1 Haftada 10 Kilo Veren Ünlüler Kimler?

1 Haftada 10 Kilo Veren Ünlüler Var mı?

Kısa sürede zayıflayan ünlüler magazin dünyasında çok dikkat çekiyor peki gerçekten 1 haftada 10 kilo veren ünlüler var mı? Kilolar sadece bizlerin değil özellikle sürekli televizyon dünyasında olan ünlülerin derdi olmaktadır. Sürekli fit görünüm, alımlı vücut hatları ile birlikte sağlıklı bir duruş elde etmek için özellikle başta kadınlar kilo vermeye çalışır. Hamilelik sonrası ya da ileri yaşa rağmen çok kısa sürede kilo vermiş ünlüler bulunmaktadır. 1 haftada 10 kilo veren ünlüler var mı gelin birlikte bakalım.

YouTube video

Kilo Veren Ünlüler 2020 – 2021 Yılına Damga Vurdu!

Kilo veren ünlülerin genellikle haberleri başta sosyal medya hesapları daha sonra ise magazin üzerinde yankı yapmaktadır. 2020 yılı, pandemi sebebiyle sürekli evde hareketsiz kalınılsa da kimileri bunu fırsata dönüştürmüşe benziyor. Evde kalınılan süre boyunca yediğine içtiğine dikkat eden aynı zamanda spor yapan ünlüler 2020 yılında ciddi anlamda zayıflayarak adından söz ettirdi.

1 haftada 10 kilo veren ünlüler olduğu gibi daha uzun sürede ciddi miktarda kilolarından arınanlar bulunuyor. Gerek oyuncu gerekse program sunucu olan bu isimlerin son görünümleri başta yadırgandığı bile oluyor. Öyle ki kiloya sahip oldukları dönemde kazandıkları samimiyetve sevecenliğini kaybettikleri için bu sefer de zayıflıkları yüzünden eleştiriliyorlar!

Zayıflayan Ünlüler Nasıl Zayıfladılar?

Zayıflamak farklı yöntemlerle gerçekleştirilecek bir unsurdur ancak temelinde beslenme düzeni ve hareketlilik bulunur. Kilo vermenin basit formülü gün içerisinde yenilen besinlerin kalori miktarının önceki düzene göre az olmasıdır. Anlayacağınız, kalori açığı oluşturmadan ne sizler ne de ünlüler kolay kolay zayıflayamaz. Elbette sadece beslenme ile sonuç bulamayan ünlülerin kısa sürede zayıflama için yöntemleri de mevcuttur.

1-haftada-10-kilo-veren-unluler-kimler
1 Haftada 10 Kilo Veren Ünlüler

Mide ameliyatı bu durumun başında yer alıyor. Mide ameliyatı gerçekleştiren ünlüler ekstra bir çaba sarf etmiyor gibi gözükse ve 1 haftada 10 kilo veren ünlüler listesinden öte daha fazla kilo verseler de süreç sanılanın aksine çok zordur. Mide ameliyatı riskli bir ameliyat olduğundan dolayı kilo vermek için ameliyat sonrası sıkı bir beslenmeye ekstra dikkat etmek ve bunu bir hafta boyunca değil, ömür boyu sürdürmek gerekiyor.

Ünlülerin zayıflamasında diyet kadar hareketlilik de oldukça etkili olmuştur. Zayıflamak için her ne kadar ağır sporlar akıllara gelse de temel birkaç egzersiz dahi işinizi görecektir. Evde günde sadece yarım saat yaparak ya da gün içerisinde 1 saatlik tempolu yürüyüşlerle vücudunuzu harekete geçirebilirsiniz. Böylece yağ yakımını hızlanacak ve daha kısa sürede kilo verebileceksiniz. Çoğu ünlü ağırlıklı spordan ziyade pilates tercihi yapmıştır.

Kilo Veren Türk Ünlüler Öncesi Sonrası

YouTube video

1 haftada 10 kilo veren ünlüler ve daha fazlasını bu liste içerisinde bulabilirsiniz. Geçmişten günümüze verdiği kilolarla adından söz ettiren ünlüler birçok kişiye ilham kaynağı olmaya da devam ediyor. Aynı zamanda özellikle oyuncu ünlüler zayıfladıktan sonra sektörde daha fazla yer alıyor. Bu durumun da toplumsal baskılar ve tabulardan dolayı kaynaklandığını dile getiriyorlar.

1- Pelin Öztekin

1-haftada-10-kilo-veren-unluler-kimler

Oyuncu kimliği ile bilinen ve Çok Güzel Hareketler Bunlar sayesinde yıldızı parlayan Pelin Öztekin, kısa sürede ameliyat ile kilo verenler arasında yer alıyor. Mide ameliyatı sayesinde tam 93 kilo vererek müthiş bir fiziğe sahip olan oyuncu, kilo verdikten sonra birçok projeden teklif almaya da başlamış. Kendisi kiloluyken sektörden çok fazla iş teklifi almadığı ancak zayıflamanın etkisiyle bunun sayısının arttığını belirtiyor aynı zamanda da bu konudan dert yanıyor.

2- Uraz Kaygılaroğlu

YouTube video

Uraz Kaygılaroğlu son dönemin en yakışıklı erkek oyuncuları arasında bulunuyor. Pis Yedili dizisinde çok kilolu görünümü ile pek dikkat çekmese de dizi sonrası verdiği kilolar ile birlikte adeta bambaşka bir kimliğe büründü! Kendisi yaptığı açıklamalarda asla ameliyat olmadığını diyet ve spor sayesinde bugünkü görünümü elde ettiğini vurguluyor. Yaptığı diyet sayesinde 1 haftada 10 kilo veren ünlüler arasındadır.

3- Kayra Şenocak

Tecrübeli oyuncu uzun yıllardır televizyon ekranlarından uzak bir yaşam sürdürüyordu. Sadece televizyon dizileri değil aynı zamanda tiyatro ve sinema projelerinde de yer aldı. Ancak yaşının ilerlemesi ve sağlıksız beslenme ile ciddi kilolar aldıktan sonra zayıflamaya karar verdi. 2 yıl içerisinde tam 40 kilo veren oyuncu, spor ve diyetin bu konuda püf nokta olduğunu dile getiriyor.

4- Işın Karaca

Sadece oyuncu dünyasında değil şarkıcılarda da ciddi değişimler göze çarpıyor. Her ne kadar 1 haftada 10 kilo veren ünlüler arasında yer almasa da Işın Karaca son dönemlerin en çok değişen yüzleri arasında bulunuyor. Son olarak 1 ayda 7 kilo veren ancak öncesinde de ciddi bir zayıflama dönemi geçiren Karaca, bunun bir sırrının olmadığını yemezsen kilo verirsin mantığı ile ilerlediğini söyledi.

5- 1 Haftada 10 Kilo Veren Ünlüler| Ümit Erdim

1-haftada-10-kilo-veren-unluler-kimler

Son dönemlerin en hızlı ve en çok kilo veren ünlüleri arasında Ümit Erdim anılmazsa olmazdı. Ümit Erdim, yer aldığı birçok projede kilolu görüntüsüyle görülse de ciddi eleştiriler almıyordu. Ancak kendisi sağlıksız görüntüsünden çok şikayetçi olmakla birlikte aşırı kiloların sağlığını tehlikeye atması ile birlikte ameliyata başvuran ünlüler arasında yer alıyor. Mide küçültme ameliyatı sayesinde 142 kilodan tam 73 kilo vererek 69 kiloya düştü. Hatta zayıflamaya devam etmesi sevenleri tarafından artık ‘hastalıklı görünüyorsun lütfen daha fazla zayıflama’ yorumlarına sebep oluyor.

Kilo Veren Ünlüler ve Diyetleri Neler?

1 haftada 10 kilo veren ünlüler ile 2 ayda 10 kilo veren ünlüler aslında temelde aynı diyeti uyguluyor olabilir. Kişinin sahip olduğu yaş aralığı varsa hastalıkları ve kullandığı ilaçlar, metabolizma hızı değişiklik gösterecektir. Bu durumdan dolayı bireyler ortak bir diyet uygulasa dahi elde edeceği sonuçlar da farklılaşma oldukça doğaldır. Ünlülerin diyetleri ise zaman zaman magazin dünyasında ses getiriyor ve birçok kişi tarafından araştırılmasına sebep oluyor.

1-  Bebek Diyeti ile Zayıflayan Ünlüler

Bebek diyeti ya da bebek maması diyeti en çok karşılaşılan ünlü diyetlerinden birisidir. Kahvaltı, öğlen ve ara öğünlerde bebek maması ile beslenmeyi gerektirir. Akşam yemeklerinde ise normal ancak çok kalorili olmayan bir beslenme gerçekleştirilir. Lady Gaga bunun en ünlü örnekleri arasında yer almakla birlikte birçok ünlünün bu yöntem ile zayıfladığı biliniyor.

2- Türk Ünlülerin Diyetleri| Hande Erçel Diyeti

Hande Erçel, bir zamanlar aşırı olmasa dahi kiloları yüzünden eleştiri oklarını kendisine çekmişti. Güzel oyuncu aldığı bu yorumlar karşısında ciddi bir diyete girerek kısa sürede fit bir görünüme sahip oldu. Gerek fiziği gerekse yüzünün güzelliği ortaya çıkması ile birlikte çoğu kişi yaptığı bu olumsuz yorumlardan vazgeçti. Hande Erçel diyeti konusunda merakınız varsa yazının devamında bulabilirsiniz.

Karantinada Kilo Alan Ünlüler Kimler?

Sadece 1 haftada 10 kilo veren ünlüler değil, salgınla birlikte evlere kapanan ve bu yüzden kilo alan ünlüler de merak konusu olmaktadır. Karantinada aldığı kilolar ile ciddi bir biçimde konuşulan ünlüler arasında:

  • Tarkan,
  • Will Smith,
  • Lana Del Rey,
  • Anna Vakilli,
  • Keremcem,
  • Çağatay Ulusoy,
  • Barış Arduç bulunuyor.

1-haftada-10-kilo-veren-unluler-kimler

Kilo dönem dönem alınsa da uygulanacak diyet ve spor sayesinde 1 haftada 10 kilo veren ünlüler gibi kısa sürede verilebilmektedir. Ünlülerin birçoğu kendince diyetleri yapmaktadır. Her bireyde ortak sonuç vermese de aklınızda bir şekillenme oluşması amacıyla bu diyetleri inleyebilir, kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Yazının önceki kısımlarında bahsettiğimiz Hande Erçel diyeti size bu konuda yardımcı olabilir. Hande Erçel Nasıl Kilo Verdi yazımıza bakarak kısa sürede bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.