6 Adımda Modern Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri Bakımı Nasıl

Hiçbir zaman etkisini yitirmeyen kısa saç modelleri özellikle bazı kadınların ilk tercihi oluyor. Kadında kısa saçlar yaz aylarının sıcağında rahat kullanım ve daha kolay bakım sağladığı için tercih edilir.

Kısa saç modelleri kadın, yüz şekli dikkate alınarak farklı kesimler uygulanabilir. Saçın kestirilmeden önce muhakkak yüz şekline yakışıp yakışmayacağı incelenmelidir.

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri de kadınlar tarafından ilgi görüyor. Yuvarlak yüz hattına sahip kadınlarda yuvarlak yüze kısa saç modelleri olarak daha çok kâküllü modeller yakışır iken kemikli yüz hattına sahip kadınlarda ise arka kısmı kısa ve önlere gidildikçe uzayan kısa saç uygulanır.

Kısa Saç Modelleri Hangileridir

Kadın dünyası bir hayli karmaşıktır. Son zamanların en büyük trendi haline gelmiş kısa saç kadının dünyasını yansıtır. Kısa saç modelleri daha çok minyon kadınların tercihi olsa da uzun boylu kadınlar için de iyi bir alternatif oluyor. Yeni bir tarz oluşturmak için en yeni kısa saç modelleri 2020 muhakkak incelenmelidir.

1 – Katlı Bob Kesim

Katlı Bob Kesim

Doğal ve dağınık bir görünüm sağlayan bu kesimde saça bir işlem uygulama gereği bulunmuyor. Saç aralarına atılan katlar ile oldukça havalı bir görünüm sağlanmış oluyor.

Kadınlarda oldukça modern görünüm sağlayan katlı saç modeli, saçlara hacim ve parlaklık da kazandırır. Özellikle boya gibi görmüş zaman ile parlaklığını ve canlılığını kaybeden uzun saçlarda katlı kısa saç kesimi daha hoş duruyor.

Her yüz biçimine yakıştığı gibi bu kesimde saç uzunluğunun orta ya da kısa olması da fark etmiyor bu neden ile kadınların en çok tercih ettiği modeller arasında yerini alıyor. Bu kesim düz şekilde uygulanacağı gibi saçın önüne yapılacak kâkül kesim ile daha da hareketli bir görünüm sağlanabilir.

2 – Pixie Kısa Saç Modelleri

Pixie Kısa Saç Modelleri
Pixie Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri – kolay olarak hayatında konfora çok önem veren ve bir türlü konfordan vazgeçemeyen kadınların tercihi oluyor. İddialı saç kesimleri arasında yerini alan Pixie kesimi, sıcak havalardan bunalan ve rahatını düşünen gözdesi durumundadır ayrıca kadınlara inanılmaz kullanım kolaylığı sağlıyor.

3 – Kısa Küt Kesim

Küt kesim kısa saç modelleri arasında ününü hiç yitirmeyen ve her zaman popülerliğini koruyan modeller arasında bulunur. Popülerliğini kaybetmeme sebepleri arasında her yüz şekline yakışması olur. Yuvarlak, köşeli hatta sivri yüz hatlarına bile yakışır ve güzel bir görüntü oluşturur. Saç, bu model için yandan ayrılarak kullanılabileceği gibi ortadan da ayrılabilir.

4 – Kâküllü Küt Kesim

Kısa saç senelerdir kâkül ile bir araya geliyor. Bir klasik haline gelen küt kesimin kâkülü ile buluşması ile daha cazibeli bir görünüme elde edilebilir. Kulak ya da çene hizasında olan kısa küt kesim bir yandan da rahatlığın en şık halini yansıtır.

5 – Asimetrik Kısa Kesim

asimetrik

Saç kesimleri bir anlamda giyim tarzı ile de buluşuyor. Daha çok spor giyinen bir kadın asimetrik kısa kesimi tercih edebilir. Günlük hayatta spor şıklığı ile buluşan asimetrik saç kesimi kadına ayrı bir hava katar. Asimetrik kesim ile pratik olan saçlar aynı zamanda doğal bir görünüme sahip olur ve bu şekilde olan saçlara şekil vermek de kolaydır.

6 – Lob Kesim

Kısa saç modelleri omuzda geçtiğimiz sezon da bu sezon da kadınların göz bebeği durumundadır. Bu saç modeli her yüz şekline yakışır özellikle oval yüzlü kadınlara son derece yakışan bir model olur. Çeneleri sivri olan kadınlarda çene altında kesim yapıldığı için çeneleri sivri olan kadınlarda uyum gösteren bu model ayrıca düz saçlılar için ideal bir kesimdir.

Kısa Saç Modelleri Popülerliği

Çoğu kadın genelde uzun saç ister. Tarih boyunca da hatta günümüzde de uzun saçlar kadınların en önemli aksesuarlarından biri olur. Geçmiş yıllardan beri bele kadar uzanan saçlar daha fazla tercih ediliyordu; bugünlerde kadınlar saçlarını kısa kestirebiliyor. Bob saç modelleri ile beraber kadınlar tarafından kısa saç modelleri beğenilmeye başlandı

Günümüzde Tuba Büyüküstün ve Bergüzar Korel gibi ülkemizden Rihanna, Lucy Hale, Bella Hadid ve Hailey Baldwin gibi de dünyadan örnekler de bulunur. Ünlü ve tanınan isimlerin de saç modelleri etkisinin devam etmesini sağlıyor.

Kısa Saç Modelleri Bakımı

YouTube video

Saçlar, kadınların en önemli aksesuarlarından biri olur bu neden ile saç uçlarındaki kırıklar saçın bakımsız gösterir. Özellik ile yaz ayları sıcağında tercih edilen kısa saç modelleri yılın her ayında kolay bakım sağlaması ile de her geçen daha fazla kadın tarafından tercih edilir hale geliyor. Kısa saç toplama modelleri arasında en çok topuzlar tercih edilir. En acil durumlarda tarak ya da lastik toka kullanımı ile yapılan topuzlar gün içinde de rahat kullanım sağlar.

Kadınlar için saç ne kadar önemli ise erkekler de saçlarına önem verir. Kısa saç modelleri Erkek modelleri de en az kadınlar kadar uğraşılan modellerdir.

İlginizi Çekebilir: 4 Yeni Sezon Trend Elbise Modelleri

Yoruma kapalı.