1 Haftada 5 Kilo Almak için Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

1 Haftada 5 Kilo Almak Mümkün mü?

1 haftada 5 kilo almak için dikkat edilmesi gerektiğini hiç düşündünüz mü? Toplum içinde sıklıkla kilo vermek için dikkat edilmesi gerekenleri dinlemişsinizdir. Kilo alamayanlara ise “her şeyden ye, alırsın” denildiğini duymuş muydunuz? Doğru bilinenin aksine “her şeyden yemek” sağlıksız kilo almanıza sebep olabilir. Bu nedenle kilo almak konusuna kilo vermek kadar dikkat edilmelidir.

1 Haftada 5 Kilo Almak Sağlıklı mı?

1 haftada 5 kilo almak zayıf olanlar için cazip olsa da hızlı kilo alışverişi olumsuz sonuçlar meydana getirebilir. Sağlıksız kilo almanın önüne geçmek; yeterli kaloride besini, doğru ölçülerle tüketmek önem taşır. Sağlıklı kilo almak için ve beslenme düzeninizi oluşturmalısınız. Diyet listenizi kendiniz hazırlayabilir ya da bir diyetisyene danışarak birlikte oluşturabilirsiniz.

1-haftada-5-kilo-almak
1 Haftada 5 Kilo Almak

1 Haftada 5 Kilo Almak için Yöntemler

Antrenman yapmak, spor yapmak, ağırlık kaldırmak vücudunuza büyüme sinyali verecektir. Dengeli beslenme ile takviye ederek kısa sürede fit ve dolgun bir görüntüye sahip olabilirsiniz. 1 hafta boyunca kas geliştirmek için evde yapmış olduğunuz spor da fayda sağlayacaktır.

Spor yapmadan yalnızca beslenme şeklinizi değiştirerek de sağlıklı kilo almanız mümkündür. İsterseniz yediğiniz yiyeceklerin besin değerine bakarak bir liste oluşturun. İsterseniz bir diyetisyene danışarak harekete geçin.

1 Haftada 5 Kilo Aldıran Karışım

Kilo almak için takviye ilaçlarına para harcamanıza gerek kalmayacak ve evde bulabileceğiniz malzemelerle doğal bir karışım tarifi vereceğim.

  • 1 büyük bardak süt
  • 1 yemek kaşığı pekmez
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Tercihe göre birkaç dilim muz

1 hafta boyunca her gece yatmadan önce bu karışımı tüketmeniz sağlıklı kilo almanıza yardımcı olacaktır.

1-haftada-5-kilo-almak

1 Haftada 5 Kilo Almak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

1 haftada 5 kilo almak sağlıklı kilo almak için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Öncelikle kilo almayışınızın sebebi hakkında rutin bir sağlık kontrolünden geçebilirsiniz. Bazı değerlerinizin eksikliği sebebiyle kilo alamıyor olabilirsiniz. Kan değerlerinizde her şey normalse beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Öğün atlamadan, besinleri kalorisine göre değerlendirip yemeniz kilo almanızı kolaylaştıracaktır.

1 Haftada 5 Kilo Almak Evde Yapılabilecek Pratik Tarif

Sağlıklı kilo almak için en önemli kuralımız öğün atlamadan, kalori oranına bakarak besinleri tüketmektir. Bu kuralımız aklınızda hep olsun. 1 haftada 5 kilo almak için pratik bir tarif:

  • 1,5 bardak Süt
  • 2 tane Muz
  • 1 tane yumurta beyazı
  • 1 çorba kaşığı fıstık ezmesi
  • Keçiboynuzu pekmezi 2 Çorba Kaşığı

Yukarıda belirtilen malzemeleri mikserle ya da çırpıcı yardımıyla karıştırarak, akşam yatmadan önce tüketebilirsiniz. Düzenli olarak kullanımız sonrasında bedeninizdeki değişimleri, kilonuzdaki artışı fark edeceksiniz.

1-haftada-5-kilo-almak

1 Haftada 7 Kilo Almak Sağlığa Zararı Olur mu?

Hızlı kilo alışverişi konusunda kendi başınıza, araştırmadan hareket etmemelisiniz. Fazla kalorili besinleri, düzensiz tüketmeniz ve abur cubur tercih etmeniz sağlıksız kilo almanıza sebep olacaktır. Dengeli beslenmezseniz 7 gün gibi kısa bir sürede 7 kilo almanızın sağlığınıza zararları olacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu diyet programı oluşturmak ve programa uymaktır.

1 Haftada 5 Kilo Almak Ekşi Sözlük

Ekşi sözlük kullanıcılarının kilo almak konusundaki komik yorumları;

“Genellikle “ye yat, tavuk ye, pilav ye” gibi müthiş dâhiyane tavsiyeler geliyor bana. İlk zamanlar “he” der geçerdim. Hayat terbiyesiz etti, beni de. Kilo vermek çok zordur muhtemelen, kilo alamıyorum deyince küfür gibi geliyordur. Terbiyesiz ve zayıf.

“Ortalama 25 yaşını bekle. Daha da olmuyorsa pek olacak gibi değildir hacı.” Bir kullanıcı, 25 yaşından sonra ne halin varsa gör der gibi söylenmiş.

“Gecenin bir saati bir tencere makarna pişirin ve onu afiyetle yiyin. Sonra üzerine 8-10 tane gazlı içecek için ve uyuyun. Bir kaç haftada sumo güreşçisi gibi olursunuz. Sözünü ettiğim kilo alma yöntemi sumolara ait.”

1-haftada-5-kilo-almak

1 Haftada 5 Kilo Almak Kadınlar Kulübü

Kadınlar kulübü internet sayfasından yararlanabileceğimiz pek çok alanda bilgiler mevcuttur. Gündemde olan haberlerden, kadın sağlığı ve kişisel bakım ürün incelemelerine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. 1 haftada 5 kilo almak için hazırlanmış olan diyet listesine Kadınlar Kulübü internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 4 Adımda Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri

YouTube video

 

Yoruma kapalı.