Dünyanın En Zengin Kadınları Listesi 2020

10 Dünyanın En Zengin Kadınları İsimleri

Ünlü dergiler ve magazinler tarafından dünyanın en zengin kadınları belirli aralıklarla duyurulmaktadır. Türkiye’nin en zengin kadınları için henüz böyle bir durum yaygınlaşmasa da dünyanın en zengin kadın sanatçıları sürekli olarak güncellenerek bireylere aktarılır. Özellikle yurt dışında gerçekleşen bu faaliyet giderek yaygınlaşmaktadır.

YouTube video

Gün geçtikçe kadınların birçok sektörde yer alması ya da ailesel miraslar doğrultusunda isimlerinin duyulması artmaktadır. Kadının gücünün sürekli olarak artması ortaya koydukları faaliyetler doğrultusunda isimlerinin duyulmasına ve dünyanın en zengin insanı olarak adlandırılan kişiler ile yarışmasına sebep olmaktadır. Ortaya koyulan markalar ve uğraşlar sonucunda liste içerisinde daha fazla kadın ismi görmek mümkündür.

İşte Dünyanın En Zengin Kadınları Listesi Arasında Bulunan 10 İsim!

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

Dünyanın en zengin kadınları listesi farklı oluşumlar sebebiyle ismini duyurmuş sayısız kadını barındırmaktadır. Geçtiğimiz senelerde dünyanın en zengin kadınları listesi i83 kişiyle sınırlı kalan kadın isimleri günümüzde 200’ü aşmış bulunmaktadır. Listede yer alan kadınların kimisi dünyanın en zengin ailesi içerisinde yer almasından dolayı kimisi ise kendi çabalarının sonucunda bu durumu elde etmiştir.

   1. MacKenzie Scott

Forbes en zengin kadın olarak duyurduğu isim artık değişti ve listede ilk sırada MacKenzie Scott dünyanın en zengin kadın unvanı ile yer aldı. Kendisi yaptığı işlerin dışında son zamanlarda evliliği ile de kişiler tarafından konuşulmaktadır. Dünyanın en zengin erkeği olan ve Amazon’un sahibi konumundaki Jeff Bezos ile evlilikleri bulunmaktaydı. Öncesinde sahip olduğu ünü evliliği ile perçinleşti.

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

Evlilikleri diledikleri yönde gitmediğinden dolayı boşanma kararı aldılar. Ancak bu durum MacKenzie Scott’un hırslanmasına yol açmış gibi görünüyor. Çıkardığı kitaplar, sahip olduğu hisseler ile gözde olmaya devam ediyor. Amazon’da bulundurduğu hisseleri neticesi ile geçtiğimiz aylarda Loreal’in gelecek sahibi olarak görülen Francoise Meyers’i geçti ve dünyanın en zengin kadınları listesi 2020 içerisinde birinciliğe yerleşti. Hisse değeri ise tam 36,5 milyar dolar!

  2. Francoise Meyers

Dünyanın en zengin kadınları arasında ailesinden gelen zenginliği ile bilinen Francoise Meyers bulunuyor. L’Oreal SA firmasının sahibi annesi ile davalık oluşları ve haberleri bir dönem gündemden düşmemişti. Annesi Liliane Bettencourt’un yaşamının son zamanlarında yaptığı açıklamalar ile miras el değiştirdi. Vasiyetine göre baş yardımcısının kendisini taciz ettiğini belirten anne tüm mirasını kızına bıraktı.

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

MacKenzie Scott’un listede yer değişikliği yapmasına sebep olmadan Forbes en zengin kadın olarak kendisini belirtmekteydi. Sahip oldukları şirket gelirleri dünya üzerinde kadına ait olan en iyi şirket olarak gösterilmektedir. L’Oreal dışında farklı markaları da bünyesinde barındıran firma özellikle makyaj sektöründe ses getirmektedir. Günümüzde ise birinciliği kaptırsa da hala dünyanın en zengin insanları arasında yerini almaktadır.

 3. Ellis Walton

Dünyanın en zengin ailesi bünyesinde bulunan Ellis Walton dünyanın en zengin kadınları arasında bulunuyor. Ailesinden gelen yatırım gücüne varis olarak kendisi görülmektedir. Wal-Mart şirketinin seneler önce kurulmasıyla elde ettiği başarı mevcut servetlerini gün geçtikçe arttırdı. 4 saat içerisinde milyonlarca değerde para kazanmaları neticesinde dünyanın en zengin kadın olma yolunda ilerlemesi şaşılmayacak bir durumdur.

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

Dünyanın en zengin kadınları listesi 2020 yılı içerisinde yayımlanan içeriği arasında bulunan Ellis Walton ve ailesinin miras değeri Amazon’un hisselerinin yarısından fazlasını oluşturmaktadır. Dünyanın en zenginleri arasındaki listede aile içerisinde bulunan çeşitli üyeler sürekli olarak yer alır. Bundan dolayı dünyanın en zengin kadınları listesi arasında Ellis Walton’un yer alması oldukça doğal bir durumdur.

 4. Helen Walton

Dünyaca ünlü Wal-Mart şirketinin kurucusu Sam Walton aynı zamanda en büyük destekçisi ve varisi olarak dünyanın en zengin kadınları arasında eşi de bulunmaktadır. Helen Walton kızı ile birlikte aynı kaderi paylaşarak dünyanın en zengin kadın unvanını alma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Eşinin ölümü sonrası kendisi ve ailesine kalan şirket içerisindeki hisse dağılımları aileyi değerli kılmaktadır.

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

Güncel duruma göre dünyanın en zengin kadınları listesi 2020 içerisinde bulunan Helen Walton olası bir vefat etmesi durumun sahip olduğu hisselerini kızı Ellis Walson’a geçirmesi bekleniyor. Kızı dahil aile içerisinde hisse paylarının dağıtılması ailenin ileri zamanlarda da dünyanın en zengin kadınları listesi içerisinde bulunmasını sağlayacak gibi duruyor. Özellikle kızı ileride dünyanın en zengin kadın unvanı ile göreceğimiz bir isim olabilir.

 5. Jacqueline Mars

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

Dünyanın en zengin kadınları arasında şeker üretimi yapan firmanın varisi olan bir kişiyi bulundurmaktadır. Servetinin yaklaşık olarak 27 milyar dolarlık olduğu tahmin ediliyor. Mars şirketinin ortakları arasında bulunmasıyla birlikte 80 yaşında dünyanın en zengin kadınları listesi 2020 içerisinde de yerini korumaya devam ediyor.

 6. Maria Franca Fissolo

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

Dünyanın en zengin kadınları listesi içerisinde bulunan tek Avrupalı olma unvanına sahiptir. Babasından kalan mirası dolayısıyla dünyanın en zengin kadınları listesi 2020 içerisinde bulunmaktadır. Mevcut fırınlarını büyüterek ilerleyen zaman içerisinde dünya üzerindeki en iyi çikolata üreticileri olmayı başaran ailenin üyesidir. Nutella ve Kinder üretimleri kendileri tarafından gerçekleştiriliyor.

 7. Laurene Powell Jobs

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

Dünyanın en zengin kadınları arasında Apple şirketinin kurucusu Steven Jobs’un eşine yer vermemek olmaz. Dünyanın en zengin kadınları listesi 2020 içerisindeki yerini koruyarak kendisinden bahsettirmeye devam ediyor. Apple ve Disney gibi farklı alanlarda hisse sahibi olması servetine değer katıyor. Eşinin şirketinde oluşan her kâr durumu dünyanın en zengin kadını unvanını almasına bir adım daha yaklaştırıyor.

 8. Susanne Klatten

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

55 yaşındaki genç milyarderler arasında Almanya vatandaşı Susanne bulunuyor. Sahip olduğu servetlerin değeri ise bulundurduğu hisselerden kaynaklanmaktadır. Alman ve dünya devi olan araba markası BMW’nin yaklaşık olarak yarısına sahiptir. Dünyanın en zengin kadınları listesi 2020 yılında yer almasında en büyük etkende bu olmaktadır. Yalnız dünyanın en zengin kadınları listesi içerisinde yer alması bununla sınırlı değildir. Ünlü ilaç markası Altana AG’nin de yarısına sahiptir.

 9. Charlene de Carvalho

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

Dünyaca ünlü milyon dolarlık içki firması Heineken firmasında yüzde 25 dilimlik hisse sahibi olması ile dünyanın en zengin kadınları arasında yer almaktadır. İçki firması sayesinde elde ettiği zengiliği ise gün geçtikçe artmaktadır. Günümüz içerisinde çok konuşulmasa da serveti dudak uçuklatıyor. Carvalho’nun tahmin edilen serveti tam olarak 12.6 milyar dolar!

 10. Gina Rinehart

dunyanin-en-zengin-kadinlari-listesi-2020

Her ne kadar servetini kendi yapan en zengin 50 kadın listesi içerisinde yer almasa da dünyanın en zengin kadınları listesi 2020 yılı içerisinde bulunmaktadır. Dünyaca ünlü madencilik firmasına sahip olan eşi sayesinde servetine değer katmaya devam etmektedir. Eşi sayesinde listede neredeyse her sene bulunmaktadır. Gina Rinehart’ın tahmin edilen serveti yaklaşık 15 milyon dolar!

Her ne kadar milyar dolarlar kazanıp dünyanın en zengin kadınları arasında yer almak zor olsa da doğru ve etkili konuşma ile çevrede saygınlık elde etmek mümkün! Sizlerde doğru konuşma stilini öğrenip çevrenizi etkilemek isterseniz Etkileyici Konuşma yazısına göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı.