6 Adımda Balon Süsleme Nasıl Yapılır?

6 Adımda Balon Süsleme Nasıl Yapılır?

Doğum günlerinin, özel günlerin vazgeçilmezi balon süsleme olmaktadır. Kutlama yapılacak alanlarda büyük ya da küçük demeden gerçekleştirilir. Peki balon süsleme nasıl yapılır? Nerelere dikkat edilmelidir? Alan içerisinde en güzel görseli yakalamak ve doğru şekilde hareket edebilmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Adım adım balon standı oluşturmayı size göstereceğiz.

YouTube video

 

Balon Süsleme Standı Nasıl Yapılır?

Balonların birleştirilmesi ve gerekli dokunuşların elde edilmesi ile balon süsleme standı elde edilir. Stantlar tanıtım alanları ya da fotoğraf çekimleri için oldukça uygundur. Doğum günü sahibi ile ölümsüz anılar elde edebilmek amacıyla yapılır. Bu işlemi profesyonel olarak gerçekleştiren firmalar da mevcuttur. Ancak bunun dışında evde sizler de yapabilirsiniz.

1- Belirlenen Renk ve Adette Balon Alın

balon-susleme-nasil-yapilir
Balon Süsleme

Balon süsleme için elbette temel unsur gerekli miktarda balon elde etmektir. Doğum günü süslemeleri sırasında farklı renkte balon kullanabilirsiniz. Ancak aklınızda belirli bir konsept varsa bu konseptle ilgili renkler tercih etmeniz önerilir. Bunun yanı sıra birden fazla renk kullanımı önemlidir. Sarı-siyah gibi renk uyumlarını sağlamak da gerekir. Estetik olarak daha güzel görünüm sağlanacaktır. Uçan balon, baskılı balon ile zincir balon oluşturarak kokteyl organizasyonu ya da açılış organizasyonu sırasında süsleme gerçekleştirilir. Özel tasarım ile kapı, masa süslemesi sağlanır.

2- Balonları Şişirin

balon-susleme-nasil-yapilir

Gerekli malzemeyi elde etmeyince  kişileri en çok zorlayan kısım şişirmedir. Balon şişirmek başta eğlenceli gelse de çok miktarda şişmiş balon ihtiyaç olduğundan dolayı istenmeyen durumlar oluşabilir. Çene ve yanak kısmında zorlanma, yanma oluşmaması için balon şişirme aparatı elde etmelisiniz. Fazla efor sarf etmeden kısa sürede balon şişirmek bu sayede mümkün olacaktır.

3- Balon Süsleme İskeletini Oluşturun

balon-susleme-nasil-yapilir

Tulle balon süsleme ya da tülsüz balon süslemenin temelinde iskelet belirlenmelidir. Özel günlerde hangi tarzda bir görünüm oluşturmayı istiyorsunuz? Yarım daire en çok uygulanan yöntemdir. Bunun dışında hayal gücünüz sayesinde değişik yöntemlerle de ilerleyebilirsiniz. Renkli balonlarla gökkuşağı elde edebilirsiniz. Tam daire yapabilir, balon uçlarını da değişik şekilleri elde edebilirsiniz. Ama her şeyden önce iskeleti oluşturmalısınız.

4- Sabitleme Oluşturun

Duvara balon yapıştırma en çok tercih edilen durumdur. Balonu yapıştırma işlemine geçmeden önce balonları tutturabileceğiniz apartlar bulunur. Balon sabitleyici aparatlar içerisinde yer alan boş kısımlar sayesinde balonun sabit durmasını sağlar. Burada yapılması gereken şişirilip bağlanan balonların uç kısımları delikli kısımlara geçirilmesidir.

balon-susleme-nasil-yapilir

Balon süsleme sırasında burada en zorlayıcı kısım yaşanır. Yardımcınız olabilecek bir iki kişi olursa işiniz kolaylaşır. Yoksa sandalye gibi sabit eşyalara iskelet sistemini oluşturacağınız aparatı sabitlemelisiniz. Şişirdiğiniz balonları balon sabitleyici aparatın üzerinde tek tek yerleştirin. Dilediğiniz renk kombinasyonlarını oluşturun.

5- Birleşen Balonları Duvara Sabitleyin

Balon standı neredeyse hazır bulunuyor! Burada artık yapılması gereken unsur taslağı sabitlemek olacaktır. Bunun için mevcut alanın durumu önem kazanır. İp ile sabitleme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra balonları geçirdiğiniz bant tarzı ürünü de direkt duvara yapıştırabilirsiniz.

balon-susleme-nasil-yapilir

Son yöntem ise balon süsleme sırasında balon üzerine çift taraflı bantlar yapıştırarak duvara sabitlemektir. Burada doğru bant tercih etmek gerekir. Çünkü normal gündelik alanda kullanılan bantlar duvara zarar verecektir. Bundan dolayı balon ve süsleme alanında üretilen özel bantların kullanılması önerilmektedir. İnternet üzerinden kolaylıkla bulabileceğiniz eşyalardır.

6- Ekstra Balon Ekleme Zamanı!

Balon standı sırasında ekleme yaptıktan sonra baktığınızda boşluklar göreceksiniz. Öncelikle bu durumun önüne geçebilmenin iki yöntemi vardır. İlki balonların birbirine yapışık olarak görünmesini istiyorsanız iki balonu şişirdikten sonra uçlarını birbiri ile bağlamanız gerekir. Bağlama işlemi sayesinde balonlar tamamen birbirine yakın görünür.

balon-susleme-nasil-yapilir

İkinci balon süsü oluşturma sırasında kullanacağınız yöntem ise bu adıma kadar anlattığımız iskelet oluştran ürün üzerinde uygulama sağlamaktır. İki balon arasındaki boşluğu gözünüze kestirin. Uygun renkli şişmiş balonu elde ettikten sonra iki tarafına yapıştırıcı sürün. Bantta tercih edebilirsiniz. İki balon ile sabitleyerek sağlamlaştırın. Tam yapıştığına emin olun. Balon süsleme okul öncesi dönemdeki çocuklarla da eğlenirken yapabileceğiniz durumlar arasındadır.

balon-susleme-nasil-yapilir

Balon süslemek kişisel olarak eğlenirken vakit geçirilebicek durumlar arasındadır. Balon süsleme fikirleri de araştırılarak adımlar izlenebilir. Ancak her bireyin bu duruma ayıracak yeterli vakti ve enerjisi olmayabilir. Bu noktada yapılabilecek çözümlerden ilki hazır balon standı almaktır. İnternet üzerinden güvenilir sitelerden tercih edilebilir. İkinci olarak da balon süslemesi yapan firmalarla çalışmaktır. Balon süsleme fiyatları araştırılarak en uygun fiyatlı firmayla anlaşabilirsiniz.

balon-susleme-nasil-yapilir

Doğum günlerinde sıklıkla kullanılan balonlarla süsleme dışında katılanlara bir anı bırakmak iyi fikir olabilir. Magnetler bu alanda en çok işlevsel olan ürünlerdir. 1 Yaş Doğum Günü Magnet ile Doğum Gününü Ölümsüzleştirin yazımıza bakarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz birden fazla modelde magnet bulunur.

 

 

Yoruma kapalı.