Toblerone Kaç Kalori ?

0 309

1 Paket Toblerone Kalorisi

[nutrition protein=7 carbs=119 fat=47 calories=590]

İsviçre menşeili bir çikolata markası olan Toblerone, kendine has tadı ile tadanların damağında kalmakta olduğu bir lezzettir. Eskiden Avrupa’da satılan bu çikolata markası, günümüzde ülkemizde de neredeyse her markette bulabilmekteyiz. Çok beğenilen Toblerone kaç kalori olduğu ise tüketiciler tarafından en sık sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Çikolata tüketimi günümüzde özellikle diyet yapanların en büyük sorunlarından bir tanesidir. Birçok farklı markanın üretmiş olduğu çikolatalar fazla tüketildiğinde kilo almaya yol açmaktadır. Bu nedenle kilosunu korumak isteyenler ya da kilo vermek isteyen ve diyet uygulayan kişiler, yemesi oldukça keyifli olan ve insanda mutluluk hormonu salgılatan çikolatayı yeme konusunda korkmaktadır. Toblerone çikolata, tüm dünyada oldukça sevilen ve bununla beraber ülkemizde de çok tüketilen bir çikolata markasıdır. Kendine has lezzetinin olması ise onu en farklı kılan unsurdur.

Ballı ve badem nugatlı olarak satılan Toblerone çikolata içerisinde şeker, tam yağlı süt tozu, kakao yağı, kakao kitlesi, bal (%3,0), süt yağı, badem (%1,6), emülgatör (soya lestini), yumurta akı ve aroma verici (vanilin) bulunmaktadır. Karbonhidrat bakımından zengin olan 1 paket Toblerone çikolata için;

  • 29 gr yağ,
  • 17,5 gr doymuş yağ,
  • 60 gr karbonhidrat,
  • 59 gr şeker,
  • 2,2 gr lif,
  • 5,4 gr protein ve 0,15 gr tuz bulunmaktadır.

Toblerone çikolata üçgen görüntüsüne sahip olan 35 ve 100 gramlık paketlerde satılmaktadır. Toblerone çikolatanın;

  •  35 gramlık paketi 183,75 kcal değerine sahipken,
  • 100 gramlık paketinde 525 gram kcal değeri bulunmaktadır.

Toblerone çikolata paketleri içerisinde ise üçgen şeklinde porsiyonlara ayrılmış parçalar yer almaktadır. Bu parçalardan 1 adedi ise 47 kcal değerine sahiptir.

Diyet yaparken Toblerone çikolata tüketimi yapılması, korkulanın aksine mümkündür. Ancak uygulanan diyet listesi ve günlük aktivite miktarının da dikkate alınması gerekmektedir. 1 parça Toblerone tüketimi sonrasında alınan kaloriyi yakmak için 7 dakika yürümek gerekmektedir. Buna göre 1 paket Toblerone tüketimi sonrasında 87 dakika yürümek, alınan kaloriyi yakmak için yeterli olacaktır. Ancak gün içerisinde diyet listesinde yer alan kalorilerin yakılması gerektiğini unutmamak gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.