10 Adımda Moda Sahnesi Oyuncuları Kimlerdir?

Türkiye'nin En Yetenekli Oyuncularının Çıktığı Moda Sahnesi

Moda Sahnesi oyuncuları Kadıköy Moda’da bulunan tarihi sinema ve tiyatro merkezinin kadrosunda yer alır. Moda Sahnesi, 1969 senesinde Kadıköy’de kurulmuş olan Kafkas Sineması ile sanat hayatına başlar. Aslen sinema merkezi olarak kurulmuş olan bu mekân, Moda Sineması ismini alarak varlığına bu şekilde devam eder.

YouTube video

Yalnızca sinema açısından değil; tiyatro, sanat söyleşisi ve film festivali gibi çeşitli sanat etkinliklerine de ev sahipliği yapmaktadır. Kültür ve sanat alanındaki etkinlikleriyle yeri büyük olan sanat merkezi, bünyesinde pek çok popüler ve başarılı oyuncuyu barındırır. Moda Sahnesi sinema ve tiyatro alanında ün kazanmış profesyonel oyuncularıyla, kültür ve sanat faaliyetlerine devam etmektedir.

Moda Sahnesi Oyuncuları ve Popüler Oyunlar

Moda Sahnesi kurucuları kültür ve sanat alanındaki etkinliklerle halka ulaşmayı amaçlamıştır. Bu merkez, kendi ürettiği oyunlarıyla, klasik ve modern hikâyeleri izleyicisiyle buluşturur. Ayrıca çocuk izleyicilerini de unutmayan Moda Sahnesi, çocuklar için de çeşitli oyunlar hazırlamaktadır. Moda Sahnesi oyuncuları ve popüler oyunlarıyla, izleyicilerine tiyatro zevki yaşatan güzide bir kurumdur.

Zabel Moda Sahnesi oyunları içerisinden en popüler olanlar arasındadır. Ermeni romancı, şair ve öğretmen olan Zabel Yesayan’ın hayatından esinlenen hikâye, pek çok seyirci tarafından beğeniyle tercih edilen eserler arasında yer alır. Sahne alan daha birçok farklı oyunu, Moda Sahnesi afiş ve ilanlarından inceleyerek, dilediğiniz etkinliğe katılım sağlayabilirsiniz.

10-adimda-moda-sahnesi-oyunculari-kimlerdir

İstanbul oyun atölyesi ve oyuncu atölyesi denildiğinde akıllara ilk olarak gelen Moda Sahnesi, kendisine yabancı olanların bile çok rahat bulabileceği bir konuma sahiptir. Ünlü oyuncular ya da oyuncu yönetmenini arıyor gibi eksikler bu sahnede kapanıyor! Kadıköy ilçesinin caferağa mahallesi, halil ethem sokak, general asım gündüz caddesi üzerinde sahne seyircilerini bekliyor.

Moda Sahnesi iletişim seçenekleriyle merak ettiğiniz oyun ya da etkinlik hakkında bilgi alabilir, Moda Sahnesi ekşi sözlük aracılığıyla da oyuncular ve oyunlar hakkında yorumları okuyabilirsiniz. Geniş bir kadroya sahip olan Moda Sahnesi oyuncuları ile izlediğiniz oyunlar daha keyifli hale gelecektir. O oyunculardan bazılarını size tanıtmak isteriz.

1) Timur Acar

10-adimda-moda-sahnesi-oyunculari-kimlerdir

Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunu olan Timur Acar, 2013 yılı Moda Sahnesi kurucuları arasında da yer alır. Başarılı oyuncu halen, Hamlet ve En Kısa Gecenin Rüyası isimli oyunlarda oynamaktadır.

2) Melis Birkan

10-adimda-moda-sahnesi-oyunculari-kimlerdir

İlkokul ve lise hayatını Mimar Sinan Devlet Konservatuarı’nda geçiren Melis Birkan, çocukluk yıllarında bale eğitimi almıştır. Üniversite yıllarında ise modern dans eğitimini tamamlayan başarılı oyuncu, en bilinen filmi Issız Adam ile tanınmaktadır. Moda Sahnesi oyuncuları arasında olup, sahnenin Bira Fabrikası ve En Kısa Gecenin Rüyası oyunlarında oynamaktadır.

3) Caner Cindoruk

Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Caner Cindoruk, Çukurova Üniversitesi Tiyatro Topluluğunda tiyatro kariyerine başlamıştır. Pek çok meşhur oyunu sahnede oynama fırsatı bulan başarılı oyuncu, televizyon dünyasında da oldukça tanınmaktadır. Moda Sahnesi’nin Köpek, Kadın, Erkek isimli oyununda sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

4) Mert Fırat

Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Mert Fırat, 2001-2005 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır. Pek çok oyunda, pek çok karaktere hayat veren başarılı oyuncu, sinema filmleri ve televizyon dizileriyle de meşhurdur. Kariyerine çeşitli ödüller sığdıran Fırat, 2013 yılında açılan Moda Sahnesi’nin de kurucuları arasındadır.

10-adimda-moda-sahnesi-oyunculari-kimlerdir
Moda Sahnesi Oyuncuları Kimlerdir?

Moda Sahnesi oyuncuları arasında yer alan yetenekli oyuncu halen sahnenin, Bütün Çılgınlar Sever Beni, Parkta Güzel Bir Gün, En Kısa Gecenin Rüyası oyunlarında izleyicilerin karşısına çıkmaktadır.

5) Süreyya Güzel

10-adimda-moda-sahnesi-oyunculari-kimlerdir

Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Süreyya Güzel, kariyerine pek çok başarılı televizyon dizisi, sinema filmi ve tiyatro oyunu sığdırmıştır. Halen Moda Sahnesi kadrosunda yer almaktadır.

6) Öznur Serçeler

Müzik eğitimiyle kariyerine başlayan Öznur Serçeler, dünyaca tanınan pek çok önemli müzik üstadından dersler almıştır. Avrupa ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde konserler vererek başarısına başarı katan ünlü isim, müzikal oyunlarla da sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Halen Moda Sahnesi oyuncuları içinde yer alan yetenekli oyuncu, Bütün Çılgınlar Sever Beni isimli oyunu oynamaktadır.

7) Cihat Süvarioğlu

Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Cihat Süvarioğlu, pek çok tiyatro oyununun yanı sıra, televizyon dizilerinde de boy göstermeye devam etmektedir.

8) Onur Ünsal

10-adimda-moda-sahnesi-oyunculari-kimlerdir

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunu olan Onur Ünsal, geçmişten günümüze fazlaca sinema filminde rol almıştır. Bazı televizyon dizileriyle de seyircisinin karşısına çıkan oyuncu, bir süre televizyona ara vermiş ve tiyatroyla meşgul olmaya başlamıştır. 2013 yılı Moda Sahnesi kurucuları arasında yer almakta, birçok oyununda da rol almaktadır.

9) Esra Kızıldoğan

İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Esra Kızıldoğan, Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans eğitimini de tamamlamıştır. Kariyerine televizyon dizileri ve tiyatro oyunları ile devam eden oyuncu, halen Moda Sahnesi’nin Hamlet oyununda rol almaktadır.

10) Moda Sahnesi Oyuncuları: M. Suzan Alev

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında bale eğitimi alan M. Suzan Alev, lisans eğitimini Almanya’da tamamlamıştır. Dans çalışmalarına ve gösterilerine halen devam etmekte olan başarılı dansçı, Moda Sahnesi oyuncuları arasında yer almakta ve hayatını bağımsız dansçı olarak sürdürmektedir.

10-adimda-moda-sahnesi-oyunculari-kimlerdir

Moda Sahnesi pandemi sürecinin son bulması ile birlikte gerekli güvenlik önlemleriyle birlikte izleyicilerine kavuştu! Her hafta gerçekleşen farklı tiyatro oyuncularına bünyesinde yer veren tarihi sahnede birbirinden farklı oyunların keyfini sürebilirsiniz. Peki oyun sonrası acıkan karnınızı nerede doyuracağınızı ya da arkadaşlarınızla nerede çay içebileceğinizi biliyor musunuz? İşte 11 Farklı En İyi Moda Restaurant Listesindeki Mekanlar!

 

Yoruma kapalı.