Gain 10 Bin Adım Konusu Nedir?

Gain 10 Bin Adım Konusu Nedir?

Video ve içerik paylaşım platformu Gain 10 Bin Adım konusu izleyiciler tarafından araştırılmaktadır. Gain platformu 2021 yılı itibari ile kullanıcı kitlesine açık hale getirildi. İlk sunulan içerik ise 10 Bin Adım olarak duyuruldu. Merakla araştırılan 10 Bin Adım konusu, oyuncuları ve nasıl izlenebileceği sorularına yazının devamında ulaşabilirsiniz!

YouTube video

Gain Nedir?

gain-10-bin-adim-konusu

Filli Boya’nın eski sahibi tarafından hayata geçirilen online bir platformdur. Platform benzerliği ile Netflix’i andırmaktadır. Belirli kısa film ve senaryoların bulunduğu içeriklerin buluştuğu alandır. Salgın gibi durumlar neticesiyle insanların evlere kapanması ile ilgi odağı olması beklenen platformun çok ünlü oyuncuların bulunduğu dizileri ve içerikleri mevcuttur.

Gain 10 Bin Adım Dizisi

Gain Medya platformun ilk olarak ortaya çıkardığı içeriği Gain 10 Bin Adım konusu ve oyuncuları itibari ile yoğun dikkat çekmektedir. Dizi en bilinen içerik olarak ön plandadır. Oyuncuların ünlü ve kaliteli oyunculuk sergilemesinin yanı sıra bölüm uzunlukları itibari ile alışıldık dizi içeriklerine göre farklılık içerir. Sıkılmadan farklı bir dizi izlemek isteyenler için oldukça uygundur.

gain-10-bin-adim-konusu

Başrol oyuncuları arasında Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar bulunur. Dizi genel olarak 10 dakikalık kısa bölümlerden oluşur. Alışılmışın dışında olsa da ‘kara mizah’ yapısında bir senaryo hazırlanmıştır. Senaristi ise başrol oyuncusu olan Devin Özgür Çınar olmaktadır. Kadın oyuncu yazdığı diziyi aynı zamanda hayata geçirmektedir.

Gain 10 Bin Adım Konusu Nedir?

Gain 10 Bin Adım konusu eski iki sevgilinin güncel yaşamını ele almaktadır. Karakterler Mehmet ve Ezgi olarak karşımıza çıkar. Mehmet (Engin Günaydın) ve Ezgi (Devin Özgür) çifti geçmişte yaşanılan durumlardan sonra ayrılır. Sonrasında sağlıklı yaşamı hedefleyerek günde 10 bin adım atma hedefi ile Caddebostan Sahili tarafında her gün spor yaparlar.

gain-10-bin-adim-konusu

Günler içerisinde sürekli olarak gerçekleştirilen bu eylem birbirilerine denk gelişleri, farklı insanlarla birlikte karşılaşmalarını konu edinir. Komedinin içerisinde yer alması kadar farklı olaylar da elbette söz konusu olur. Alışılmışın dışında bir içerik olması ile birlikte izleyicinin beğeneceği arzusu ile izleyicilere sunulmuştur.

gain-10-bin-adim-konusu

Geleneksel dizi anlayışını Gain 10 Bin Adım konusu ile olduğu kadar uzunluğu ile de yıkmaktadır. Dizinin her bir bölümü adeta isyan edercesine 10 dakika ile sınırlandırılmıştır. Ülkemiz içerisinde birçok oyuncunun dizi süreleri hakkında şikayetçi olduğu bilinince hem izleyici hem oyuncular için oldukça uygun olmaktadır. Tabi 10 bin adım konusunda 10 dakika ile gönderme yapılma ihtimali de bulunmaktadır.

gain-10-bin-adim-konusu
Gain 10 Bin Adım Konusu

Yeni dizi Gain 10 Bin Adım konusu çekimi ile de farklılaşır. Çekim genelde Mehmet ve Ezgi karakterine yoğunlaşarak ilerlemiştir. Ve dik kamera açısı ile kişiler yansıtılmıştır. Gereksiz ayrıntıda boğulmaktan ziyade ikili diyaloglara dikkat çekilmiştir. İçeriğin şimdilik sadece mobil uygulamalar üzerinden izlenmeye uygun olması bu hareketi de oldukça mantıklı kılmaktadır.

Gain 10 Bin Adım Oyuncuları

Dizinin oyuncularının kalitesi neredeyse tartışılamayacak düzeydedir. Çok az kadrosu ile bu derece ses getirebilmesinin de temel sebebi bu olmaktadır. Kısıtlı zaman içerisinde ve destekleyici faktörlerin de oldukça az olmasına rağmen kaliteli bir dizi ortaya koyulduğu düşünülmektedir. Ocak 2021 ayı itibari ile izleyicilerle buluşan eski iki sevgili konulu dizinin ilerleyen günlerde yorumları daha net olacaktır.

1- Engin Günaydın (Mehmet)

Gain 10 Bin Adım konusu itibari ile kendisine teklif götürülen Engin Günaydın, uzun zamandır reddettiği tekliflerin yanı sıra projede yer almayı kabul etmiştir. Mehmet karakterini canlandıran oyuncu 29 Ocak 1972 doğumludur. Günümüze kadar sayısız dizi ve filmde rol almıştır. Tiyatro oyunları ile de kitlenin beğenisini kazanmıştır.

gain-10-bin-adim-konusu

Oyunculukları arasında en çok dikkat çeken rolü ise hiç şüphesiz Avrupa Yakası’nda yer alan Burhan Altıntop karakteri ile yakalamıştır. Günümüzde bile kemik kitle tarafından hala dizi sırf bu karakter için izlenmektedir. Bunun yanı sıra sosyal medya araçları üzerinden dizi kesitleri hala sevilerek paylaşılmaktadır. Günümüzde Günaydın, bir banka reklamında üç senedir yer almaktadır.

2- Devin Özgür Çınar (Ezgi)

Gain 10 Bin Adım konusu içerisinde Ezgi karakterine rol veren Devin Özgür ise 21 Haziran 1973 yılında Zonguldak ilinde dünyaya gelmiştir. 47 yaşında olan oyuncu günümüze kadar tiyatro, dizi ve sinema da farklı karakterlere yol vermiştir. Kalbimdeki Deniz dizisinde Hülya karakteri ile birçok kişiye kendisini duyurmuş ve sevdirmiştir.

gain-10-bin-adim-konusu

Devin Özgür Çınar sadece oyunculuğu ile kalmamaktadır. 10 Bin Adım dizisinin senaristliğini de bizzat üstlenmiştir. Dizinin temelde komedi unsuru bulundurmasının yanı sıra kendi çıkan kaleminde özellikle güncel olarak sık tercih edilmeye çekinilen ‘kara mizah’ yer almaktadır.

Yeni bir içerik platformu Gain yeni dizi içeriği kişiler tarafından oldukça beğenileceğe şimdiden benziyor. Boş zamanlarınızı dizi ve filmlere ayırıyor hatta bunun için özel vakitler oluşturuyorsanız daha önce izlemediyseniz Umudunu Kaybetme filmleri doğru tercih olacaktır. Will Smith başrolünde Umudunu Kaybetme film içeriği yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz, iyi seyirler!

Yoruma kapalı.