6 Adımda Modern Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri Bakımı Nasıl

34 479

Hiçbir zaman etkisini yitirmeyen kısa saç modelleri özellikle bazı kadınların ilk tercihi oluyor. Kadında kısa saçlar yaz aylarının sıcağında rahat kullanım ve daha kolay bakım sağladığı için tercih edilir.

Kısa saç modelleri kadın, yüz şekli dikkate alınarak farklı kesimler uygulanabilir. Saçın kestirilmeden önce muhakkak yüz şekline yakışıp yakışmayacağı incelenmelidir.

Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri de kadınlar tarafından ilgi görüyor. Yuvarlak yüz hattına sahip kadınlarda yuvarlak yüze kısa saç modelleri olarak daha çok kâküllü modeller yakışır iken kemikli yüz hattına sahip kadınlarda ise arka kısmı kısa ve önlere gidildikçe uzayan kısa saç uygulanır.

Kısa Saç Modelleri Hangileridir

Kadın dünyası bir hayli karmaşıktır. Son zamanların en büyük trendi haline gelmiş kısa saç kadının dünyasını yansıtır. Kısa saç modelleri daha çok minyon kadınların tercihi olsa da uzun boylu kadınlar için de iyi bir alternatif oluyor. Yeni bir tarz oluşturmak için en yeni kısa saç modelleri 2020 muhakkak incelenmelidir.

1 – Katlı Bob Kesim

Katlı Bob Kesim

Doğal ve dağınık bir görünüm sağlayan bu kesimde saça bir işlem uygulama gereği bulunmuyor. Saç aralarına atılan katlar ile oldukça havalı bir görünüm sağlanmış oluyor.

Kadınlarda oldukça modern görünüm sağlayan katlı saç modeli, saçlara hacim ve parlaklık da kazandırır. Özellikle boya gibi görmüş zaman ile parlaklığını ve canlılığını kaybeden uzun saçlarda katlı kısa saç kesimi daha hoş duruyor.

Her yüz biçimine yakıştığı gibi bu kesimde saç uzunluğunun orta ya da kısa olması da fark etmiyor bu neden ile kadınların en çok tercih ettiği modeller arasında yerini alıyor. Bu kesim düz şekilde uygulanacağı gibi saçın önüne yapılacak kâkül kesim ile daha da hareketli bir görünüm sağlanabilir.

2 – Pixie Kısa Saç Modelleri

Pixie Kısa Saç Modelleri
Pixie Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri – kolay olarak hayatında konfora çok önem veren ve bir türlü konfordan vazgeçemeyen kadınların tercihi oluyor. İddialı saç kesimleri arasında yerini alan Pixie kesimi, sıcak havalardan bunalan ve rahatını düşünen gözdesi durumundadır ayrıca kadınlara inanılmaz kullanım kolaylığı sağlıyor.

3 – Kısa Küt Kesim

Küt kesim kısa saç modelleri arasında ününü hiç yitirmeyen ve her zaman popülerliğini koruyan modeller arasında bulunur. Popülerliğini kaybetmeme sebepleri arasında her yüz şekline yakışması olur. Yuvarlak, köşeli hatta sivri yüz hatlarına bile yakışır ve güzel bir görüntü oluşturur. Saç, bu model için yandan ayrılarak kullanılabileceği gibi ortadan da ayrılabilir.

4 – Kâküllü Küt Kesim

Kısa saç senelerdir kâkül ile bir araya geliyor. Bir klasik haline gelen küt kesimin kâkülü ile buluşması ile daha cazibeli bir görünüme elde edilebilir. Kulak ya da çene hizasında olan kısa küt kesim bir yandan da rahatlığın en şık halini yansıtır.

5 – Asimetrik Kısa Kesim

asimetrik

Saç kesimleri bir anlamda giyim tarzı ile de buluşuyor. Daha çok spor giyinen bir kadın asimetrik kısa kesimi tercih edebilir. Günlük hayatta spor şıklığı ile buluşan asimetrik saç kesimi kadına ayrı bir hava katar. Asimetrik kesim ile pratik olan saçlar aynı zamanda doğal bir görünüme sahip olur ve bu şekilde olan saçlara şekil vermek de kolaydır.

6 – Lob Kesim

Kısa saç modelleri omuzda geçtiğimiz sezon da bu sezon da kadınların göz bebeği durumundadır. Bu saç modeli her yüz şekline yakışır özellikle oval yüzlü kadınlara son derece yakışan bir model olur. Çeneleri sivri olan kadınlarda çene altında kesim yapıldığı için çeneleri sivri olan kadınlarda uyum gösteren bu model ayrıca düz saçlılar için ideal bir kesimdir.

Kısa Saç Modelleri Popülerliği

Çoğu kadın genelde uzun saç ister. Tarih boyunca da hatta günümüzde de uzun saçlar kadınların en önemli aksesuarlarından biri olur. Geçmiş yıllardan beri bele kadar uzanan saçlar daha fazla tercih ediliyordu; bugünlerde kadınlar saçlarını kısa kestirebiliyor. Bob saç modelleri ile beraber kadınlar tarafından kısa saç modelleri beğenilmeye başlandı

Günümüzde Tuba Büyüküstün ve Bergüzar Korel gibi ülkemizden Rihanna, Lucy Hale, Bella Hadid ve Hailey Baldwin gibi de dünyadan örnekler de bulunur. Ünlü ve tanınan isimlerin de saç modelleri etkisinin devam etmesini sağlıyor.

Kısa Saç Modelleri Bakımı

Saçlar, kadınların en önemli aksesuarlarından biri olur bu neden ile saç uçlarındaki kırıklar saçın bakımsız gösterir. Özellik ile yaz ayları sıcağında tercih edilen kısa saç modelleri yılın her ayında kolay bakım sağlaması ile de her geçen daha fazla kadın tarafından tercih edilir hale geliyor. Kısa saç toplama modelleri arasında en çok topuzlar tercih edilir. En acil durumlarda tarak ya da lastik toka kullanımı ile yapılan topuzlar gün içinde de rahat kullanım sağlar.

Kadınlar için saç ne kadar önemli ise erkekler de saçlarına önem verir. Kısa saç modelleri Erkek modelleri de en az kadınlar kadar uğraşılan modellerdir.

İlginizi Çekebilir: 4 Yeni Sezon Trend Elbise Modelleri

34 Yorumlar
 1. Hale diyor

  Kesinlikle Pixie Kısa Saç Modeli favorimdir.

 2. Elif diyor

  Hepsi birbirinden güzel. Ama özellikle ikinci modeli çok beğendim. Ben de bugün kuaföre gidip bundan yaptıracağım. Teşekkürler. Güzel yazı olmuş. Herkese tavsiye ederim.

 3. eda diyor

  Kısa saç gerçekten rahat bir kullanım sağlıyor. Genellikle yazın tercih edilse de bence her daim tercih edilmesi gereken modellerden. Yazı faydalı oldu benim için. Bende saçlarımla ilgili değişiklik yapmayı planlıyordum 😊

 4. Gorkem diyor

  Kısa saç hayranı biri olarak tüm bu modelleri sırayla deneyip severek kullanıyorum😍

 5. Ali FUAD diyor

  Kısa saç modeli standart bir favoriydi ancak bu şekilde çeşitlendirilip estetik olarak farklı yüzlere de yakışır formda yeniliklerle geliştirilmesi bu tasarımlar ile çok hoş olmuş. Standartlardan farklı bu saç modellerinin kullanımı umarım yayılır.

 6. Merve diyor

  Pandemi döneminde saçlar uzadı kısa saça ihtiyacımız oluyor modelleri öğrenmiş oldum hepsini tek tek denicem çok teşekkürler

 7. Eray Gürdal diyor

  Kadınlara her saç hali yakışıyor ama kısa saç ayrı bir güzel yakışıyor. Arkadaşlarıma buradaki bazı modelleri tavsiye edeceğim.

 8. Filiz diyor

  Oldum olası kısa saç kullanırım. Meğer ne çok kısa saç modeli varmış. Sıra diğerlerini denemekte.

 9. Abdullah yiğit diyor

  Eşimin favori saç modelleri hepsi .kısa saç modelleri ile ilgili güzel ve faydalı bir MAKALE olmuş emeğinize sağlık.

 10. Aytül karalı diyor

  Saçlarım kısa olduğu için hiç şekil veremiyorum Bu makalemizde gerçekten yardımcı olduğu modeller çok çeşitli neyin doğru neyin yanlış olduğunu belirtmişsiniz yüz şekillerine göre bana faydası dokundu teşekkür ederim

 11. Sena diyor

  Modern kısa saç hakkında çok detaylı ve akıcı bir dille yazılmış bir yazı dizisi olmuş. Emeğinize sağlık. Teşekkür ederim

 12. selma diyor

  Kesinlikle kısa saç favorim. Bir kere çok spor ve modern duruyor. Tabiki uzun saçın da yadsınamaz ayrı bir güzelliği var ama bob kesim model çok güzel ve rahat kullanımlı . Bu modeli kullanmayı düşünenler varsa çevremden de aldığım yorumlara da dayanarak tavsiye ederim.

 13. ahmettavsan diyor

  Paylaştığınız saç modelleri kız arkadaşımın favori olanları kısa saç modelleri ile ilgili faydalı bir makale paylaşmışsınız teşekkürler.

 14. Mert diyor

  Saç modelleri hakkında harika bir yazı olmuş. Neyin iyi neyin kötü olduğunu güzel açıklamışsınız. Teşekkürler.

 15. Didem Özkan diyor

  Kısa saç gerçekten rahat bir kullanım sağlıyor. Genellikle yazın tercih edilse de bence her daim tercih edilmesi gereken modellerden.

 16. Rumuzsuz diyor

  Eskiden nadirdi kadınlarda kısa saç. Ancak artık algılar değişiyor ve bu güzelde oluyor. Bazı kısa saç modelleri bazı kadınlara çok yakışabiliyor. Ancak yüz tipinize uygun olacak kısa saç modelini bulabilmeniz için stilistinizden yardım almalısınız.

 17. Adsiz diyor

  Uzun zamandır saçımı kısaltmayı düşünüyordum bu yazıdan sonra özellikle asimetrik kesim bana çok yakışacak teşekkürler.. 🤗

 18. sena diyor

  kısa saç modelleri her zaman çok havalı gelmiştir. Kullanması da çok rahat olduğu için saçlarımı uzatmadan kestiririm. Yazılanlar bana tekrar yeni kısa saç modelleri hakkında ilham oldu!

 19. Batu diyor

  Nişanlım için saç modelleri ile alakalı gayet güzel makale olmuş tebrik ediyorum.

 20. Açelya diyor

  Çok güzel bir şekilde ifade edilmiş elinize sağlık.Benim favorim kısa küt kesimdir. Şuan ise kısa bob kesimi kullanıyorum uzamasını bekliyorum. Tebrik ederim başarılı bir makale .Kısa saç kullanımı daha kolay oluyor ve daha fresh duruyor.

 21. Kahve telvesi diyor

  Benim favori saç modelim bob. Benim gibi keskin yüz hatları için lob güzel olacağını duyunca. Çık aklımdan kuaföre gitme düşüncesi

 22. meltemdemirag diyor

  Yıllarca küt saç kullandım, kullanımı kesinlikle çok kolaydı. Saçlarım dalgalı olduğu için zaman zaman kabarıyordu. Ancak düz saçlıların kesinlikle kullanması gereken bir kesim 🙂

 23. Sefa diyor

  Kız arkadaşım için oldukça başarılı faydalı bir paylaşım olmuş. Ona bu bilgileri aktaracağım bilmenizi istiyorum. Çok çok teşekkürler

 24. halil siner diyor

  benim her zaman bir kadında ki favori sacım pixie her zaman daha cool duıruyor ve daha şık erkekleri kendine çeken en iyi saç modeli bence . benden bir öneri.

 25. Gökdeniz Günaydın diyor

  Verdiğiniz Bilgiler Çok Hoşuma Gitti Deniyeceğim Başarılarınızın Devamını Dilerim

 26. Gülsüm diyor

  Kaküllü küt kesim modelini çok seviyorum eskiden beri modası hiç geçmeyen saç kesim modeli içerik anlatımı sade ve açıklayıcı

 27. Seda diyor

  Lob kesim bence çok iyi diyebilirim herkese rahatlıkla yakışır yani benim en sevdiğim kısa saç tipi

 28. Özgür başar diyor

  Moda denince aklımıza bizim kültürümüzde olan şeyler yani moda demek israf demek olmamalıdır ya da sırf başkasına güzel görünmek için harcanan boşuna giden paralar olmamalıdır

 29. İbrahim diyor

  Çok çok güzel da modelleri var elinize emeğinize sağlık çok güzel hazırlamışsınız

 30. Seyhmus diyor

  Gerçekten mükkkemel saç modelleri harika bir site tam istediğiniz en hoş saç modeller i burda

 31. erde diyor

  başarılı bi yazı olmuş güzel modeller var elinizde tebrik ederim

 32. erdem diyor

  yazı için teşekkürler modern kısa saçlar için akıcı ve açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkür ediyorum

 33. Sevde gül diyor

  Ikinci kesime bayıldım saçlarım kıvırcık olmasaydı kesinlikle o şekilde kestirirdim

 34. Zeynep diyor

  Öncelikle yazınız çok güzel, sizi tebrik ediyorum. Kısa saç dünyanın en güzel şeyi olabilir. Kestirdikçe daha kısasını istiyor insan.Gerçek bir bağımlılık .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.