Diş Dolgusu Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Diş Dolgusu Fiyatları 2021 Listesi!

Diş dolgusu fiyatları listesini öğrenmek ister misiniz?  Dişinizde mevcut olan problemi ortadan kaldırmak için diş dolgusu mu yaptıracaksınız? O zaman yazımız tam size göre! Liste halinde sunulacak olan içeriğimizde diş dolgusu fiyatları ne kadar öğrenebilirsiniz. Hatta sadece dolgu değil, kanal tedavisi ve kompozit dolgu gibi konularda da bilgi almanız mümkündür.

YouTube video

Diş Dolgusu Kimler Yaptırabilir?

Dolgu yaptırmak diş üzerinde belirli avantajları beraberinde getirir. Özellikle çürük tedavisi sırasında temizlenen çürük alanına diş doktoru tarafından dolgu yapılmaktadır. Ancak sadece çürük gibi istenmeyen durumlarda dolgu yaptırılması gerekmiyor. Çünkü dolgunun normal dolgu ve kompozit dolgu olarak adlandırılan iki türü mevcuttur.

Diş dolgusu fiyatları konusunda bilgi vermeden önce sizlere kimlerin dolgu yaptırabileceği bilgisini vereceğiz. Öncelikle dolgu yaptırabilenler arasında:

  • Travmatik olay sonrası diş kırılmaları,
  • Diş çürümesi,
  • Var olan dolgunun düşmesi ya da kırılması,
  • Önceden yaptırılmış dolgunun erimesi,
  • Estetik görünüm elde etmek için dişte değişiklik yaptırmak isteyenler bulunuyor.

Aynı zamanda dolgu işlemini sadece yetişkinler değil, oyun çağındaki çocuklar da çok rahat bir şekilde yaptırabilir. Çocuk diş hekimliği estetik diş değil, zirkoryum diş kaplama yapabilir.

Kompozit Dolgu Nedir? Kompozit Dolgu Ne İşe Yarar?

Daha önce de bahsedildiği üzere kompozit dolgu bir dolgu çeşididir. Bu dolgu işlemi normal dolgu işlemleri ile aynıdır. Ve çoğu zaman belirtilen dolgu sebepleri dolayısıyla yaptırılabilir. Normal dolgudan tek farkı ise daha çok estetik bir görünüm elde etmek amacıyla yapılmasıdır. Dolgu esnasında kullanılan malzemeden ötürü diş rengine çok yakun olmasından ötürü doğal bir görünüm elde etmek mümkün olur.

Diş Dolgusu Fiyatları Ne Kadar? Diş Dolgu Fiyatları 2021

Diş hekimleri, dolgu esnasında kullanacağı malzemeleri belirli bir maliyetle genellikle yurt dışından almaktadır. Yurt içerisinde de bu tarz işlemlerin malzemeleri satılsa da genellikle yurt dışından kaynaklı olarak döviz kuruyla kişilere ulaşır. Durum böyle olunca diş dolgusu fiyatları listesinde geçmişten günümüze dalgalanmalar meydana gelir.

1 Dolgu Kaç TL?

dis-dolgusu-fiyatlari-2021-ne-kadar

Bir dişe yapılacak dolgunun fiyatlandırmasında öncelikle bahsedilen döviz kurunun etkili olacağını unutmayın. Yazıyı okuduğunuzda var olan döviz farklı bir boyuttaysa fiyatlandırmalar da değişiklik gösterecektir. Bunun yanı sıra gümüş dolgu, kompozit dolgu ve porselen dolgu fiyatları da farklılaşır. Klasik, geleneksel olarak yaptıracağınız bir dolgu fiyatı ön diş için 600-700 TL civarındadır. Arka diş dolgu fiyatı ise 500 TL civarında oluyor.

Kompozit Dolgu Fiyatları Ne Kadar?

Kompozit dolgu fiyatları tek diş üzerinden hesaplandığında bir diş için 600 TL olmaktadır. Arka dişlere yönelme olduğunda ise görünür olmadığı için genelde daha az fiyatlandırma oluşturulur. Ancak burada kimi kliniklerde şu tarz işlemler gerçekleşir. Eğer dolguyu çürük tedavisi ile beraber oluşturursanız ayrı (temizlemeden dolayı) estetik amaçlı direkt yaptırırsanız farklı fiyatlandırma görebilirsiniz.

Porselen Diş Dolgusu Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Porselen diş kaplama ya da porselen dolgu tamamen estetik amaçla yaptırılan dolgular arasındadır. Genelde tek diş değil, tüm dişler için bir anda uygulanmaktadır. İşlem sonrasında daha sağlıklı ve estetik bir görünüm elde etmek mümkündür. Eğer diş doktoru doğru seçilirse daha iyi sonuçlar elde edilir. Porselen dişler oluşturulurken daha değerli malzemeler kullanıldığı için fiyatlar artabilmektedir. Lokasyona göre değişmekle birlikte, porsel diş dolgusu fiyatları  yaklaşık 1800 TL ile başlayarak artabilir. Eğer türk diş hekimleri tarafından zirkoryum diş kaplama ya da estetik diş dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Diş Dolgu Fiyatları Ne Kadar?

dis-dolgusu-fiyatlari-2021-ne-kadar

Diş dolgusu fiyatları devlet hastanesinde hesaplanmamaktadır. Sahip olduğunuz sigorta sayesinde devlet tarafından ücretsiz olarak dilediğiniz sayıda dolgu işlemini yaptırabilirsiniz. Sadece dolgu değil aynı zamanda kanal tedavisi, diş çekimi, yirmilik diş tedavileri, implant ve çene işlemlerini de ücretsiz şekilde sağlanmaktadır.

Diş Dolgusu Fiyatları İstanbul Ne Kadar?

İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş şehri olmasından dolayı diş polikinlikleri kadar özel diş hastaneleri de bulunur. Özel diş kliniklerinin olması fiyatlandırma konsuunda geniş bir yelpazeye sebep olmaktadır. Bu yüzden genel olarak diş dolgusu fiyatları İstanbul hakkında net bir sınır çizmek neredeyse imkânsızdır. Örneğin, Sancaktepe içerisinde bulunan bir diş uzmanı dolguyu 500 TL ile yaparken Nişantaşı ya da Bebek lokasyonunda bu fiyatın 1000 TL ile başlayabildiğini söylemek mümkündür.

Diş Dolgusu Fiyatları Ankara Ne Kadar?

dis-dolgusu-fiyatlari-2021-ne-kadar

Türkiye’nin başkenti konumunda yer alan Ankara ilçelerinde de birçok gülüş uzmanı yani estetisyen doktor ve diş doktorları bulunuyor. Ancak özel sektör olduğundan ötürü net bir sınır Ankara içerisinde de gerçekleşmemektedir. Ankara’nın Çankaya ilçesini en gelişmiş olarak kabul ederek ele alırsak burada yer alan fiyatlandırmalar ile Çin Çin Mahallesi üzerindeki diş hekimlerinin fiyatları tamamen değişir. Ama aşağı yukarı çok büyük farklar İstanbuldaki kadar olmamaktadır.

Diş Dolgusu Fiyatları Eskişehir Ne Kadar?

Döviz kuruna bağlı olarak değişen diş dolgusu fiyatları Eskişehir için minimum 400-500 TL olmaktadır. Ancak ilçeleri arasındaki değişimlere denk gelmek de mümkün olacaktır. Net bir bilgi almanın temel yolu ise diş polikinliğini arayarak bilgi almaktır.

Kanal Tedavisi Kaç TL 2021? Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal tedavisi çürük dişin kaybını önlemek için dişin sinirinin alınması ile uygulanan işlemdir. Bu işlem ile dişi kurtarmak hedeflenir. Çoğu zaman hatta neredeyse her zaman çürük temizlenmesi, diş sinirinin alınması ve dolgu işlemleri sırasıyla oluşturulur. Bu yüzden kanal tedavisi fiyatları dolguya nazaran daha fazla olmaktadır. Kanal tedavisi fiyat 2020-2021 yılı incelendiğinde 1000 TL ile başlamaktadır. Ancak yer yer 2000 TL ücretler de istenmektedir.

1 Günde En Fazla Kaç Dolgu Yapılır?

İnternet ortamında diş dolgusu fiyatları kadar en çok merak edilen başlıklar arasında 1 günde kaç dolgu yaptırabilirim olmaktadır. Diş dolgusu yaptırmak uzmanın görüşüne göre değişiklik gösterebileceği gibi kişinin diş eti ve çürük durumu da etkili olmaktadır. Eğer ileri düzeyde bir sorununuz yoksa ve ağız yapınız da genel olarak uygunsa bir günde 3-4 diş dolgusu yaptırabilirsiniz.

dis-dolgusu-fiyatlari-2021-ne-kadar

Diş dolgusu fiyatları ve dolgu türleri konusunda yazı içerisinde bilgilere ulaşabilirsiniz. Peki diş dolgusu nerede yaptırılır hiç düşündünüz mü? Bilinenin aksine değerlendirebileceğiniz birden fazla ortam bulunmaktadır. Ön Diş Dolgusu Nerede Yapılır? 2021 Ön Diş Dolgusu Fiyatı Ne Kadar yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.