Eti Crax Kilo Aldırır Mı?

Eti Crax Kalorisi Nedir ?

Pratik Atıştırmalıklar

Günlük atıştırmalık ürünler denildiğinde, uzun yıllardan beridir market raflarında yerini alan çubuk krakerler, küçük büyük demeden herkesin tüketmekte olduğu leziz atıştırmalıklardandır. Alışılagelmiş, klasik çubuk krakerleri değiştiren ve çubuk kraker serisinde yepyeni bir soluk getiren marka ise Eti olmuştur. Eti, Crax adını verdiği kıtır kıtır ve son derece lezzetli çubuk krakerlerini piyasaya sürdüğünden beri oldukça fazla beğenilmekte ve tercih edilmektedir.

Eti Crax, birbirinden farklı çeşnileri, tuzlu sosları ve lezzetleri ile atıştırmalık sevenlerin tercihi konumuna gelmiştir. Çocukların yanı sıra birçok büyük de kimi zaman uzun otobüs yolculuklarında, kimi zaman çalışırken bir yandan da atıştırmak istediğinde tercih edebilmektedir. Eti Crax, çubuk kraker konusunda oldukça başarılı bir çalışma ortaya koyarak herkesi kendine hayran bırakmayı da başarmıştır.

Eti Crax çubuk kraker ve Çeşitleri

Özellikle Eti Crax çubuk krakerin, diğer markaların krakerlerine nazaran daha farklı çeşniler ve soslarla piyasaya sürülmesi, onu farklı kılan özelliklerden bir tanesi olarak göz önüne çıkmaktadır. Eti Crax çubuk krakerleri barbekü soslu, baharat çeşnili, mısırlı, yer fıstıklı, sade, peynirli ve acılı çeşnileri ile herkes tarafından beğenilmektedir.

Eti Crax Kilo Aldırır mı ?

Diyet uygulayan, kilo vermek ya da formunu korumak isteyen kişiler ise Eti Crax kilo aldırır mı sorusunu sıklıkla diğer besinlerde olduğu gibi gündeme getirir hale gelmektedir. Çubuk şeklinde krakerlerden oluşması nedeni ile kilo aldırmayacağı düşünülen Eti Crax, aslında bakıldığında hiç de sanıldığı kadar masum değildir. Yüksek bir kaloriye sahip olmasının yanı sıra içerdiği besin değerleri de çoğunlukla karbonhidrat ve yağlardan oluşmaktadır. Bu nedenle de Eti Crax tüketimi, çoğu zaman kişinin kilo almasına yol açmaktadır.

Eti Crax kalori değeri ve besin değerlerine bakıldığında ise şu şekilde listelenebilmektedir:

100 gram Eti Crax için;

  • Enerji: 413 kcal
  • Karbonhidrat: 71 g
  • Yağ: 13,3 g
  • Protein: 8,5 g
  • Şeker: 7,6 g
  • Lif: 3,1 g
  • Tuz: 2,8 g

Karbonhidrat ve yağ besin maddelerinin yanı sıra içerisinde tuz bulunması ve oldukça yüksek bir orana sahip olması, yine vücuttu su tutulmasına neden olduğundan dolayı ödem hissini oluşturacağından dolayı Eti Crax’ın kilo aldırması söz konusu olacaktır. Bu nedenle de tüketimine oldukça dikkat edilmesi gereken bir besin maddesidir.

Yoruma kapalı.