1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet ile Forma Kavuşun!

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Verilir?

1 ayda 10 kilo verdiren diyet denilince akla birden fazla diyet çeşidi gelmektedir. Modernleşen dünyayla birlikte zayıf olmak, fit bir vücuda sahip olabilmek, diyet gibi çeşitli teknikleri kullanarak istenilen forma ulaşabilmek herkesin hayali haline gelmiştir. Bunun için de insanlar çeşitli diyet arayışı içine girmiştir. Sıklıkla uygulanan diyet çeşitleri ihtiyaca göre şekillenmektedir.

1 Ayda Kaç Kilo Verilir?

1-ayda-10-kilo-verdiren-diyet
1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

1 ayda 10 kilo verdiren diyet ile gerçekten 10 kilo verebilmek kişinin metabolizmasına, yaşam koşullarına, fiziki yatkınlığına bağlı olarak mümkün görünmektedir. Söz konusu kilo vermek, zayıflayabilmek olduğunda bireyler çeşitli hesaplama yollarına gitmektedir. ‘‘Birey ayda kaç kilo verebilir? Sağlıklı olan diyet nedir?’’ soruları birçok kez sorulmuş ve araştırılmıştır. Cevaplar ise çok çeşitlidir.

Yapılan çeşitli araştırmaların birine göre en sağlıklı zayıflama, kişinin mevcut kilosundan %5’inin çıkarılması ile elde edilen kilo hedefidir. Örneğin, bir kişi 60 kilogram ise aylık hedefi 3 kilogram vererek 57 kilograma düşebilmek olmalıdır. Bu da haftalık ortalama 750 gram kilo verimine denk gelmekle birlikte sağlıklı bir yöntem olduğu kabul edilmektedir.

1 Ayda 5 kilo Verdiren Diyet İçeriği Nedir?

1 ayda 10 kilo verdiren diyet yöntemini uygulayıp hedefine ulaşamayanlar üzülmesin! Kilo vermede kalıtım, metabolizma gibi birçok faktör etkilidir. 1 ayda 10 kilo verdiren diyet ile istediği sonuca ulaşamayanlar öncelikle ayda 5 kilo hedefine ulaşmayı deneyebilirler. 1 ayda 5 kilo verebilmek için birey, öncelikle şu noktalara dikkat etmelidir:

 • Kırmızı et, yüksek kalori içeriği nedeniyle haftalık tüketimi azaltılmalıdır. Örneğin, haftada 1-2 defadan fazla tüketilmesi önerilmemektedir.
 • Daha hızlı ve daha sağlıklı kilo verebilmek için sebze tüketimi arttırılmalıdır. Sebze yemeği tüketmek daha az kalori almayı sağlar.
 • 1 ayda 5 kilo verdiren diyet, 1 ayda 10 kilo verdiren diyet gibi diyetlerin vazgeçilmezi meyve tüketimidir. Sağlıklı kilo verimi sürecinde kalori oranı düşük olan meyveler tercih edilmelidir. Bunlar, elma, greyfurt, böğürtlen, yaban mersini, ahududu şeklinde sıralanabilir.
 • Yeşil çay, pul biber, limon, elma sirkesi metabolizma hızını arttıran besinler arasındadır. Bu besinler sayesinde 1 ayda 5 kilo vermenin dışında 1 ayda 10 kilo verdiren diyet bile uygulanarak hızlıca forma ulaşılabilir.
 • Tüm diyetlerin başında doğal olarak su tüketimi ve düzenli egzersiz gelmektedir. Su, vücutta yağ oluşmasını engellediği için sık tüketilmesi önerilmektedir.

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi!

1-ayda-10-kilo-verdiren-diyet

1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesini uygulamadan önce 1 ayda 5 kilo verdiren diyeti uygulayıp başarı elde edenlerin sıradaki yapacakları iş 1 ayda 8 kilo verebilme hedefi koymak olabilir. Spor ve bol su tüketimi dışında düzenli uyku, stresten uzak kalabilme, nitelikli ve sağlıklı beslenme diyet listesi tercih edilmelidir. Önerilen liste şu şekildedir:

Sabah (07.00-08.00):

 • 1 dilim peynir/ 1 yumurta
 • 2 dilim çavdar ekmeği/ kepekli ekmek
 • Bol miktarda yeşillik
 • Şeker ilavesiz çay
 • 3-4 zeytin

Ara Öğün (Kahvaltıdan yaklaşık 2 saat sonra):

 • 1 çay bardağı süt (metabolizma arttırımı için az kahve eklenmiş.) / 1 kâse yoğurt

Öğle:

 • Izgara et
 • 1-2 dilim ekmek
 • Bol yeşillik
 • 1 bardak ayran

İkindi:

 • 1 kâse yoğurt
 • 2 yemek kaşığı yulaf
 • Meyve (Öğle yemeği sonrasında açlık hissini bastırmak için de tercih edilebilir.

Akşam:

 • 1 kâse çorba
 • 4-5 kaşık zeytinyağlı sebze yemeği
 • 1 kâse yoğurt
 • 1 adet meyve ile 1 ayda 10 kilo verdiren diyet

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet ile Zayıflayamayanlar 2 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet ile Zayıflayın!

1-ayda-10-kilo-verdiren-diyet

1 ayda 10 kilo verdiren diyet uygulamasına yönelik 1 ayda 5 kilo, 1 ayda 8 kilo verebilme hedeflerine ulaşanlar daha az yorucu olan 2 ayda 10 kilo verme diyetini uygulayabilirler. Bu süper diyet sayesinde fazla yağlardan sağlıklı olarak kurtulmak mümkün! Pilates ve diğer egzersizlerle diyet programı desteklenebilir. Örnek bir gün:

Sabah: az yağlı süt, zeytin, beyaz peynir, yumurta, kepekli ekmek

Ara öğün: 1 armut

Öğle: sebzeli kepekli makarna, ayran, bol salata

Ara öğün: 2 mandalina

Akşam: barbunya, yoğurt, kepekli ekmek, bol salata

Ara öğün: 1 avuç fındık 1 ayda 10 kilo verdiren diyet uygulamasına alternatif menü olarak verilebilir.

2 Haftada En Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

1 ayda 10 kilo verdiren diyet uygulaması için haftalık hedefler konulabilir. Örneğin, ‘‘2 haftada ne kadar kilo verilir? Ne yenilir ne içilirse metabolizma hızlanır ve sonucunda sağlıklı kilo verimi gerçekleşir?’’ gibi araştırma yöntemlerine gidilebilir. Tüm diyetlerin başında su tüketimine dikkat çekilmektedir. Günde en az 8 bardak tüketilmelidir.

Yumurta Diyeti ile 10 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet!

Yumurta diyeti uzmanlarca uygulanan, düşük kalorili ve yüksek besin değeri içeriğiyle bilinen diyetlerdendir. 1 ayda 10 kilo verdiren diyet programlarının da bir parçası olan yumurta diyetine başlanmadan önce mutlaka bir uzman doktora danışılmalıdır. Uzman ile birlikte bireyin gereksinimlerine göre bir program oluşturulmalıdır. ‘‘Ne sıklıkla yapılmalı? Kimler için sağlıklı?’’ gibi sorulara cevap aranmalıdır.

Yumurtanın beyazının da sarısının da ayrı ayrı faydaları vardır. Yumurta her ne kadar sağlıklı besin olsa da tek tip beslenme, besin değeri düşük olacağından kimi uzmanlarca yanlıştır. 1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesine yumurta diyetini ekleyecek kişiler, besin değeri yüksek olan gıdalardan da destek almalıdır. Bir günlük yumurta diyeti listesi şu şekilde olabilir:

 • Kahvaltı: 2 haşlanmış yumurta + 1 limonun suyu
 • Öğle yemeği: ızgara balık + 1 greyfurt
 • Akşam yemeği: 3 haşlanmış yumurta

20 Kilo Verdiren Diyet Sağlıklı Mıdır?

YouTube video

Sağlıklı bir şekilde verilen kilonun birçok faydası olduğu bilinmektedir. Ancak bilinçsizce uygulanan diyetler de insan sağlığı açısından son derece tehlikelidir Örneğin, 1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesini bilinçsizce uygulayıp 20 kilo veren bir bireyin vücudu bu değişime hemen uyum sağlamayabilir. Bu şekilde kısa sürede kilo verdiren diyetlere şok diyet denmektedir ve önerilmemektedir.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Sonrasında 1 Ayda 10 Kilo Almak Mümkün Müdür?

Diyeti bırakan bir bireyin vücudu, normal beslenmesine döndüğünde artan kaloriyle başa çıkamayıp hızla yağ depolamaya başlamaktadır. Örneğin, 1 ayda 10 kilo verdiren diyet programını uygulayıp amacına ulaştığında diyeti aniden bırakır eski yaşam tarzına geri dönerse hızlı bir şekilde verdiği kiloları almaya başlayacaktır. Bu durumun önüne geçebilmek için dengeli bir şekilde ilerlenmelidir.

Yoruma kapalı.