En Hızlı Kilo Verme

Hızlı Verilen Kilolar Geri Alınır mı ?

Hızlı kilo vermek istiyorsanız sağlıklı olarak dengelemeniz gerekmektedir. Haftalık diyetler de 4 – 5 kilo vermek size kilo verdirmiş gibi gösterse de aslında kurtulduğunuz yağlarınız değil, kas yığınları ve vücuttaki fazla su miktarıdır. Ayrıca hızlıca kurtulduğunuz yağların size aynı hızda da geri döneceğinden emin olabilirsiniz. En hızlı kilo vermenin belirleyici noktaları basit şeylerden oluşmaktadır. Yapmanız gereken beslenme alışkanlıklarınızı öncelikle düzenlemelisiniz, kalorisi düşük olan fakat besleyici özelliği öğünlere yer vermelisiniz. Ayrıca güzel ve düzenli egzersizleri de hayatınıza katabilirsiniz.

Rafine Şekerden Uzaklaşın

– Şekeri hayatınızdan çıkarın. Şekerin kalori değeri yüksektir. Fakat bilmediğiniz noktası besin değeri oldukça düşüktür. Kilo vermekte en büyük engel olarak görmenizde fayda var. Şeker ihtiyacınızı taze sebze ve meyvelerden fazlasıyla alabilirsiniz. Hazır gıdalardan aldığınız şeker sağlıksız bir beslenmeye yol açmaktadır.

– Hızlı kilo vermek için pasta, kek, bisküvi, paketlenmiş meyve suları, diyet ve normal gazlı içecekler bunları hayatınızdan çıkarmalısınız.

– Nişastalı besinler, karbonhidrat değeri yüksek olan nişastalı besinler kilo vermede ki engellerden biridir. Nişastalı gıdaların tümü kötü olarak görünmemelidir. Fakat kendi aralarında rafine ve doğal olarak ikiye ayrılmaktadırlar. Örnek olarak beyaz ekmek rafine grubuna girer. Rafine olan karbonhidratların besin değeri oldukça düşüktür. Daha az lifli besinler içerir.

Protein Alın

– En çok protein almanız da yarar var. Et, balık, yumurta, süt gibi besinler ile daha hızlı kilo vermenizde etkileyici olacaklardır. Protein bakımından zengin olan gıdalar uzun süre sizi tok tutarak açlık hissinizi bastırırlar. Bundan dolayıda gün içerisindeki öğünlerinizde azalmaktadır. Protein ayrıca metabolizmayı hızlandırmaktadır.

– Hızlı zayıflatan diyet listeleri ile zayıflamaya başladığınızda hayatınızdan direk olarak yağları çıkarmayın. Hem karbonhidratı hem de yağları hayatınızdan çıkardığınız vakit çok fazla kendinizi halsiz hissedebilirsiniz. Haftada 2 – 3 kez balık yağı yiyebilir veya balık yağını sevmiyorsanız her gün 2 – 3 adet ceviz yiyerek yağ ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Egzersizle Ne Kadar Kilo Verilir ?

Hızlı kilo verme de önemli olan noktalardan biri de egzersizdir. Kendinizi diyet yaptığınızda tam olarak iyi hissedemiyorsanız eğer aradaki açığı da egzersiz ile kapatabilirsiniz. Örnek olarak ayda her gün 30 dakika koşan bir kişi 2 kilo verebilir. Diyet ile bunu 4 kilo vermeye de çıkartabilir. Egzersizi sadece zayıflamak için düşünmemek gerekir. Hem sağlık açısından hemde vücudunuzun şekil almasında çok büyük rol sahibi oynamaktadır. Uzun süredir egzersiz yapmıyorsanız eğer bir anda kendinize çok fazla yüklenmeyin. Uzun süreden sonra kaslarınızın gevşemesinden dolayı kas ağrıları fazlasıyla çekebilirsiniz. Yavaş bir şekilde başlamak hem fiziksel hem de zihinsel bakımdan daha sağlıklı olacaktır. İlk düşük tempolarla başlayarak günden güne arttırabileceğiniz egzersizler kendinize seçebilirsiniz. Çok zamanınız yoksa eğer günde 20 dakika veya 30 dakika yürüyüş ile başlayarak daha sonraki günlerde bunu koşuya çevirebilirsiniz. Kendinizi çok yormadan vücudunuzu ilk önce alıştırarak daha sonradan yoğun tempolar ile çalışmalar yapabilirsiniz.

Yoruma kapalı.