Görüştüğü Biri Varken Beni Neden Hayatına Alıyor?

Peki ,Siz Bu İlişkiyi Ne Kadar İstiyorsunuz?

Görüştüğü Biri Varken Beni Neden Hayatına Alıyor? Peki, Artık bu ilişki alışkanlıktan mı devam ediyor? Tüm kafanıza takılan sorular ve cevapları yazımızda…

İlişkiye başlamadan önce heyecanlı olan flört dönemi herkesin en sevdiği aşamadır. Bu süreçte karşı cinsin en güzel yanlarını görür, daha doğrusu görmek isteriz. Çünkü insan fizyolojisi bir kere beğendiği zaman kendini ona alıştırır, onu ister. Bu doğanın kanunudur. Ancak ya göründüğünden fazlasını taşıyorsa o kişi? Ya sanılanın aksine tam bir düzenbaz ile beraber isek ne olacak? İşte bu sorunların temelinde yatan görüştüğü biri varken beni neden hayatına alıyor kuşkusudur.

Genellikle bu kuşkuyu içimizde kendimiz büyütmekteyiz. Özellikle kadınlar bu konuyu çok kez düşünürler. Oysa bir ilişkiyi temele oturtmanın yegâne koşulu güvendir. Güvensizlik olduğu sürece mutsuzlukta peşi sıra gelecektir. Peki ya gerçekten güvenmemekte haklıysak (!)?

Böyle bir durum ortada varsa ya da var olduğunu düşünüyorsak karşı tarafa sormakta fayda var. Sürekli kuşku duyup, her harekette bir kusur aramak maalesef ortada olmayan bir durum varsa bile gereksiz kırgınlıklara sebep olacaktır.

Ondan Ayrılıp Sadece Benim Olur Mu?

Karşı cinse olan tutku bazen tarafların gözlerinin kör olmasına sebep olabilmektedir. Özellikle zor kabul ettiğiniz birisinin size ilgi duyması bu ilgiyi kaybetmemek için kabul etmeyeceğiniz durumları kabul etmenize sebep olabilir. Bunlardan birisi olan ondan ayrılıp sadece benim olur mu düşüncesi, bazen ilişkide tek taraflı bir moral bozukluğuna neden olabilmektedir.

Kadın erkek ilişkisinde üçüncü kişinin etkisini kırmak yine partnerinizin elinde. Bu konuda rahatsız olduğunuzu açıkça dile getirmelisiniz. Eğer zamanla unutur, zamanla bana olan ilgisi artar gibi bir fikriniz varsa düşünmeniz gereken başka şeyler de olmalıdır. Aşk hayatınız kadar kişisel kariyeriniz ve aile hayatınızda bir o kadar önemlidir. Bu yüzden birisine kendinizi endeksleyerek yaşamak doğru bir seçenek olmayabilir.

Görüştüğü Biri Varken Beni Neden Hayatına Alıyor?
Görüştüğü Biri Varken Beni Neden Hayatına Alıyor?

Alışkanlıktan Mı Onunla Devam Ediyor?

Görüştüğü Biri Varken Beni Neden Hayatına Alıyor? endişesini yaşayan bir kişi beraberinde ilişki alışkanlıktan dolayı mı devam ediyor sorusunu kendine sormaktadır. Aslında bu konu şöyle de ele alınabilir. Partnerinizin önceden ilişki yaşadığı ve unutamadığı bir sevgilisi olabilir. Bu unutamama durumu eğer ileri derecede, özlem duygusu taşır nitelikteyse bir şeyler ters gidiyor gibi görünmektedir. Ancak kabul edin, bizler insanız.

Elbette ikilemde kalabilir ve bu kötü süreçte afallayabilir. Eğer o kişiye karşı duygularını yitirmek ve tamamen size ait olmak istiyorsa, karşı tarafa mutlaka zaman tanınmalıdır. Aksi durumda yalnız bırakılan kişi kimseye ait olmadığını hissedecek ve sosyopat kişilik gelişimine sebep olacaktır.

Bazıları ise partnerini kaybetmemek adına önceden yaşanan bazı şeyleri göz ardı edebilmektedir. İnsanın yaşadıkları ile hissettikleri bir olmayabilir elbette fakat güven oluşturmak için de kişinin geçmişi bir etken değil midir?

Önceki ilişki yaşadığı kişiyi sürekli hatırlaması, ya da aramak istiyor olması bir etken değil midir? Ayrıca ilişki yaşamamış olsa bile hissedilen duyguların yarattığı belirsizlik ister istemez sizinle olan ilişkisinde de bocalamasına sebep olacaktır. Bu durumda partnerin ne istediğini anlamak ve onun davranışlarını izlemek gerekmektedir.

Aynı Şey Benimde Başıma Gelir Mi?

İşte asıl kriz burada ortaya çıkıyor. Eğer bahsettiğimiz gibi, arada kalmış bir ilişkiniz varsa, “Acaba zamanla unutulur muyum?”, “Beni başkası için terk eder mi?” gibi düşüncelerin aklınıza takılması gayet normal. Ancak unutmayın, sizin düşünceleriniz olduğu kadar bir de sormadan, konuşmadan öğrenemeyeceğiniz gerçekler var.

Eğer partnerinizin birisini unutamadığını düşünüyorsanız ve bir süre sonra unutsa bile sizinle de aynı durumu yaşayıp başkasına gideceğinin korkusu varsa, kendinize dürüst olmakta fayda var.

Siz Bu İlişkiyi Ne Kadar İstiyorsunuz?

Elbette bu karşı taraf için olduğu kadar sizin içinde geçerli bir tehlikedir. Unutulamayan birisi olması ve sizin o kişiyi hatırlamanız gayet olası. Tabi, olasılıklar neticesinde de ilişkilerimizi yönetmediğimize göre, ilişki hakkında ne kadar istekli olduğumuzu sorgulamalı ve tayin etmeliyiz. İlişkinin sürmesi için gereken çabayı gösterecek gücü kendinizde bulabiliyorsanız ise partnerinizi kaybetmemek için gerekli özveriyi elbette göstermelisiniz.

Mantığımla Mı Duygularımla Mı Hareket Etmeliyim?

Mantığımla mı Duygularımla mı hareket etmeliyim, Erkek & Kadın ilişkilerinde mantık ve duygular yerine göre çakışırken yerine göre aynı doğrultuda sonuçlar vermektedirler. Ancak önemli olan insanın ilişkide hissettiği gerçek duygudur. Mutluluğu edinememiş ilişkilerin sonları maalesef üzücü olmaktadır.

Mantık çerçevesinde bir ilişki kurulması temel şart olabilir fakat tamamen mantık üzerine kurulu (çıkarcı ilişki) bir ilişki modeli zaman içerisinde mutluluktan uzaklaşacaktır. Duygularla hareket etmek konusuna gelirsek; yalın duygusal seçimler hata yapılmasına neden olabilmektedir. O nedenle mantık çerçevesini elden bırakmadan, duygulara da önem vererek ortak bir payda üzerinden kararlar alınması en sağlıklı olanıdır.

 

 

Yoruma kapalı.