10 Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım ?

Birçoğumuz 10 kilo vermek istiyorum diyerek kilolarından yakınmaktadırlar. Nişastalı karbonhidratları ve şekeri azaltmaya çalışın. Bunları düşük kalorili sebzelerle değiştirin; aynı zamanda yumurta, yağsız et ve balık tüketimini arttırmaya çalışmanızda yarar vardır.

10 Kilo Vermek İstiyorum | İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durun

Kilo vermeye çalıştığınızda, tek bileşenli gıdalar yemeye dikkat etmelisiniz. Mümkün olduğunca işlenmiş gıdalardan kaçının. Çoğunlukla yağsız proteinler ve düşük karbonhidratlı sebzeler yemeniz inanılmaz derecede tokluk duygusu verecektir.

10 Kilo Vermek İstiyorum | Kalori alımınızı azaltın

10-Kilo-Vermek-İstiyorum

Hepimiz 10 kilo vermek istiyorum gibi cümleler kurar fakat çok azımız bunları gerçekleştirebiliriz. Kilo vermek için kalori alımının azaltılması en önemli faktördür. Eğer harcadığınızdan daha az kalori yemiyorsanız, o zaman yağ kaybedemezsiniz. İşte sağlıklı bir şekilde 10 kilo vermek için kalori alımını azaltmanın basit yolları:

  • Kalori sayma: Yediğiniz gıdaları tartın ve kaydedin. Yediğiniz besinlerin kalori miktarını takip etmek için kalori sayma aracı kullanın.
  • Sadece yemekte yemek yiyin: Ara öğünlerdeki  atıştırmalıkları azaltın ve akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yemeyin.
  • Sosları kesin: Kalorisi yoğun olan çeşni ve sosları tüketmeyin.
  • Sebzelere yüklenin: Nişastalı karbonhidratları sınırlayın ve sağlıklı yağlar ve sebzelere yüklenin.
  • Yalın proteinleri seçin: Tavuk ve balık gibi daha düşük yağlı proteinleri seçin.
  • Kalori içmeyin: Gazlı içecekler, alkol, meyve suları gibi kalorili içecekleri hayatınızdan çıkararak; su, sıfır kalorili içecekler, çay ya da kahveyi tercih edin.
  • Spor salonu dışında da aktif olun

Yine 10 kilo vermek istiyorum derken sadece bunlar lafta kalmaktadır. Bir çoğumuz kilo vermek isteriz fakat bunun için çaba sarf etmeyiz. Bunun yerine harekete geçmemiz en doğrusu olacaktır. Ekstra kalori yakmak ve daha fazla kilo vermek için günlük faaliyetinizi artırmalısınız. Aslında, egzersiz yapmadığınız gün boyunca ne kadar aktif olduğunuz, kilo verme ve obezite de çok önemli bir rol oynar.

Destek Olacak Birini Bulun

Bir işi bitirmek için gerekli motivasyon; işin %70 lik kısmını oluşturur. Eşinizden, arkadaşlarınızdan ya da ailenizden birinden sizi motive etmeleri için yardımcı olmalarını isteyin. Sosyal ortamlarda diyet gruplarına da katılabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi Sporcu Diyetisyeni Ankara Listesi !

Yoruma kapalı.