Genç Kalmak İsteyenlere Tavsiyeler

Dinç kalmak ve vücuduna iyi bakarak sağlıklı yaşamak isteyen kişiler verilen tavsiyelere dikkat etmeli ve bu tavsiyeleri düzenli bir şekilde uygulamalıdır. Genç kalmak isteyen kişiler sık sık meyve suyu içmelidir.

Genç Kalmak İsteyenlere Tavsiyeler

Elma, portakal, muz, greyfurt, kavun, karpuz, çilek gibi meyveleri blender’dan geçirerek içmelidir. Meyve suyu hazır olduktan sonra yağsız yoğurt ve tarçın eklenmesi daha iyi olur. Hızlı yaşlanmak istemeyen kişiler antioksidan tüketmelidir. Serbest radikalleri etkisiz hale getiren antioksidanlar, birçok meyve de ve şifalı bitkilerde bulunur. Yabani nane, yeşil nane ve adaçayı’nda çokca antioksidan bulunur. Genç kalmak isteyen kişilerin tüketmesi gereken bir diğer besin ise kuruyemiştir.

E Vitamini Tüketin

En zengin E vitamini çekirdekte bulunur. Kuruyemişlerde yağ oranı çok fazla olduğu için 20-25 gram arası tüketilmelidir. Genç kalmak için ayrıca lif tüketilmelidir. Brokoli ve kereviz bolca lif içerir. Ayrıca kereviz yüksek tansiyon oluşumunu engeller. Genç kalmak isteyen kişiler et yerine sebze yemeyi tercih etmeli ve bol bol yürüyüş yapmalıdır. Havaların güzel olduğu zamanlar dışarı çıkıp 30 dakika yürümek vücuda iyi gelecektir ancak yürüyüş yaparken güneş ışınlarından korunmayı unutmamak gerekir.

Dinç kalmak isteyenlere verilecek bir diğer tavsiye ise sigara ve alkol kullanmamaları gerektiği. Eğer içki kullanılıyorsa kullanımı azaltılmalıdır. Aynı zamanda hayatı çok ciddiye almak ve stres yapmak insanı yaşlandıracağı için kişiler sürekli neşe olmalıdır. Papatya, sarımsak, kekik,nane ve ginseng gibi bitkiler erken yaşlanmayı önler.

BAKINIZ: Egzersiz Yapmadan Önce ve Egzersizden Sonra Hangi Yiyecekler Tüketilmelidir?

Yoruma kapalı.