1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmak Gerekiyor?

Tam olarak formül olmasa da kalori yakma için yalnızca püf noktalarını bilmeniz sizler için oldukça önemli olacaktır. İlk dikkat etmeniz gereken önemli konulardan birisi de kalori almanıza neden olacak besin kaynakların neler olduğudur. Günlük 1 kilo vermek için kaç kalori yakmak gerekiyor diyenler içinde bir kilo vermek için toplam yakılması gereken kalori miktarının ise 7500 olduğunu belirtmek isteriz. Gerektiğinden daha fazla kalori yakılmasına yoğunlaşırsanız herhangi bir sorun yaşamadan da hızlı kilo verme sürecine en iyi şekilde girmiş olacaksınız.

Kalori yakımı aslında her ne kadar zor bir olgu gibi gözükse de tam anlamı ile böyle bir durum söz konusu değildir. Günlük yakmanız gereken kalorinin kaç olduğunu bilip ve kalori hesaplaması yoluna gidebilirsiniz. Kalori hesaplaması yaparak sizlerde fazla kilonuzdan rahatlıkla kurtulma şansına da sahip olabilirsiniz. İnsanlar ne yazık ki kilo alma süreci içerisine girdikleri andan itibaren almış oldukları kilodan bir türlü kurtulamayacaklarını da düşünüyor. Fakat egzersiz, spor ve uygulayacağınız diyet listesi ile birlikte çok kolay şekilde kilo verebileceksiniz.

Hızlı kilo vermenin en etkin yollarından birisi de kalorilerinizi kontrolü şekilde almak olacaktır. Eğer ki günlük almanız gerekenin çok üzerinde bir kalori alımı gerçekleşir ise o zaman yağa dönüşmesi de kaçınılmaz bir durum olacaktır.

Şekerli ve yağlı gıdaları azalttığınız takdirde ise kalori alımını yükselişe geçirmemiş olacak tam aksine kısa süre içerisinde kalori yakımının gerçekleşmesini de sağlamış olacaksınız. Diğer yandan yapmanız gerekenlerin başında ise ilk iş olarak günlük olarak alının protein, karbonhidrat, şeker, tuz miktarları detaylı olarak hesaplayarak almanız gereken ayarda tutmanız gerekir. Üstelik günlük yaşantınız içerisinden mutlaka çıkarmamanız gereken bir diğer önemli detay ise bol bol spor yapmanızdır. Bu sayede herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmayacak ve kilo alma işleminize de dur deme şansını ele geçirmiş olacaksınız. 1 Kilo vermek nedir diye düşünmeden günlük 1 kilo verebilmek için bile uğraşmanız gerekir. Çünkü ayda 30 kilo verme gibi bir durum söz konusu olacaktır.

Örnek verecek olursak her gün 1 kutu kola içtiğinizi varsayalım. 1 kutu kola yaklaşık olarak 150 kaloridir. Her gün içmiş olduğunuz kutu kolayı içmeyi bıraktığınızı düşünelim. Beslenmenize her zamanki gibi devam ettiğinizi ve ekstradan spor yapmadığınızı varsayalım hesaplamalara göre 50 günün sonunda yaklaşık olarak 1 kilo vermiş olabilirsiniz. Bir diğer örnek olarak da günde 4 dilim daha az ekmek tüketmeniz halinde yaklaşık 23 günde 1 kilo verebilirsiniz.

Yoruma kapalı.