3 Günlük Köz Patlıcan Diyeti ile Nasıl Kilo Verilir?

Köz Patlıcan Diyeti Nasıl Yapılır?

3 günlük köz patlıcan diyeti ile nasıl kilo verilir sorusunun cevaplarını makalemizden alabilirsiniz. Çoğu zaman dolmalığını ya da karnıyarığını yaptığımız patlıcan ile kilo verebileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz?

YouTube video

Patlıcan Türk yemeklerinde olmazsa olmazlar arasında yer almakta. Çoğu zaman damak tadımıza göre yemeğini yaptığımız patlıcan ile bugün zayıflayacağız. Kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz köz patlıcan diyeti ile sağlıklı ve düzenli kilo verimi sağlayabilirsiniz. Bu diyetin üç gün boyunca sürmesi gerekiyor. Daha sonrasında kendinizi kilo almayacağınız kısa dönemli bir beslenme sürecine sokmanız gerekiyor.

Elbet ki köz patlıcan diyeti tek başına etkili bir yöntem değildir, bunu yaparken yanında spor veya yürüyüş yapmanız gerekmekte. Bol su ile dolu olması ve bol lif ile donatılmış olması patlıcanı harika bir besin kaynağı yapıyor. Yedikten sonra tok tutma olasılığı yüksek olan köz patlıcan, diyet konusunda tercih edilebilecek en doğru yiyecektir.

Köz Patlıcan Diyeti Kimler Yapabilir?

Köz patlıcan diyeti kimler yapabilir? Köz patlıcan diyetini elbet ki “herkes” yapamaz. Sağlık sorunlarına yol açması muhtemel olan bazı kronik hastaların patlıcandan özellikle de diyetinden uzak durması gerekebilir. Sık sık yemek yemenizi gerektiren şeker hastalığı nedeni ile bu diyeti yapmanızı önermeyiz. Bunun yerine sık ama az kalorili yiyecekler ile kilo vermeye çalışmanız daha uygun olacaktır.

3-gunluk-koz-patlican-diyeti-ile-nasil-kilo-verilir
3 Günlük Koz Patlıcan Diyeti Nasıl Yapılır?

18 Yaşından küçük olanların yapmaması 18 yaşından büyük olarak da yapacak olanların doktora gitmesini öneririz. Patlıcan her ne kadar masum bir sebze olarak gözükse de nikotin konusunda oldukça doludur. Bu nedenle nikotine karşın olabilecek bir alerjik durumda istenmeyen nedenler ortaya çıkabilir. Doktorunuz ile görüştükten ve tüm testler bittikten sonra bu patlıcan diyeti konusunu sorunsuz şekilde hayata geçirebilirsiniz. Bunların dışında hamilelik döneminde olan ve emzirme zorunluluğu olanlarda bu diyetin uygulanması doğru değildir sağlık sorunlarına neden olabilir.

Üç Günlük Patlıcan Diyeti Listesi

Üç günlük patlıcan diyeti listesi uygularken dikkat etmeniz gereken bir konu bulunuyor. Bol bol su içmelisiniz, her ne kadar tüm işi patlıcanlar yapacak gibi gözükse de asıl iş bol bol su tüketiminden geçiyor. Günlük olarak tüketmeniz gereken su miktarını hiçbir şekilde aksatamdan tüketiyor olmanız kilo vermeye sürecini arttırmanın yanı sıra cildinizi de güzelleştirecektir.

Kişilere göre günlük su içiminin bir alt limiti bulunmakta. Alt limitinizi öğrenmek için bazı formüller bulunuyor, bu formülleri uygulayarak günlük ne kadar su içmeniz gerektiğine dair bilgi edinebilir ve beslenme durumunuzu ona göre düzenleyebilirsiniz.

Sabah Öğünü

  • 1 Yumurta + Taze Biber +Bol Yeşillikli Omlet(Bunun yerine yumurta tüketimini iki ’ye çıkartabilirsiniz.) +Domates
  • İstediğiniz kadar domates veya Salatalık tüketimi yapabilirsiniz.

Ara Öğün

  • 10 Tane Çiğ Badem (Çiğ badem kullanacak olmanız oldukça önemli, kavrulmuş badem içerisinde bulunan sağlıklı yağların çoğunu kaybetmiş oluyor.

Öğlen Öğünü

3-gunluk-koz-patlican-diyeti-ile-nasil-kilo-verilir

  • 2 Su bardağı Yoğurt + 2 Salatalık(Tercihen)
  • Her birisi yarım demet olacak şekilde maydanoz ve dereotu (Blenderden geçirerek ve üzerine su ekleyerek tüketebilirsiniz)

Ara Öğün (Aynı Şekilde Uygulanması Gerekiyor)

  • 10 Tane Çiğ Badem (Çiğ badem kullanacak olmanız oldukça ö16nemli, kavrulmuş badem içerisinde bulunan sağlıklı yağların çoğunu kaybetmiş oluyor.

Akşam Öğünü

  • Közlenmiş Patlıcan detoks ve İsteğe göre kırmızıbiber ile donatılmış salata.
  • Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve limon ile donatılmış naneli ayran.

Ara Öğün [Günün Son Ara öğünü (İsteğe Bağlı)]

  • 10 Tane Leblebi.
  • 15 Tane Kuru Üzüm.

Söz konusu diyet listesi bir günlüktür, bu listenin tamamen aynısını iki gün daha uygulayarak üç güne tamamlayabilirsiniz.

Patlıcan Diyeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üç günlük közlenmiş patlıcan diyeti sonrasında çok dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalar beslenme ile ilgili olan noktalar. Beslenme konusunda dikkat etmeniz gereken nokta diyetten sonra nasıl olsa kilo verdim tekrar veririm düşüncesi ile yemeklere ağırlık verilmemesi.

Oldukça düşük kalorili ve bol sulu bir besleneme programı ile ortalama olarak bir hafta zaman geçirmeniz gerekiyor. Bir hafta sonra üç günlük patlıcan diyetini tekrar uygulayabilir ve kilo vermeye devam edebilirsiniz.

3-gunluk-koz-patlican-diyeti-ile-nasil-kilo-verilir

Kilo verdiren diyetten daha verimli sonuçlar almak adına patlıcan suyu da tüketilebilmektedir. Her gün yarım litre kadar içmek yeterli olacaktır. Patlıcan ulaşmak istediğiniz kiloya ulaşmanıza yardımcı olacak bir sebzedir. Fakat unutulmaması gereken en önemli konu bir diyet nasıl yapılır sorusunu daha iyi yanıtlamak adına bir uzmana danışmak olacaktır.

Diyetler ünlü ya da vatandaş olan herkesin uyguladığı listeler olmaktadır. Ancak ünlülerin televizyon ve internet dünyasında ön planda olması kilolarında oluşan en ufak değişikliği göz önüne koymayı sağlamaktadır. Çok kısa sürede kilo vermeleri ise daha büyük bir şok etkisi yaratır. 1 Haftada 10 Kilo Veren Ünlüler Kimler yazımızdan kilo vermesiyle dikkat çeken isimlere ulaşabilirsiniz.

Yoruma kapalı.