Biscolata Kilo Aldırır Mı?

Biskolata Kilo Yapar mı ?

Son dönemlerin farklı görünümlü lezzetlerinden biri olan Biscolata, kendi içerisinde pek çok çeşidi ile bakkalların ve marketlerin gözbebeğidir.

Tüm hazır gıdalarda olduğu gibi bir takım dezavantajlarını göz önünde bulundurularak tüketmenizi tavsiye ederiz.

Biscolata İçeriği Nedir?

Birçok çeşidi olan Biscolata atıştırmalıklarının ortak noktası şeker ve yağ miktarının fazla olmasıdır. Çoğu hazır gıdanın bünyesinde bulunan emilgatör, süt tozu, kakao tozu, bitkisel yağlar, peynir altı suyu tozu, şeker, glukoz, früktoz, buğday unu (glutenli), kakao yağı, aromalar bu atıştırmalıkta da bulunmaktadır. Biscolatanın çeşidine göre içeriği farklılık gösterir.

Biscolata Çeşitleri ve Kalori Değerleri

Biscolata Mood; çıtır çıtır küçük atıştırmalıklar ve ısırdığınız anda hissettiğiniz çikolata dolgusu şeklinde tarif edilebilir. Her bir bisküvinin üzerindeki şekilleri yorumlamak için ise paketin üzerindeki açıklamalara bakmak yeterli. Lezzetli olduğu kadar eğlenceli bir atıştırmalık olan Biscolata Mood, bir paketinde (125 gram) 671,7 kalori ve 39,6 gram yağ barındırır.

Biscolata Pia; frambuaz jöleli bitter çikolatalı kek olan bu ürünün 100 gramında (bir paket) 415,5 kalori ve 16,6 gram yağ bulunur.

Biscolata Veni; çikolata kremalı gofret olan bu ürünün bir paketi 50 gram olup 238,4 kalori değerinde enerjiye ve 11,6 gram yağa sahiptir.

Biscolata Starz; içeriği sütlü çikolata kaplamalı sütlü kremalı bisküvi olan bu ürünün bir paketi (50 gram) 243,4 kalori olup 11,6 gram yağ içermektedir.

Biscolata Stix; sütlü çikolata kaplı çubuk bisküvi eğlenceli tarzı ile göz doldurmaktadır. Bir paketi 40gramdır. 189 kalori miktarına sahip olup, 9,1 gram yağ içermektedir.

Biscolata Nirvana ise 100 gramlık paketinde 524,8 kalori ve 33 gram yağ barındırmaktadır.

Belli başlı Biscolata çeşitleri ve kalori miktarlarına yukarıda değinilmiştir.

Biscolata ve Diyet

Kalori miktarlarına bakıldığında tüketmesi eğlenceli olan bu ürünlerin kalori değerlerinin de bir o kadar fazla olduğu dikkat çekiyor. Bu bilgiler eşliğinde Biscolata kilo aldırır mı? sorusunun cevabı sürekli tüketildiği taktirde ”Evet” olacaktır.

Sağlığımız için bu gibi atıştırmalıklardan uzak durmak gerekir. Ama ürünlerin albenisi bu kadar çokken uzak durmak imkânsız diyenlerdenseniz çok az miktarlarda, tadımlık yemenizi öneririz.

Yoruma kapalı.