Hızlı Kilo Verdiren Kürler

Doğru besinler kullanılarak hazırlanan kürler daha kolay bir şekilde kilo verebilmenize yardımcı olur. Genellikle 14-21 gün kullanılması tavsiye edilen kilo verdiren kürler uygulanmaya başlandığı andan itibaren vücudunuzdan ödemi atarak yağların yakılmasını sağlar. Diyet yapmadan sadece kür uygulamak fayda sağlamayacağı için hazırladığınız kilo verdiren kürü yaparken aynı zamanda hem diyet yapılmalı hem de egzersiz programınızı aksatmadan yapmalısınız.

Hızlı Kilo Verdiren Kür Tarifleri
Beyaz Lahana Kürü
Beyaz lahana vücuttaki yağların yakılması ve ödemin atılmasında en etkili sebzelerden başında gelir. Kilo verilmesinde oldukça etkili olan beyaz lahana kürü yediklerinizin daha kolay sindirilmesini ve yakılarak vücutta yağa dönüşmesini önler. 14 gün boyunca günde 1 defa içeceğiniz bu kür metabolizmanızı hızlandıracağı için hızlıca kilo verebileceksiniz. Vermek istediğiniz kilo miktarı çok daha fazla ise bu kürü 14 gün yaptıktan sonra 1 hafta ara verip yeniden 14 gün uygulamanız tavsiye edilir. Küre 1 hafta ara verilmesinin amacı vücudunuzun hem dinlenmesini hem de kürün daha kolay etki etmesini sağlamaktır.

5 yaprak beyaz lahana, 10 dal maydanoz, 1 limonun suyunu 1 litrelik suyun içine atıp 30 dakika kaynatın. Suyunu süzüp kavanoza koyduktan sonra buzdolabında 1 gün dinlendirin. Günde en fazla 2 bardak içilebilir. Sindirim sisteminizi çalıştırması için yemeklerden önce içilmesi gereklidir.

Karbonatlı Su Kürü
Metabolizmayı hızlandırdığı ve yiyeceklerin daha kolay sindirilmesini sağladığı için karbonatlı su kürü kısa sürede kilo verebilmenizi sağlar. 1 Tatlı kaşığı karbonat ile yarım limon suyunu 1 litrelik suyun içine atıp 10 dakika kaynatın. Yağ yakmada etkili olan bu kürün soğuması için 1 saat bekleyin. Günde 3 defa yemeklerden önce içebilirsiniz.

Elma Kürü
Bir litre suyun içine 2 adet dilimlenmiş yeşil elma, 1 adet dilimlenmiş limon, 4-5 adet karanfil ve 1 adet çubuk tarçını ekleyip 20 dakika kaynatın. Ilık olarak günde 2 bardak içeceğiniz bu küre 14 gün boyunca devam edebilirsiniz. Yeşil elma yağların yakılmasını sağlar ve size tokluk hissi verir. Limon suyu metabolizmayı hızlandırırken karanfil ve tarçın iştahınızın kapanmasına yardımcı olacaktır.

Yeşil Çay Kürü
Hem etkili hem de hazırlanışı oldukça kolay olan yeşil çay kürü ile 14 günde 5-6 kilo verebilirsiniz. Yarım litre kaynar suyun içine 2 tatlı kaşığı yeşil çay atıp 10 dakika demlenmesini bekleyin. Demlenen çayın içine 1 şişe maden suyu ve 1 limonun suyunu ekleyip ılık olarak için.

Hücrelerde depolanan yağların yakılarak vücuttan atılmasını sağlayan bu kürü güne 1 defa sabahları aç karnına tüketilmesi gereklidir. Her gün taze olarak hazırlanan yeşil çay kürü metabolizmayı hızlandırır, hazımsızlık sorununu giderir. Antioksidan kaynağı olan bu kür iştahınızı dengeler ve içerdiği mineraller sayesinde diyet yaparken size enerji sağlar.

Yoruma kapalı.