Diyette Lahmacun Yenir Mi?

Lahmacun Diyette Yenebilir mi ?

Diyette lahmacun yedim kilo alır mıyım? Diyette lahmacun yenir mi? Türk mutfağının vazgeçilmez sokak lezzetlerinden biri olan lahmacun hemen hemen herkes tarafından seviliyor. Fakat kilo problemi yaşayan bireyler diyette lahmacun tüketip tüketemeyeceği konusunda emin olamayabiliyor. Peki, diyette kaç tane lahmacun yenir? Lahmacunun kalori miktarı nedir?

Diyette Lahmacun Tüketilir mi? Yüksek Kalorili Lahmacun Sağlıklı mı?

diyette-lahmacun-yenir-mi
Diyette Lahmacun

Hoş kokusu ve lezzetiyle cezp edici bir özelliğe sahip olan lahmacunun diyet yaparken tüketilmesi önerilmez. Oldukça fazla kaloriye sahip olan lahmacun hamurlu olması nedeniyle sindirimi zordur. Özellikle lahmacunun yapımında çoğu zaman hayvansal yağların kullanılması hem kalori miktarını arttırmakta hem de bölgesel yağlanmaya yol açmaktadır halde 2 lahmacun kilo yapar mı?

Lahmacunun Kalorisi Nedir?

Bol kıyma, soğan, domates, maydanoz, sarımsak ve baharat kullanılarak hazırlanan iç harcın hamur üzerine pişirilmesiyle yapılan lahmacunun kalorisi yüksektir. Özellikle hamur, hayvansal yağ ve kıymanın kullanılması kaloriyi arttırmaktadır. Peki, 1 adet lahmacun kaç kalori?

Fırında pişirilmiş bir adet orta boy lahmacunun kalorisi yaklaşık 240 kaloridir. Hamuru ince lahmacunun kalorisi 180 kaloridir. Ayrıca 1 adet lahmacun 23 gr karbonhidrat ve 12 gr yağ ve protein içerir.

Lahmacun Eti Hangi Etten Yapılır?

diyette-lahmacun-yenir-mi

Lahmacunun yapımında kullanılan kıymanın hangi etten yapılmış olduğuna dikkat edilmelidir. Hayvansal yağ içeren kıyma ya da sindirimi zor olan dana etinden yapılan kıyma kalori miktarını daha da arttırır. Ancak dışarıda hazır yenilen lahmacunun yapımında neler kullanıldığını bilemeyiz. Bu nedenle diyetisyenler diyet yaparken genellikle lahmacun tüketilmesini önermez.

Sık Sık Lahmacun Yemek Hangi Sorunlara Yol Açar?

3 tane lahmacun kilo aldırır mı? Hafta bir defadan fazla lahmacun tüketilmesinin kilo alımına yol açabileceğini belirten diyetisyenler kalorisi yüksek gıdaların beslenme programında çok fazla tüketilmemesini belirtiyor. Sık sık lahmacun tüketmek bir süre sonra sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını bozarak metabolizma hızınızı yavaşlatır. Bu durum bel, basen ve göbek çevresin yağlanmaların ortaya çıkmasına sebep olur.

Bacaklarda selülit, yağ ve kilo olarak geri dönen bu kalorilerin yakılması zorlaşır. Lahmacun sonrasındaki öğünde yenen yemek daha kolay yağa dönüşür. Sonra midenizde şişkinlik ve gaz problemleri ortaya çıkar.

Diyette Lahmacun Ne Zaman Yenilmeli?

diyette-lahmacun-yenir-mi

Diyette 2 lahmacun yenir miLahmacun kaç kalori? Diyet uygularken günlük alabileceğiniz kalori miktarının 2000 olması gerektiğini belirten uzmanlar bazı noktalara dikkat ederek diyette lahmacun yenilebileceğini söylüyor. Özellikle akşam yemeğinde yenilen lahmacundan alınan kaloriyi yakmak daha zordur. Yedikten hemen sonra kalorinin yakılmadan vücutta yağa dönüşmesine yol açar.

Lahmacun öğle saatlerinde yemek daha doğrudur. Böylece gün içinde kalorileri yakabilirsiniz. Sindirimi zor ve zaman alan bir besin olduğu için yanında bol yeşillikten yapılmış bir salata ve ayran tüketilebilir. Salatada marul, salatalık, roka, maydanoz ve nane bulunabilir. Ayrıca lahmacun yediğinizde gün içinde tükettiğiniz su miktarını biraz daha arttırmalısınız.

Diyette lahmacun Karatay tarafından önerilse de yine de diyet yaparken her gün lahmacun yenilmemelidir. Lahmacun yediğiniz günden bir sonraki gün et yerine meyve ve sebze tüketilmelidir.

Lahmacunun Besleyici Değeri Nedir?

İçinde kıyma olması protein ihtiyacınızı karşılar. Soğan, sarımsak, domates ve maydanoz kullanılması besin değerlerini karşılaması açısından önemlidir. Ayrıca pul biber, karabiber sindirim sistemini düzenler ve bağırsakların çalışmasını sağlar. Hafta bir defaya mahsus tüketilen lahmacunun kilo aldırmadığını belirten diyetisyenler akşam saatlerinde ve her gün yenildiği takdirde kilo aldırabileceğinden dikkat olunması gerektiği konusunda uyarıyor.

Yoruma kapalı.