Hızlı Kilo Verdiren Muz Diyeti Nasıl Yapılır?

Muz Diyeti ile Kilo Verebilirsiniz

Muz Diyeti İle Zayıflama

Muz diyeti çok rahat kilo vermenize yardımcı olacaktır. Özellikle muz ve süt ikisi birlikte yapılan diyetle açlık hissi yaşamadan çok daha kolay diyeti uygulayabilirsiniz. Hızlı kilo verdiren muz diyeti nasıl yapılır sorusunu yanıtlayacağız.

Bu uygulayacağız diyette günde 3 kez 2-3 muz ve 2-3 bardak yağsız süt tüketeceksiniz. Her muz yaklaşık 100 kalori içermektedir ve 1 bardak süt ise 80’den fazla kalori içerir. Bu nedenle, bu diyette bir öğünden üç kez tüketmeniz günde 1000’den fazla kalori almanızı engeller.

Muz Diyeti 4 Günden Fazla Uygulanmamalı

Muz ve süt diyeti, 1934 yılında diyabetik hastalar için  Dr. George Harrop tarafından geliştirildi ve şimdi çok rövanş bir hızlı kilo verme diyet planı haline gelmiş durumdadır. Unutmayın, bu bir geçici diyettir ve 4 günden fazla sürmemelidir.

4 günde 4 kilo verebilirsiniz! Muz diyetinin sağlıklı olup olmadığını sorarsanız eğer bunun bir detoks diyeti olduğunu unutmayınız. 4 günden sonra diyeti bırakmalısınız. Eğer ki uzun vadede de bu diyet yapılırsa zararlı olabilir.

Muz diyeti uzun vadede de bu diyet yapılırsa zararlı olabilir.

Hızlı kilo verdiren muz diyet listesi

Kahvaltıda :

• 2 adet orta boy muz.

• 1 su bardağı yağsız sıcak süt.

Ara Öğün:

• 3 bardak oda sıcaklığında su.

Öğle Yemeği:

• 2 adet orta boy muz.

• 1 su bardağı yağsız sıcak süt.

Ara öğün:

• 3 bardak oda sıcaklığında su.

Akşam yemeği:

• 2 adet orta boy muz.

• 1 su bardağı yağsız sıcak süt.

Muz diyetinin faydaları:Öncellikle vitamin dolu olması ve potasyum yuvası olması vücut için çok önemlidir. Vücutta biriken toksinlerin muz ile daha kolay atıldığı da bilinmektedir.

Gördüğünüz üzere muz diyeti bir nevi detoks diyetidir.4 günden sonra bu diyeti bırakmanız gerekmektedir .

Muz diyetinin faydaları:Öncellikle vitamin dolu olması ve potasyum yuvası olması vücut için çok önemlidir. Vücutta biriken toksinlerin muz ile daha kolay atıldığı da bilinmektedir. Diyetinizin süt ile birleşmesi de metabolizmanın hızlı çalışmasına katkı sağlar.Ufak bir uyarıda bulunayım adet döneminde bu diyetin uygulanmasını tavsiye etmem. Çünkü o dönemde vücudun demir,çinko gibi minerallerede ihtiyacı vardır.

Muz diyetini uygulayacak olanlara başarılar ve hepinize sağlık bir yaşam dilerim.

Yoruma kapalı.