1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler ile Forma Girmek Mümkün mü?

1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler Nasıl Yapılır?

Özellikle obezite ile mücadele eden kişilere 1 haftada 20 kilo verdiren egzersizler tavsiye ediliyor. Elbette bu egzersizlerin de bir uzman kontrolü altında yapılması gerekiyor. 1 haftada 20 kilo verme durumu fazla kilolu kişilerin ilk seferde yapabileceği bir durumdur. Eğer kilonuz normalden biraz fazla ise bu denli hızlı kilo vermeniz mümkün değildir.

YouTube video

1 haftada 20 kilo verdiren diyet de egzersizlerin yanında uygulanması gereken bir başka yöntemdir. Hem sağlıklı ve düzenli beslenme hem de düzenli egzersiz ile kısa sürede kilo verebilirsiniz. Bu süreçte uzman bir diyetisyenden yardım alabilir ve kontrollü bir şekilde kilo vermeyi de deneyebilirsiniz.

1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler ile Forma Girmek Mümkün mü?

1 haftada 20 kilo verdiren egzersizler, kilo problemi yaşayan kişilere tavsiye edilmektedir. Eğer normal bir kilonuz var ise şok diyetler ya da hızlı kilo verdiren aşırı egzersizler uygulamamanız gerekmektedir. Obezite ile savaşan kişilerin kısa sürede fazla kilo vermeleri mümkündür. Bu durum, belli bir kiloya ulaşana dek sürmektedir.İşte bu süreçte size yardımcı olabilecek egzersiz programlarından faydalanabilirsiniz.

1 haftada 20 kilo verdiren egzersizler ile hem sağlıklı hem de hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Bu süreçte sağlıklı bir vücuda sahip olmak için de uzman bir diyetisyen ile ortak çalışmanız tavsiye edilmektedir. Hızlı ve sağlıklı kilo vermenin en önemli maddesi bunu uzman denetimi altında ve sağlıklı beslenerek yapmaktır. Ayrıca herhangi bir rahatsızlığınız bulunuyorsa aşırı egzersizlerden de uzak durmanız şiddetle tavsiye edilmektedir. Tüm bu bahsettiğimiz detayları uygulamanız takdirde ilk etapta 20 kilo vermeniz mümkün duruyor. Üstelik programınızı aktif bir şekilde ve düzenli olarak uygularsanız da 20 kiloyu 1 haftada verebilirsiniz.

1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler: Kardiyo

1 haftada 20 kilo verme potansiyelinizin olduğunu şartlar dahilinde sizlere belirttik. Sıra geldi hangi egzersiz türlerinin hızlı kilo vermede yardımcı olduğuna. Özellikle ilk etapta yapılan kardio egzersizleri hızlı kilo vermek isteyenlerin imdadına yetişiyor. Kardio egzersizleri bazı durumlarda 1 saatte 1 kilo verdiren hareketler olarak da yapılabiliyor. Tüm bu egzersiz programı içerisinde beslenmenize de oldukça fazla dikkat etmeniz gerekiyor.

1-haftada-20-kilo-verdiren-egzersizler-ile-forma-girmek-mumkun-mu
1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler

Kardio hareketleri içerisinde koşu ilk sırada yer almaktadır. Fakat kilo vermek isteyen kişinin obezite problemi varsa bu durumda ilk etapta koşu yapılmamalıdır. Bunun yerine yürüme rutini sağlanabilir. Egzersizlerde yürüyüş, belli bir tempo ile yapılmalıdır. Ayrıca temponun günden güne arttırılması da önemlidir. Kişinin vücudu egzersize alıştığında koşuya başlanabilir. Her gün belli zaman dilimlerinde koşmak, en etkili ve hızlı kilo verme yöntemlerinden biridir.

En Hızlı Kilo Verdiren Spor Hangisi?

1 haftada 20 kilo verdiren egzersizler arasında sıkıştırılmış spor programları da yer almaktadır. Buna göre isterseniz 1 haftada 5 kilo verdiren egzersiz programı uygulamasına da gidebilirsiniz. Unutmayın ki asla normal kilonuzdan daha aşağıya inmek için çaba sarf etmemeniz gerekmektedir. Hatta kilonuz normalden biraz fazla ise bunun için de aşırı bir egzersiz programını takip etmemelisiniz.

Sıkıştırılmış ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayan egzersizler arasında kardionun bulunduğunu belirttik. Kardio, kilo vermenin ve fit bir vücuda sahip olmanın ilk aşamasıdır. Kardio hedefinize ulaştıktan sonra artık bölgesel spora başlayabilirsiniz.

1-haftada-20-kilo-verdiren-egzersizler-ile-forma-girmek-mumkun-mu

Bölgesel egzersizler de kilolu olduğunu bildiğiniz bölgenize yoğunlaşacağınız egzersiz çeşitleridir. Örneğin göbeğinizi eritmek istiyorsanız bunun için göbek bölgenize yoğunlaşmanız gerekmektedir. Fakat hepsinden önce günlük kardio egzersizinizi tamamlamanız tavsiye edilmektedir.

Diyet Eşliğinde 1 Haftada 20 Kilo Verdiren Egzersizler

1 haftada 20 kilo verdiren diyet programını da listenize ekleyerek hem spor hem de diyet ile hızlı kilo verebilirsiniz. Aynı zamanda 1 haftada 10 kilo verdiren diyet ile de daha gevşek bir programda hareket edebilirsiniz.  Hem düzenli spor hem de sağlıklı beslenme ile daha sağlıklı bir vücuda merhaba diyebilirsiniz.Bazı şok diyet programları ile egzersizleri bir arada uygulayarak yalnızca 1 hafta gibi kısa bir sürede kilo vermeniz mümkün.

1-haftada-20-kilo-verdiren-egzersizler-ile-forma-girmek-mumkun-mu

Özellikle İsveç diyeti, sirtünin diyeti, alkali beslenme ve aralıklı oruç uygulaması ile hızlı kilo vermeniz mümkündür.Seçmiş olduğunuz şok diyet uygulamasına uygun bir vücuda sahip olduğunuzu da bilmeniz önemlidir. Örneğin diyet programı içerisinde yer alan besinlere alerjiniz varsa o diyet uygulamasını seçmemelisiniz. Bunun yanı sıra şeker hastalığı gibi bir rahatsızlığa da sahipseniz şok diyet uygulamalarından uzak durmanız gerekmektedir.

Diyet programınızın yanına en az 1 haftada 10 kilo verdiren spor hareketleri uygulamasını da yaparsanız fazla kilolarınıza veda edebilirsiniz. Bunun için de yukarıda bahsettiğimiz kardio ve bölgesel egzersizleri listenize eklemeniz gerekecektir.

1-haftada-20-kilo-verdiren-egzersizler-ile-forma-girmek-mumkun-mu

Videolu anlatımlarla daha fazla olumlu bakarak bu egzersizlerin tamamı bir haftada alışılacak şekilde uygulanabilir. Opinion count, watch later, gibi bir karin egzersizi ile kalori yakmak mümkün.yemek dengesi konusunda daha çok nasıl yağ yakılır ayda nasıl bir egzersiz düzeni gereklidir bilgi sahibi olunmalıdır.

Özellikle insanların son zamanlarda evde kalma süresi arttıkça veya spor salonuna gitmeye imkân bulamadıkça evde zayıflama yöntemlerini araştırdığı görülüyor. Spor salonuna gitmeden de evde zayıflamak elbette mümkündür. 2021 Yılında Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım yazımız bu konuda size yol gösterici olacaktır!

Yoruma kapalı.