9 Kere Leyla Türk Filmi Netlix’te Yayınlanıyor

9 Kere Leyla Konusu

Amerikan medya hizmetleri sağlayıcısı Netflix’in yayınladığı 9 Kere Leyla filmini Netflix üzerinden izlemek mümkün oluyor. Pek çok yerli yapımın başarısının ardından 9 Kere Leyla filminin de yayın hakkını satın alan Netflix, filmin gösterimi gerçekleştiriyor. 9 Kere Leyla vizyon tarihi 04 Aralık gerçekleşti ve izleyicinin beğenisine sunuldu

YouTube video

9 Kere Leyla, güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çekmeyi başarıyor. Filmin başrolünde Demet Akbağ ve Haluk Bilginer bulunuyor. Dizilerden tanınan Elçin Sangu deneyimli oyuncular ile beraber başrolü paylaşıyor. 9 Kere Leyla Netflix üzerinden yayınlandı ve komedi türünde olan film, sosyal medyada da yeterince ilgi gördü.

9 Kere Leyla Konusu

Kara mizah olarak adlandırılabilecek yapımda bir ev hanımı, kocası ve evlilik terapisti arasında geçen 9 kere leyla 2020 yılı Aralık ayında sinemaseverler ile buluştu.

Demet Akbağ ve Haluk Bilginer’in başrolü paylaştıkları filmde ikili Leyla ve Adem olarak izleyici karşısına çıkıyor. 9 Kere Leyla konusu nedir kısaca; Leyla ve Adem’inmutlu olan evliliklerinin belli bir zaman sonra nasıl bozulduğu işlenir. Adem tarafından bu evlilik bir zaman sonra çıkmaza girer ve evliliğin heyecanı yok olur.

9-kere-leyla-turk-filmi-netlixte

 

Evliliğin heyecanının bitmesi ileAdem kalbinin yeniden atması için arayışa girer ve bir sevdaya düşer. Böylesi bir dönemde Ademin karşısına Nergis adında bir kadın çıkar ve Adem Nergise aşık olur. Adem, Nergise karşı duyduğu hisler neticesindesadece Nergisi düşünmeye başlar ve Nergis’ten başka bir şey ile ilgilenmez.

İki ünlü ve başarılı tiyatro sanatçısının canlandırdıkları karı koca ilişkisinde Leyla ve Ademyıllarca sürdürdükleri mutlu evlilikleri Ademin Nergis ile tanışmasının ardından çatırdamaya başlar.

Adem, dışarıdan bakıldığında çok zengin görülse de aslında bütün mal varlığı Leyla tarafından yönetilir.Adem artık Leylanın Nergis ile aralarındaki engel olduğunu düşünür ve Leylayı ortadan kaldırmak için harekete geçer ilk olarak Adem Leyla’yı kendinden uzaklaştırmaya çalışarak işe başlar.

9-kere-leyla-turk-filmi-netlixte

 

Bu girişimlerbaşarısızlık ile sonuçlanıncaAdem, kalıcı bir çözüm isteyerek Leyla’dan kesin olarak kurtulmanın yollarını düşünür ve en iyi yolun da Leylayı öldürmek olduğuna karar verir. Gözü Nergis’ten başkasını görmeyen Adem, Nergis için her şeyi yapmaya hazırdır.

9 Kere Leyla filminde Adem, zaman içinde Leyla’yı ortadan kaldırmak için dokuz farklı plan hazırlar ve hepsini dener; ancak Ademin sandığı gibi Leyla’yı öldürmek kolay olmayacaktır.

Adem sevda ve aşk gibi duyguları yaşayıp Leyladan kurtulmayı bile düşünürken Nergis kurduğu tek kişilik dünyasında mutludur ve başka şekilde bir hayat yaşama hayali yoktur. 9 kere leyla netflix ne zaman 04 Aralıktan itibaren izlenebilecek olan yerli komedi türü olan film, izleyicisine kahkaha attırmaya hazırlanıyor

1 – 9 Kere Leyla Oyuncuları

9-kere-leyla-turk-filmi-netlixte

 

Filmin oyuncuları sinemaseverlerin yakından tanıdığı iki usta isim ile genç oyuncu kadrosundan oluşuyor.

Filmin başrol oyuncuları arasında usta oyuncu Haluk Bilginer ve Demet Akbağbulunuyor. Usta oyuncuların yanı sıra filmin diğer başrolünde de Elçin Sangun yer alıyor.Filmde ayrıca Fırat Tanış,Hakan Eke, Alican Yücesoy, Emre Kıvılcım,İhsan Ceylan,Hasan Eflatun Akay, BimenZartar,Arda Cartı, Kerime Obenik, Bertan Çelikkol ve Reşit Berker Enhoşgibi genç oyuncular da yer alıyor.

 

2 – 9 Kere Leyla Yapımı

9-kere-leyla-turk-filmi-netlixte

İzleyicinin merak ve büyük bir ilgi ile bekledikleri dokuz Kere Leyla yapımı yönetmen koltuğundaNeredesin Firuze, Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü? 7 Kocalı Hürmüz gibi Türk sinemasının beğenilen filmlerinin de yönetmenlik koltuğunda yer almış Ezel Akay bulunuyor.

Filmin senaryosu da Ezel Akay imzası taşıyor ayrıca Adnan Yıldırım, Özlem Lale ve Uğur Saatçi gibi isimler de senaryoya katkı sağlıyor.

Verdiği uzun bir aradan sonra sinema dünyasına9 Kere Leyla filmi ile geri dönen başarılı yönetmen Ezel Akay, filmin konusu ve oluşturduğu başarılı oyuncu kadrosu ile dikkatleri yine üzerine çekmeyi başarıyor.

3 – 9 Kere Leyla Yayını

9-kere-leyla-turk-filmi-netlixte

 

Filmin çekimleri corona virüs salgınından önce tamamlanmış ve sinemaya 20 Mart tarihinde gelecekti; fakat pandemi süreci eğitm, turizm ve sağlık alanlarını etkilediği gibi sinema alanını da etkiledi. Hastalığın hızla artması ve tedbir olarak sinema salonlarının kapatılması nedeni ile izleyici ile bir türlü buluşamadı.

Hastalığın yankıları ve etkileri hala devam ettiği için de filmin tüm yayın hakları, dijital yayın platformu Netflix’e satıldı. dokuz kere leyla netflix ne zaman çıkacak dendiğinde de 4 Aralık tarihinde Netflix üzerinden yayınlanma kararı alınarak Netflix’ten izlenme sağlanabilecek

İlk olarakNetflix’te yayınlanacak filmin Fragman geçtiğimiz günlerde yayınlandı ve izleyici de merakla filmi beklemeye başladı

4 – 9 Kere Leyla Nerede Çekildi

Komedi türünde olan filminçekimleri, ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul’da gerçekleşti. İstanbul’un farklı semtlerinde gerçekleşen Dokuz Kere Leyla full izle ile komediye doyulabilecek.

Netflix’in bir diğer önemli ve popüler yapımı olan The Witcher isimli dizi hakkında da ayrıntılı bilgi sahibi olmak için yazımıza göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı.