Elma Sirkesi Zayıflatır Mı?

Kanı incelterek ateşi düşürdüğü bilinen elma sirkesi çok eski tarihlerden beri tedavi edici bir besin olarak kullanılır. C vitamini, kalsiyum potasyum ve sodyum içeren elma sirkesinin zayıflamaya etkisi oldukça fazladır. Doğal antibiyotik görevinin üstlenen bu besin vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Kan şekerini, kötü kolesterolü ve tansiyonu dengelediği bilinen elma sirkesi çoğu zaman zayıflatmaya yardımcı olarak kullanılır. Hazımsızlığı gidererek sindirimi ve bağırsakların işleyişini düzenler. Yemeklerde, çorba ve salatalarda ya da kürlerde elma sirkesini kullanarak kolayca zayıflayabilirsiniz.

Elma Sirkesinin Zayıflamaya Etkisi
Damarları açarak kan dolaşımını hızlandıran elma sirkesi metabolizmayı hızlandırarak daha hızlı kilo verebilmenize yardımcı olur. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar, idrar söktürür ve toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Vücuttaki ödemin atılmasını sağlayan elma sirkesi sayesinde vücudunuzdaki şişkinliklerden kurtulabilirsiniz. İştah kesici özelliğe sahiptir. Uzun süre açlık çekmemenizi sağlar. Böylece daha az yemek yersiniz.

Sağlığımız için faydalı olan enzimler, organik maddeler, vitaminler, mineraller ve bitkisel asitleri içeren elma sirkesi ile vücuttaki yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Vücutta kötü görünüme neden olan yağları parçalanarak yakılmasını sağlayan bu besin günümüzde bilinen en güçlü zayıflama iksirlerinden biri kabul edilir. Kabızlık ve ishali önler, gaz ve şişkinliği giderir. Kandaki sodyum seviyesini düşürerek kan basıncını azaltır. Böylece tansiyonun yükselmesini önler. Kanın daha sağlıklı ve saf akmasına yardımcı olur. Kanı incelterek baş ağrısını geçirir. Kan dolaşımını düzenler ve kanı temizleyerek toksinlerden arındırır. Tam bir detoks görevini yapan elma sirkesi ile sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Ayrıca diyet yaparken elma sirkesi tüketmek size enerji verecek, zihinsel ve bedensel yorgunluğunuzu azaltacaktır.

Elma Sirkesi Kürü
1 yemek kaşığı elma sirkesi
1 çay kaşığı bal
1 su bardağı ılık su

Malzemeleri karıştırıp her gün günde 2 defa bu kürü içebilirsiniz. Su ve bal ile seyreltilen elma sirkesi kürü ile haftada 2 kilo zayıflayabilirsiniz. Daha çabuk zayıflamak için egzersiz yapmayı ihmal etmeyin.

Elma Sirkesi ve Maydanoz Kürü
1 yemek kaşığı elma sirkesi
1 demet maydanoz
Yarım limon suyu
1 çay bardağı su

Maydanozları blendırdan geçirdikten sonra tüm malzemeleri karıştırıp için. Bir haftada 3-4 kilo verebilmenizi sağlayan bu kürü 1 hafta yaptıktan sonra bir hafta ara verip yeniden başlayın.

Elma Sirkesi Tüketirken Nelere Dikkat Edilmeli?
Yüksek oranda sitrik asit içeren elma sirkesinin sade olarak içilmesi yemek borusu ve mideye zarar verebileceğinden mutlaka su ya da bal ile inceltilip öyle tüketilmesi gereklidir. Elma sirkesi ile birlikte hiçbir ilaç kullanılmamalıdır. Kişinin bünyesine göre günlük kullanım miktarı değişir. Aşırıya kaçmamak kaydıyla günde bir fincan kadar elma sirkesi tüketilebilir. Ayrıca kışın doğal meyveler kullanılarak hazırlanan elma sirkesi sağlık açısından çok daha faydalıdır.

Yoruma kapalı.