Caramio Kilo Aldırır Mı?

Karamelli çikolata denildiğinde akla gelen ilk markalardan bir tanesi olan Ülker Caramio, yemesi oldukça keyifli bir çikolatadır. İnce kaplamalı çikolatasının, karamel dolgusu ile Ülker Caramio lezzetli ve her yaştan tüketicisi ile göz önüne çıkmaktadır. Çok beğenilen çikolatası ile Ülker Caramio kilo aldırır mı sorusu ise son zamanlarda, özellikle diyet uygulayanlar tarafından sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Ülker Caramio, ilk olarak uzun altı dilimden oluşan 40 gramlık boyutu ile marketlerdeki yerini almıştır. Sonrasında kahvenin yanında çikolata tüketmeyi seven kişiler için ve çikolata krizlerinde oldukça etkili olan dikdörtgen boyutu ile piyasaya sürülmüştür. Oldukça sevilen Ülker Caramio, sütlü çikolata kaplamalı ve içerisinde karamel dolgusu bulunan bir çikolatadır. Kaliteli Ülker çikolatasının yanı sıra içerisinde karamel dolgusu olması, karamelden vazgeçemeyenler ve karamelli gıdaları tercih edenler için ise bulunmaz bir velinimet haline gelmiştir.

Kilo kontrolü sağlamak, diyet uygulayarak fazla kilolardan kurtulmak ya da formunu korumak isteyen kişiler ise Ülker Caramio tüketirken çekinmektedir. Bunun en önemli nedeni ise çikolata ürünlerinin kilo almaya neden olmasıdır. Ülker Caramio içerisinde yer alan sütlü çikolatasının yanı sıra karamel dolgulu olması, kalorisi yüksek ve kilo alınmasına neden olacak etkileri ile göz önüne çıkmaktadır. Ülker Caramio besin değerleri ve kalorisi incelendiğinde bu oldukça basit bir şekilde anlaşılmaktadır.

40 gram boyutundaki bir paketinde bulunan besin değerleri ve kalori miktarı ise şu şekildedir:

  • Enerji: 204 kcal
  • Karbonhidrat: 24,5 gram
  • Yağ: 10, 5 gram
  • Protein: 2,7 gram

Karbonhidrat ve yağ açısından son derece zengin bir besin maddesi olan Ülker Caramio, sık sık tüketilmesi durumlarında kilo almaya neden olmaktadır. Bu nedenle Ülker Caramio tüketirken dikkatli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Günlük alınması gereken kalori miktarını aşmayacak şekilde tüketildiğinde ise tehlikesi bulunmamaktadır. Karbonhidrat ve yağ maddelerinin vücutta oldukça büyük bir zaman diliminde yakıldığı göz önünde bulundurulduğunda, diyet uygulayanların ve formuna dikkat etmek isteyen kişilerin, Ülker Caramio tüketiminde bulunmaması ve hatta çikolata benzeri besin maddelerinden uzak durması tavsiye edilmektedir.

Yoruma kapalı.