17 Yıl Hapis İstemiyle Yargılanıyordu: Gaga Bulut Asker Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

Gaga Bulut Hapisten Çıktı! İşte Gaga Bulut Asker Fotoğrafı!

Gerçek ismi Bulut Altuğ olan sosyal medya fenomeni Gaga Bulut asker fotoğrafı gündeme bomba gibi düştü! Sosyal medya paylaşımları ile birkaç sene önceye kadar ses getirmekteydi. Ancak Youtube üzerinde yaptığı bir paylaşımı ile tüm okları üzerine çekti. Sonrasında bakanlığında araya girmesi ile hapse düşen Gaga Bulut, tekrar gündemde!

YouTube video

Gaga Bulut, Youtube mecrası üzerinde paylaşımlar yaparak tanınmak isteyen diğer bireyler gibiydi. Ancak onu farklı kılan yaptığı paylaşımlar ve tavrıydı. Kimi paylaşımlarında ‘kara mizah’ ile toplumun kanayan yaralarını eleştiriyordu. Diğer paylaşımlarında ise annesinin kıyafetlerini giyerek adeta bir manken edası ile pozlar veriyordu. Her ne kadar eleştirilse de kısa sürede büyük ses getirdi.

Video Paylaştı Hapislik Oldu!

Geçtiğimiz günlerde Gaga Bulut asker fotoğrafı ile tekrar gündeme oturdu. 2 senedir farklı haber başlıkları ile adından hapiste olmasına rağmen söz ettiriyordu. Hapse girmesinin sebebi ise çabalayıp ün elde etmeye çalıştığı Youtube yüzünden gerçekleşti. Herkese açık olarak paylaştığı bir videosu onun sonunu hazırlıyordu.

gaga-bulut-asker-fotografi-ortaya-cikti

Youtube platformu üzerinde ‘challenge’ olması amacıyla sokaktaki her yaştan bireye birkaç davranışta bulunmasını istiyordu. Yapan kişilere bu davranış karşılığında para ödülü bulunmaktaydı. 18 yaşından küçük hemcins iki çocuğun öpüşmesini istemesi ile işler tamamen karıştı. Takipçileri kadar kendisinden haberdar olmayan birçok kişi tarafından linç kampanyası ile karşı karşıya kaldı.

gaga-bulut-asker-fotografi-ortaya-cikti

Gaga Bulut, canlı yayın sırasında fark ettiği bu linç kampanyası sonrası büyük bir kokuya kapıldı. Korkmasında da haklıydı çünkü işler büyüyebilirdi. Hissettiği gibi de oldu! Kendisi hakkında ‘cinsel istismara azmettirme’ ve ‘görüntüleri sosyal medyada paylaşma’ suçlamalarından dolayı 17 yıl olmak üzere hapis cezasına çarptırıldı.

Önce Hapisten Çıktı Sonra Gaga Bulut Asker Fotoğrafı Gündem Oldu

Yakın bir zaman dilimi içerisinde ise Gaga Bulut asker fotoğrafı ve hapisten çıkma görüntüsü ile ortaya çıktı. 2 senedir hapiste olan Bulut Altuğ hakkında, ‘Gaga Bulut öldü mü?’ soruları sıklıkla gündemi meşgul etmişti. Her ne kadar iddialar ortaya atılsa da durum asılsız çıktı. Ancak kimse hapisten çıkmasını da beklemiyordu. 2 sene sonra hapishaneden tahliye edildi. Avukatı ile görüntüsü sonrası takipçileri ile video da paylaştı.

gaga-bulut-asker-fotografi-ortaya-cikti

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı video paylaşımında: ‘Hapishaneye iyi ki girmişim diyorum. Ancak lütfen benim hakkımda tekrar şikâyet oluşturmayın. Orası sandığınız kadar mükemmel bir yer değil. Çatal kullanmak, çay içmek gibi size sıradan gelen şeyler çok kıymetli oluyor. Davam hala devam ediyor ama inşallah tekrar geri girmem’ dedi.

gaga-bulut-asker-fotografi-ortaya-cikti

Gaga Bulut açıklamalarına ayrıca hapishanede bulunduğu döneme dair ayrıntılar ile devam etti. Yaşadığı zorluklar arasında hapishane zamanının son 2 ayında hücrede bulunduğunu dile getirdi. 2 ay boyunca güneş bile göremedim benim için çok zordu, diye belirtirken gözlerinin dolması ve sesinin titremesi ise dikkatlerden kaçmadı ve normalden daha fazla yorum yağdı! Gün geçtikçe yorum sayısının da artması bekleniyor.

gaga-bulut-asker-fotografi-ortaya-cikti
Gaga Bulut Asker Fotoğrafı

Sosyal medya üzerinde yer edinmek ve takdir toplamak için iki önemli unsur vardır: Güzel bir fotoğraf çekimi ve içerik paylaşımı. Gaga Bulut gerek içerikleri gerekse fotoğrafları ile dikkat çekmekteydi. Siz de sosyal medya üzerinde güzel profil fotoğrafı sahibi olmaya ne dersiniz? En Güzel Profil Fotoğrafları Çekmek için 8 Yöntem yazımıza mutlaka göz atmalısınız!

 

Yoruma kapalı.