Göbek Yağını Eritmenin Yolları

Vücudumuzun en az hareket eden göbek bölgesi aynı zamanda en kolay yağlanan bölgedir. Sadece egzersiz yaparak ya da fazla yemek yiyerek göbek bölgesinin inceltmek mümkün değildir. Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için öncelikle yağlanmaya neden olan etkenleri ortadan kaldırmak gerekir. Aşır karbonhidrat tüketimi karın bölgesinde yağlanmaya neden olur. Aşırı yemek, hazır besinler, gazlı içecekler, yağlı yemekler ve alkol tüketimi göbek oluşmasında oldukça etkilidir. Göbeğin genişlemesine neden olan bu faktörleri kaldırdıktan sonra yeme düzeninizi sağlayabilir ve egzersiz yaparak bu yağlardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Yağlı Yemekler Yemeyin
Yaptığınız yemeklerde aşırı yağ kullanmak, et yemeklerini yağda kızartmak, patates kızartmaları, hazır cipsler, bisküvi, poğaça gibi yiyecekler göbek yağlanmasına neden olur. Aşırı yağ tüketildiğinde sindirim sistemi bozulur ve besinler sindirilemez. Doyurucu olduğunu düşündüğünüz bu yemekler kötü kolesterolü tetikler ve birçok sağlık sorununa yol açar. Göbek yağlarından kurtulmak için yemeklerde zeytinyağı hariç hiçbir yağı kullanmayın. Et yemeklerini ızgara ya da buğulayarak, sebze yemeklerini ise haşlayarak yaparsanız daha az yağ tüketmiş olursunuz.

Şekeri Bırakın
Günümüzde sigara bağımlılığı gibi yaygın olan şeker bağımlılığı kilo alımının başlıca nedenlerindendir. Şeker insülin direncini azaltır ve daha fazla tatlı yemem isteğine yol açar. Bol şekerli içtiğiniz çay ya da kahvenizi şekersiz içebilir, paket gıdalar, gazlı içecekler ve alkolden uzak durarak şeker tüketimini kesebilirsiniz. Ayrıca piyasada şeker yerine satılan tatlandırıcıların da kristal şeker kadar tehlikeli olduğunu da unutmayın.

Sirke Tüketin
Yapılan araştırmaya göre sirke vücuttaki yağların daha hızlı parçalanmasına yardımcı olmaktadır. Günde 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesini salatalarda ya da çorbanızda tüketebilirsiniz. Kilo verebilmenizi kolaylaştıran sirke kan şekerini dengelediğinden tatlı yeme isteğinizi de bastıracaktır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırarak besinlerin daha kolay sindirilmesini sağlar.

Yağ Yakan Çayları İçin
Metabolizmayı hızlandırarak besinlerin daha kolay yakılmasını, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan yağ yakıcı çayları sabah ve akşamları olmak üzere günde iki defa içebilirsiniz. Göbek yağlarını eritmede etkili olan hibiscus çayı, zencefil çayı, nane limon çayı, mate çayı, ada çayı ve yeşil çayı her gün düzenli olarak içtiğinizde inceldiğinizi fark edebilirsiniz.

Yürüyüş ve Egzersiz
Göbek bölgenizin incelmesi için öncelikle karın kaslarınızı alıştıracak hareketleri düzenli olarak yapmalısınız. Ayrıca günde 30 dakikanızı yürüyüş yapmaya ayırarak daha kolay incelebilirsiniz.

Ara Öğünleri Atlamayın
Ara öğünler hem daha az yemek yemenizi sağlaması hem de uzun süre aç kalarak enerji düşmenizi önlemesi açısından oldukça önemlidir. 3 Ana öğünün yanı sıra 3 ara öğün yapılmalıdır. İlk ara öğün kahvaltıdan 2 saat sonra yapılmalıdır. 2. Ara öğün ise öğleden sonra, 3. Ara öğün ise yatmadan önce olmalıdır. Akşam yemeğinden 2 saat sonra bir porsiyon meyve ya da ılık bir süt içilmesi gece boyunca metabolizmanızın çalışmasını sağlayacaktır.

Yoruma kapalı.