Göbek Yağlarını Eriten Mucizevi Yoğurt Kürleri

Fazla kilolarıyla başı dertte olan kişilerin en çok yakındıkları durumlardan birisi de göbek bölgesinde biriken yağlardır. Estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü oluşturan yağlar aynı zamanda istenilen kıyafetlerin içerisine girmeye de büyük bir engeldir. Bayan ya da erkek olsun herkes için istenmeyen bir durum olan göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için çoğunlukla ameliyat ya da içeriği bilinmeyen çeşitli ilaçlar kullanılabilmektedir. Ancak göbek yağlarından kurtulmak için ilaç tedavisi ya da ağrılı ameliyatlara ihtiyacınız yok. Bu sorununuzdan kurtulmak için ihtiyacınız olan her şey evinizde mevcut. Bu yazımızda vermiş olduğumuz göbek yağlarını eriten mucizevi yoğurt kürleri ile siz de istediğiniz kıyafetin içerisine girebileceğiniz fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

Zerdeçallı Yoğurt Kürü

Yağ yakımını hızlandıran en etkili kürlerden birisi olan zerdeçallı yoğurt kürü için ihtiyacınız olan malzemeler yarım limonun suyu, 3 yemek kaşığı dolusu az yağlı yoğurt ve yarım çay kaşığı zerdeçal.

Zerdeçallı Yoğurt Kürü
Zerdeçallı Yoğurt Kürü

Öncelikle yoğurt, limon suyu ve zerdeçalı uygun bir kaseye dökerek karıştırın. Malzemeler birbiriyle özdeşleşinceye kadar karıştırdıktan sonra kürü buzdolabına koyarak bir süre dinlendirin. Hazırladığınız zerdeçallı yoğurt kürünü her gece yatmadan 1 saat önce yiyebilirsiniz. Hazırladığınız bu kür açlığı bastırıcı bir özelliğe sahip olduğu için eğer geceleri yemek yeme alışkanlığınız varsa bundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

 

Semizotlu Yoğurt Kürü

Semizotunun doyurucu özelliğini barındıran etkili bir tarif olan semizotlu yoğurt kürü için ihtiyacınız olan malzemeler 1 avuç semizotu, 250 gr yağsız yoğurt, 4 dal taze nane ve 1 dal yeşil soğan.

Semizotlu Yoğurt Kürü
Semizotlu Yoğurt Kürü

İlk olarak güzelce yıkamış olduğunuz taze nane ve yeşil soğanı küçük parçalar halinde doğrayın. Doğradığınız nane ve yeşil soğanı kaba alarak üzerine semizotunu elinizle parçalayarak ekleyin. Son olarak malzemelerin üzerine yoğurdu da ekleyerek güzelce karıştırın. Hazırladığınız semizotlu yoğurt kürünü gece yatmadan önce aç karnına tüketin. Bu kürü haftada iki kez uyguladığınızda göbek bölgenizdeki yağların azaldığını fark edeceksiniz.

 

Zencefilli Yoğurt Kürü

Metabolizmayı hızlandırıcı özelliğiyle bilinen bu kür için gereken malzemeler 1 çay kaşığı toz tarçın, 1 çay kaşığı toz zencefil, 1 çay kaşığı pul biber, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 5 yemek kaşığı diyet yoğurt.

Zencefilli Yoğurt Kürü
Zencefilli Yoğurt Kürü

Öncelikle yoğurt, zeytinyağı, tarçın, zencefil ve pul biberi uygun bir kaba alarak tüm malzeme özdeş bir kıvam alıncaya kadar karıştırın. Zencefilli yoğurt kürünün etkilerini hızlı bir şekilde görebilmeniz için her gün aç karnına düzenli bir şekilde tüketmeye dikkat etmelisiniz.

BAKINIZ: 3 Adımda Açlık Hissini Yok Etme Yöntemleri

 

 

 

 

Yoruma kapalı.