1 Ayda 20 Kilo Nasıl Verilir?

Kiloları ile başı dertte olan birçok kişi bulunmaktadır. Her yıl milyonlarca kişiye obezite teşhisi koyulmaktadır. Bu kişilerin hayattan zevk alamama, özgüven problemi, yaşam standartlarında düşme gibi birçok olumsuzluk yaşamlarında görülmektedir. Bir kez kilo almaya başlayan kişiler daha sonrasında almış oldukları kiloları vermekte büyük problem yaşamaktadırlar. Bu problemler sonucunda da psikolojik olarak da bireyler yıpranmaktadır. Bu gidişata son demek isteyenler ise ameliyat yöntemine başvurabilmektedirler. Bu yöntem ise oldukça uzun sürmektedir ve ameliyat tehlikeli olmaktadır. Bu gibi problemler ile karşılaşmak istemeyenler ise diyet yöntemlerine başvurmakta ve 1 ayda 20 kilo nasıl verilir gibi soruları sıkça sormaktadırlar.

1 ayda 20 kilo nasıl verilir sorusunu soranlar için birçok diyet yöntemi bulunmakta ve birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Bu diyetlerin başında ise sıvı diyeti yer almaktadır. 1 ayda sadece sıvı tüketerek 20 kilo vermek mümkün olmaktadır. Bunun yanında aşırı kilolu kişilerde daha fazla kilo verme gözlemlenmektedir.

1 ayda 20 kilo nasıl verilir diye soranlar için sıvı diyeti aşağıda verilmektedir.

  • Sabah Kahvaltısı: Sabah kahvaltılarında yağ yakımını çok fazla hızlandıran limonlu su içilmelidir. Bunun yanında vitamin oranı çok fazla olan portakalında suyu içilmelidir. Ayrıca düzenli olarak 1 adet ceviz içi yemek ihmal edilmemelidir.
  • Ara Öğün: Bir diyetin en önemli noktalarından biri ara öğünler olmaktadır. Ara öğünler atlanmamalı ve dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Ara öğünde ise 3 bardak limonlu su içilmelidir. Daha sonrasında ise yağsız, ılık süt içilmelidir.
  • Öğle Yemeği: Öğle yemeğinde ise çorba içilmelidir ve çorba yanında tuzsuz ayran içilmelidir.
  • Ara Öğün: Ara öğünde ise sadece 3 bardak meyve suyu içilmelidir. Meyve suyu hazır olarak alınmamalı, evde hazırlanmalıdır.
  • Akşam Yemeği: Akşam yemeğinde labne peynir yenilmelidir. Sadece yarım paket tüketmeye özen gösterilmelidir. Bunun yanında yine evde sıkılan portakal suyu içilmelidir.

Sıvı diyeti bol su ile desteklenmelidir. Bunun yanında spor yapmak da kilo vermeyi hızlandırmakta ve kilo verdikten sonra oluşan deformeleri büyük ölçüde azaltmaktadır.

Yoruma kapalı.