En Güzel Profil Fotoğrafları Çekmek İçin 8 Yöntem

En Güzel Profil Fotoğrafları İçin Yapılması Gerekenler

Hemen hemen herkes sosyal medya hesaplarında en güzel profil fotoğrafları olsun ister. Özellikle birçok kişi Whatsapp profil Resmi konusunda oldukça hassastır. Havalı profil fotoları sahibi olmak için uygulanması gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu birkaç fikri yerine getirerek siz de Etkileyici profil fotoğrafları ile sosyal medyanızı daha hoş hale getirebilirsiniz.

YouTube video

En güzel Profil Resmi 2020 yılı içerisinde Google üzerinde en çok araştırılan konulardan bir tanesidir. çoğu kişi güzel bir profil resmi olması için yapılması gerekenleri ayrıntılı bir şekilde bilmek istemektedir. Biz de sizler için bu yazımızda en güzel profil fotoğrafları için uygulanması gereken yöntemlerden bahsettik.

En Güzel Profil Fotoğrafları İçin Yapılması Gerekenler

En güzel profil fotoğrafları için yapılması gereken adımlar aslında sanıldığı kadar zor değildir. Sizler de paylaşacağımız bu yöntemleri kolay bir şekilde uygulayabilir ve güzel bir profil resmi sahibi olabilirsiniz.

1 – Doğru Açıyı Yakalamak

en-guzel-profil-fotograflari

Havalı profil fotoları ortak özellikleri arasında doğru açıya sahip olmaları bulunmaktadır. Etkileyici profil fotoğrafları için en öneli adımlardan bir tanesi doğru bir açı kullanılarak çekilmesidir. Fotoğraf çekimi esnasında her zaman doğru açıyı yakalamak mümkün olmayabilir. Göz hizasında olan fotoğraflar diğer fotoğraflara nazaran her zaman daha havalı ve etkileyicidir.Diğer açılar olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olabilmektedir.

2 – Doğru Taraftan Çektiğinizden Emin Olun

en-guzel-profil-fotograflari

Her insanın bir tarafı diğer tarafından daha güzel çıkar. Siz de fotoğraflarda hangi tarafınızın daha güzel çıktığını fark ettikten sonra sürekli o tarafı kullanarak fotoğraf çekebilirsiniz. Bu sizin daha güzel bir fotoğrafa sahip olmanızı sağlayacaktır.

3 – En Güzel Profil Fotoğrafları İçin Kaş ve Gözlerinize Dikkat Edin

Fotoğraf çekimi esnasında kaşlarınızı hafif kaldırmak istiyorsanız bu gözlerinin şaşı bir şekilde görünmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle kaşlarınızı kaldırmak istiyorsanız aynı zamanda gözlerinizi de hafif bir şekilde kısmanız gerekecektir.

4 – Dudaklarınızın Duruşuna da Dikkat Edin

en-guzel-profil-fotograflari

Eğer etkileyici ve seksi bir fotoğrafınız olsun istiyorsanız dudaklarınızı büzerek poz vermenize gerek yok… Birçok kişi bu hataya düşmektedir. Oysa dudakları büzerek verdiğiniz poz yüz hatlarınızın güzel görünmemesine sebep olacaktır. Ayrıca da etkileyici ya da seksi bir fotoğraf olmasına sebep olmayacaktır. Bu şekilde bir profil resmine sahip olmak istiyorsanız dudaklarınızı doğal haliyle bırakmanız daha doğru olacaktır.

5 – Gülüşünüzü Doğal Olmalıdır

en-guzel-profil-fotograflari

En güzel profil fotoğrafları her zaman doğal olan fotoğraflardır. Bu nedenle yapmacık olan her şeyden kaçınmanız gerekmektedir. En önemlisi de yapmacık gülüşlerden uzak durmanızdır. o nedenle abartılı ve doğallıktan uzak bir gülüş sergilemenize hiç gerek bulunmamaktadır. Günlük hayatta nasıl gülüyorsanız fotoğrafta da öyle sade bir gülüş size yeterli olacaktır.

6 – Çenenin Dik Olmasına da Dikkat Etmelisiniz

en-guzel-profil-fotograflari

Özellikle profilden olan fotoğrafların birçoğunda benzer hatalar ile karşılaşılmaktadır. Bu hatalardan en önemlisi de başın dik bir konumda olmamasıdır. Çenenin her zaman dik olması yüz hatlarınızı daha fazla ortaya çıkaracaktır. Ayrıca daha özgüvenli bir görünüm elde etmenizi de sağlayacaktır. Üstelik boyun kısmınızın da daha estetik bir görünüm elde etmesi için çenenizi dik konuma getirmeniz gerekmektedir. Ama daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi bunu yaparken de doğal olmaya dikkat ederek abartılı hareketlerden kaçınmanız gerekmektedir.

7 – Bakışlarınızı Yumuşatın

en-guzel-profil-fotograflari

Fotoğraf çekerken havalı profil fotoları elde etmek amacı ile sık sık yapılan hatalardan biri sert bakışlar atma çabasına girmektir. Bu sizi havalı ya da cool bir görünüm içerisine sokmayacaktır. Aksine yapmacık ve etkileyicilikten uzak bir resminiz olmasına yol açacaktır. Bu nedenle fotoğraf çektirirken sert bakışlar yerine yumuşak bakışları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca başınızı da dik tutmanız daha estetik bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

8 – Hatlarınızı Belirgin Hale Getirin

en-guzel-profil-fotograflari

En güzel profil fotoğrafları elde etmenin en önemli yollarından bir tanesi de mevcut yüz hatlarını daha  belirgin hale getirmektir. Fakat bunun için yapmacık pozlar vermek fotoğrafınızın kalitesini ve estetikliğini ciddi manada düşürecektir. Bu nedenle elmacık kemiklerinizi fotoğrafta daha belirgin hale getirmek için böyle pozlar yerine hafif yan durmanız yeterli olacaktır. Yan dururken de kafanızı eğmek ya da kambur durmak gibi bir hataya düşmemelisiniz. Başınız ve çeneniz her zaman dik konumda olmaldır.

Eğer yazımızı beğendiyseniz 2020 Sweatshirt Kadın Modası İpuçları Nelerdir? konulu yazımıza da göz atarak 2020 yılının sweatshirt modası hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yoruma kapalı.