olduğu gibi çilekte de tüketimde aşırıya gidilmemelidir. Düzenli ve dengeli bir şekilde uygulandığı takdirde, zayıflamaya yardımcı olur.

Çilek Zayıflatır mı ?

zayiflatan-cilek-detoksu

Çilek meyvesi insan sağlığına sayısız fayda sunan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle diyet yapanların, zayıflamak isteyenlerin listesinde yer alan meyvelerdendir. Ancak çilek ile ilk kez detoks yapacaklar, zayıflamak isteyenler çilek zayıflatır mı ? sorusunu merak etmektedir. İnsan sağlığına birçok faydası bulunan bu meyvenin zayıflama üzerinde de olumlu etkisi bulunduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca bu kadar yararlı bir meyveden hazırlanan detoks da aynı faydaları sağlamaktadır. Çilekte yüksek düzeyde C vitamini bulunmaktadır. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için çileğin çokça tüketilmesi gerekmektedir.

Yulaf Çilek Diyeti

Çilek ile yapılan bir diyet çeşidi ise başka besinler ile karıştırılarak tüketilmesidir. Karışımda kullanılan besinlerin kalorileri ve miktarı dengeli bir şekilde olacak şekilde kullanılırsa, zayıflama sürecine olumlu katkısı bulunduğu söylenebilir. Çilek ile karıştırılan bir besin ise yulaftır. Peki kilo verdiren yulaf çilek diyeti nasil yapilir ? Yulaf çilek diyeti için şu malzemeler olması yeterlidir;

 • 4 veya 5 adet çilek
 • Bir çay kaşığı tarçın/keçiboynuzu tozu/kakao
 • 2 veya 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi
 • Süt( bir bardak )
 • 2 veya 3 adet ceviz

Yulaf çilek diyeti için bu malzemeler bir araya getirildikten sonra sıra yapılış aşamasına gelmiştir. Peki bu malzemelerle çilek detoksu nasıl yapılır ?  Yapılış aşamaları ise şu şekildedir;

 • Sütle beraber yulaf ezmesini ocakta kısık ateşte süt iyice şişene kadar karıştırın,
 • Ardından karışımı kaseye dökün, kaseye doğranmış çilekleri ilave edin,
 • Keçiboynuzu, tarçın veya kakao( üçünden herhangi biri) ile beraber ezilmiş cevizleri ekleyin kaseye,
 • İsteğe bağlı elma da eklenebilir.

Çilek Detoksu Faydaları

Çilek detoksu faydaları pek çok konuda kendini göstermektedir. Detoksun düzenli olarak tüketimi sonucunda kalp krizi riski minimum seviyeye inmektedir. Ayrıca kan basıncı da detoks sayesinde kısa sürede dengelenmektedir. Kadınlara hamilelik sürecinde detoksun etkisi oldukça fazladır. Depresyon hali için detoksun düzenli tüketimi doktorlar tarafından önerilmektedir. Yaşlanmayı geciktiren bir iksir önerilmesi istense bu iksir, büyük ihtimalle çilekle hazırlanan detoks olacaktır. Çilekle hazırlanan bu detoks yaşlanmayı önleyici ciddi bir karışımdır. Bu nedenle çilek detoksu, cilde oldukça sağlık katmasının yanında( doğal cilt bakımı ), antioksidan özelliği sayesinde vücuda sağlık katmaktadır.

Detoksun Kalorisi Ne Kadardır ?

Çilek detoksu kalori bakımından da oldukça düşük seviyelerdedir. 1 kase içerisinde yer alan çileklerin toplam kalorisi 50 birimdir. Detoks içinse yalnızca 10 ya da 15 tane çilek yeterli olmaktadır. Detoksun kalori bakımından dost olması, kilo verme sürecinde etkili olduğunun kanıtıdır. Detoks, şeker hastalığı olanlar için de tüketimde sıkıntı oluşturmayan bir karışımdır. Ancak tedbir amaçlı olması açısından; herhangi bir rahatsızlığı bulunanların doktor tavsiyesine uygun olarak detoksu tüketmesi gerekmektedir.

Detoksta yüksek miktarda C vitamini bulunduğu için düzenli tüketim sonucunda vücuttaki hücreler yenilenmektedir. Hücrelerin yenilenmesi sonucunda vücudun yağ yakımı da gerçekleşmektedir. Detoks sayesinde kişinin aşırı tatlı tüketme isteği son bulmaktadır. Tatlı krizlerini önlemede detoksun etkisi son derece kayda değerdir. Detoks, kabızlıkla mücadelede de işlevsel olmaktadır.

Çilek Detoksu Malzemeleri Nelerdir ?

Detoksun malzemeleri sanıldığı kadar çeşitli ve fazla miktarda meyve kullanımını gerektirmemektedir. Detoks için; 1 adet yeşil elma, 10 tane çilek, birkaç dal nane ve bir tane limon yeterli olmaktadır. İsteğe göre karışıma buz ekleyerek yaz mevsiminde tüketim keyfini artırmak mümkündür. Öncelikle limonun suyu aparat aracılığı ile sıkılmalıdır. Elma ve çilek de çöplerinden temizlenmelidir.

zayiflatan-cilek-detoksu

Naneler, saplarından ayrılarak diğer meyve ve sebzelerle birlikte 1 litrelik suyun içerisine koyulmalıdır. Bu şekilde hazırlanan detoksun içerisine buz katarak tüketmek mümkündür. Karışım günde 1 kez tüketilebilir. Düzenli tüketimi sağlandığında vücut kısa sürede toksinlerden kurtulmaya başlayacaktır. Ayrıca selülit problemi olanlar için de detoks olumlu etkiler sunmaktadır. Ödemin yok edilmesi için tüketimine günlük olarak devam edilmelidir. Vücuttaki ödemin atılmasının yanı sıra, hızlı bir şekilde yağ yakımı da gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Zayıflatan Detoks İçecekleri , Hazır Detkoks İçecekleri

Zayıflatan detoks içecekleri , hazır detoks içecekleri birçok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Çileğin kendisi zayıflamaya yardımcı olduğu gibi, çilekten elde edilen detoks içecekleri de, süreçte zayıflama üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır;

 • Çilek detoksu tüketimi sırasında çileklerin taze olması önemlidir.
 • Elde edilen karışımın günlük olarak tüketilmesine azami ölçüde dikkat edilmelidir.
 • Çilek detoksu şurubu ismi ile ticari olarak satışı da olan karışım, güvenilir yerlerden alınmalıdır.

Peki çilek detoks şurubu ne işe yarar ? Çilek detoks şurubu, akciğere olumlu etkiler sunmaktadır. Detoks kullanımı sırasında günde 30 dakika boyunca yapılan egzersizler kilo kaybı sürecini hızlandıracaktır. çilekli detoks suyu tüketimi boyunca günlük su tüketimi de yeterli miktarda olmalıdır.
Gün içerisinde 3 litre su tüketerek kilo verme süreci desteklenmelidir. Ayrıca şekerli ve aşırı yağlı yiyeceklerden de mümkün mertebe kaçınmak gerekmektedir. Detoksu çilekli smoothie şeklinde de yaparak tüketmek aynı sonuçları sağlayacaktır. Bunun için kaliteli bir blender oldukça iş görecektir. Kilo kayıplarına başlamak için çilek detoksu zaman kaybedilmeden tüketilmelidir.

Yoruma kapalı.