Ayça Kaya İmdat Diyeti Listesi

Kimler İmdat Diyeti Uygulayabilir

Diyeti Kimler Uygulayabilir?

Sağlık ile ilgili herhangi bir hastalığı bulunmayan her kişi Ayça Kaya imdat diyet listesi içindeki menüleri uygulayabilir. Herhangi bir hastalık sahibi olan kişiler diyete başlamadan doktoruna danışmalıdır.

Diyetin Özellikleri

Diyeti hazırlayan uzman bir doktor olduğundan dolayı menülerde yer alan yiyeceklerin besin değerleri incelendiğinde her yönden tam olduğu anlaşılmaktadır. Diyeti uygulayan kişilerde herhangi bir vitamin, mineral, protein eksikliği görülmemektedir. Diyette yer alan yiyeceklerin hepsi köy ya da şehir fark etmeden her yerden kolaylıkla temin edilebilecek türden ulaşılabilirliği mümkün besinlerdir. Diyette yer alan farklı lezzetler sayesinde sıkılmadan ve psikolojik olarak diyette hissetmeden rahatlıkla uygulanabilen bir zayıflama yöntemidir. Her diyette olduğu gibi Ayça Kaya’nın imdat diyetinde de daha başarılı olabilmek için spor ve bol hareketli bir yaşam tarzı ile diyete destek verilmelidir. Su tüketimi arttırılmalı ve yağ yakımı kolaylaştırılmalıdır.

Diyetin Püf Noktaları

Diyetin iyi neticelenebilmesi için listede yer alan besinler tok hissedilse bile tüketilmesi gerekir. Öğünlerde yer alan yiyecekler kesinlikle öğünler arası yer değişimine uğramamalıdır. Her yiyecek kendi vaktinde tüketilmelidir. Süt, ayran ve yoğurt gibi besinler tam yağlı ve doğal olmalıdır. Menülerde yer alan salatalara yağ, tuz ve herhangi bir sos konulmamalıdır. Sadece limon ve elma/üzüm sirkesi konulabilir. Hazırlanan ya da hazır alınan ayranlarda tuz bulunmamalıdır. Tuz, vücutta su tutar ve yağ yakımını yavaşlatır. Vücuttaki önceden biriken tuz miktarını azaltmak için bol bol su tüketilmelidir.

İmdat Diyeti Listesi

Kahvaltı: 1 bardak süt (200 ml), 6 tatlı kaşığı karışık müsli, 1 tane küçük boy muz, 2 ya da 3 adet ceviz. Öğle Yemeği: 1 kase unsuz çorba, 1 kase yeşil salata, 1 kase yoğurt. Ara Öğün: 2 dilim kepekli ekmek ile yapılan peynirli tost, 1 bardak ayran (200 ml), 1 adet portakal. Akşam Yemeği: 1 kase unsuz çorba, 1 kase yeşil salata, 1 kase yoğurt. Herhangi bir vücut tepkimesi görüldüğünde uzman bir doktora başvurulmalı ve diyet sonlandırılmalıdır.

Yoruma kapalı.