Toblerone Kaç Kalori ?

Toblerone Kalori Miktarı

Toblerone Kaç Kalori? İsviçre menşeili bir çikolata markası olan Toblerone, kendine has tadı ile tadanların damağında kalmakta olduğu bir lezzettir. Eskiden Avrupa’da satılan bu çikolata markası, günümüzde ülkemizde de neredeyse her markette bulabilmekteyiz. Peki, 1 Parça Toblerone kaç kalori? Toblerone kaç TL?

Bu Yazımızda Neler Var

1 Paket Toblerone Kaç Kalori?

toblerone-kac-kalori
Toblerone Kaç Kalori

Çikolata tüketimi günümüzde özellikle diyet yapanların en büyük sorunlarından bir tanesidir. Birçok farklı markanın üretmiş olduğu çikolatalar fazla tüketildiğinde kilo almaya yol açmaktadır. Bu nedenle kilosunu korumak isteyenler ya da kilo vermek isteyen ve diyet uygulayan kişiler, yemesi oldukça keyifli olan ve insanda mutluluk hormonu salgılatan çikolatayı yeme konusunda korkmaktadır.

Toblerone çikolata, tüm dünyada oldukça sevilen ve bununla beraber ülkemizde de çok tüketilen bir çikolata markasıdır. Kendine has lezzetinin olması ise onu en farklı kılan unsurdur.

Ballı ve badem nugatlı olarak satılan Toblerone çikolata içerisinde şeker, tam yağlı süt tozu, kakao yağı, kakao kitlesi, bal (%3,0), süt yağı, badem (%1,6), emülgatör (soya lestini), yumurta akı ve aroma verici (vanilin) bulunmaktadır. Karbonhidrat bakımından zengin olan 1 paket Toblerone çikolata için;

  • 29 gr yağ,
  • 17,5 gr doymuş yağ,
  • 60 gr karbonhidrat,
  • 59 gr şeker,
  • 2,2 gr lif,
  • 5,4 gr protein ve 0,15 gr tuz bulunmaktadır.

1 Paket Toblerone Kaç Gram?

toblerone-kac-kalori

Toblerone kaç gram olarak üretilmiştir? Üçgen görüntüsüne sahip olan 35 ve 100 gramlık paketlerde satılmaktadır. Toblerone çikolatanın;

  •  Tonlerone 35 gr kaç kalori? Toblerone 35 gramlık paket 183,75 kcal değerine sahipken,
  • Toblerone 100 gr paketinde 525 gram kcal değeri bulunmaktadır.
  • Toblerone Dondurma kalori miktarı ise 322’ dir.

Toblerone Kaç Kalori? Toblerone Parça Sayısı Nedir?

Toblerone kaç parça olarak üretilmektedir? Toblerone çikolata paketleri içerisinde ise üçgen şeklinde porsiyonlara ayrılmış 20 parça yer almaktadır. Bu parçalardan 1 adedi ise 47 kcal değerine sahiptir. Peki, diyette Toblerone yenir mi?

Diyet yaparken Toblerone çikolata tüketimi yapılması, korkulanın aksine mümkündür. Ancak uygulanan diyet listesi ve günlük yaşam aktivite miktarının da dikkate alınması gerekmektedir. 1 parça Toblerone tüketimi sonrasında alınan kaloriyi yakmak için 7 dakika yürümek gerekmektedir.

Buna göre 1 paket Toblerone tüketimi sonrasında 87 dakika yürümek, alınan kaloriyi yakmak için yeterli olacaktır. Ancak gün içerisinde diyet listesi içerisinde yer alan kalorilerin yakılması gerektiğini unutmamak gerekmektedir.

 

 

Yoruma kapalı.