Daha Parlak Gözler İçin Far Sürme Teknikleri

Daha Parlak Gözler İçin Far

Makyaj paletinde göz farı çok parlak ve çekici göründüğü halde genellikle aynı canlılığı ve yoğunluğu göz kapaklarınıza aktaramazsınız. Far sürme söylenildiği kadar kolay olmasa da işi bildiğiniz takdirde yüz makyajınızı daha canlı gösterecektir.

Göz Farınızın Parlak Olması İçin İpuçları

Bu yazıda istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olacak ipuçlarının listesini derledik. Renk veya makyaj markası kriterlerinden bağımsız olarak bu ipuçlarıyla uyguladığınız göz farınızın, yüz makyajını daha güzel göstermesini sağlayabilirsiniz.

Göz Astarı Uygulayın

Çoğunlukla göz makyajının sonuna konsantre oluruz. Göz astarı kullanmayı ihmal ederiz. Göz farı astarı çok amaçlı bir ürün gibi işlev yapar. Göz astarı göz kapaklarına canlılık katar. Bu da uygulanan rengin göz kapağında daha uzun süre kalmasını sağlar. Far sürme işlemi doğal olarak sahip olduğunuz göz kapağınızın renginden etkilenmez.

Göz astarları farklı renklerde olabilir. Göz farının görülmesine yardımcı olacak bir cilt tonu varyasyonu seçmenizi öneririz. Beyaz veya soluk renkli bir astar göz kapağının çok canlı görünmesini sağlar.

Göz Farı Bazı Uygulayın

Göz farı bazı sürmek, göz kapaklarınızın parlak ve canlı görünmesini sağlayan popüler bir yöntemdir. Göz bazının formülü, göz astarının formülünden farklıdır. Kalın ve kremsi bir yapısı vardır. Parlak göz farı bazı, uygulanan rengin yoğunlaşmasına yardımcı olur.

Ayrıca göz farının, göz kapağına sabitlenmesini sağlar. Göz farı bazının en iyi uygulaması, parmak uçlarınızla ürünü istenen bölgeye yaymanızdır.

Beyaz Göz Kalemi Kullanın

Kısıtlı bir bütçeniz varsa göz astarı ve göz bazı için ayrı ayrı harcama yapmak istemiyorsanız, beyaz göz kalemi size yardımcı olur. Beyaz göz kalemi göz astarının yerine geçebilir. Genellikle krem formülünde üretilir ve far sürme uygulamasından sonra kalem fara yapışır.

Artı avantaj olarak renk yoğunluğunu arttırır. Opak yapıdadır ve göz kapağının renginin görünmesini önler. Tüm göz kapağınızı beyaz göz kalemi ile kaplayın ve göz kalemini yayabilmek için sert bir göz farı fırçası veya parmaklarınızı kullanın.

Siyah Göz Kalemi Kullanın

Göz makyajı için bir temel olarak beyaz göz kalemi gibi siyah göz kalemi de göz farı titreşimini ortaya çıkarmakta etkilidir.

Unutulmaması gereken nokta siyah göz kalemi, mat ve koyu renk göz farlarında çok iyi sonuç verir. Yeşil, bronz, kestane rengi, kırmızı, mavi ve mor göz farı renkleri, siyah göz kaleminin uygulanmış olduğu bir tabanda çok güzel görünür.

Katmanlama Uygulayın

Göz kapaklarınızın daha parlak görünmesini sağlamak için iki kez üst üste far sürme işlemini uygulayın.

Göz Makyajınızı Islatın

Göz kapaklarının gözle görünür bir şekilde daha parlak görünmesini sağlamak için göz farının üzerine sade suyu spreyleyin. Göz farınızı hafifçe ıslatın.

İkinci bir yöntem olarak göz farı fırçanızı suyla ıslattıktan sonra, fazla suyu temizlemek için yavaşça temiz bir kâğıt mendilin üzerine koyun. Fırçayı çok fazla ıslatmamaya özen gösterin. Hafif nemli fırça ile ürünü alıp göz kapağınıza sürerseniz, anında daha parlak bir görünüm elde edersiniz.

Kapatıcı Uygulayın

Göz kapaklarınızda sorun yoksa ve ekstra göz astarına ihtiyacınız yoksa kapatıcınızı göz kapağınıza baz olarak uygulayabilirsiniz. Kapatıcı formülü kremsi ve renklidir. Göz kapaklarınız için mükemmel bir baz görevi görür. Far sürme uygulaması sonrası göz farı göz kapaklarına daha iyi yapışmasına yardımcı olur. Böylece daha parlak bir renk yoğunluğu elde edersiniz.

Yoruma kapalı.