Fazla Kilolardan Kurtulma

Baharın gelmesiyle beraber yazlık kıyafetler dolapların derinliklerinden ortaya çıkıyor. Kışın alınan kilolarla da kıyafetlerin içine girilmeyince moraller bozuluyor. Böylece diyet ve zayıflama herkesin gündemine giriyor. Kilo vermek isteniyor ama hiçbir şeyden de vazgeçilmiyor. Zayıflamak isteyenler adeta kilolarıyla yatıp kiloları olmadan kalkmak istiyor. Özellikle yazın düğün mevsimi olmasıyla hızlı kilo vermek istiyorum cümlesini etrafımızdan sıkça duyuyoruz. Fakat istemek o kadar kolayken fazla kiloları vermek ne yazık ki o kadar kolay olmuyor. Birçok insan yemeden keserek zayıflamak için uğraşıyor ancak hareketsiz bir yaşamınız varsa yemenize ne kadar dikkat ederseniz edin kilo vermeniz hızlı değil aksine yavaş olur. Diyetler egzersiz ve yürüyüşlerle yani hareketle desteklendiği zaman daha etkili sonuçlar verebilmektedir.

Hızlı Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalı

Hızlı kilo vermek istiyorum diyenlerin kabullenmesi gereken bir gerçek var ki o da bir günde beş kilo birden zayıflanmayacağı. Kilo vermek için öncelikle uzmandan destek alınmalı kulaktan dolma bilgilerle veya şok diyetlerle dönülmez yola girmek yerine muhakkak bir diyetisyenle görüşülmeli ve onun sizden yardım alarak yazdığı programa uyulmalıdır.

Yediklerinizi Dengeleme Yoluna Gidin

Kilo verirken küçük kaçamaklar elbette olabilir ancak bunu alışkanlık haline getirmek doğru değil. Bir de diyetlerde yapılan en büyük hata diyet listesinde olmayan bir şey yenildikten sonra nasıl olsa bozuldu diyerek tüm emekleri mahvetmektir. Diyetteyken liste dışında bir ürün yediğinizde diyeti iptal etmek yerine dengeleme yoluna gidin. Örnek verilecek olursa diyettesiniz ve yememeniz gereken üç dilim tatlı yediniz. Bunu o akşam yemeğinde daha az yiyerek dengeleyebilirsiniz.

Su İçmek Metabolizmanızı Hızlandırır

Hareket kadar önemli olan hem diyette hem de diyet olmaksızın atlanan bir hususta su tüketiminin az olmasıdır. Su vücuttaki toksinleri idrar yoluyla dışarı atmaya yarar ve ödem söktürücü özelliği vardır bu yüzden hızlı kilo vermek istiyorum diyenlerin gün içerisinde minimum sekiz bardak su içmesi gerekmektedir. Yemeklerden önce su içmek, sabah aç karnına su içmek organların çalışması ve metabolizmanın hızlanması için oldukça önemlidir.

Yoruma kapalı.