Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Kısa sürede hızlı kilo vermek istiyorsanız bu yazı tam da sizler için hazırlanmıştır. Önerilerimize uyarsanız dikkatlice hepsini yapabilirseniz kısa süre de hızlı kilo verdiğini göreceksiniz. Sıkı bir diyet uygulamadan da verebileceğiniz kiloları sadece yeme alışkanlığınızı değiştirerek verebileceğinizi biliyor muydunuz ? Kışa form da girmek kim istemez ki onun içinde yazımıza bir göz gezdirmelisiniz.

– Şekeri mutlaka hayatınızdan çıkartmalısınız. Diyet yaptığınız dönmelerde şekeri bir kenara bırakmalısınız. Satın aldığınız soslar, dondurulmuş yiyecekleri ekmekler bunun gibi şeker içeren gıdaların hepsini satın almayı bırakmalısın. Yiyeceklerinizi satın almadan önce mutlaka içerisindeki kısmını inceleyiniz. Şekeri yalnız diyet yapacağınız dönemde değil, yeme alışkanlıklarından tamamen çıkartabilirsiniz. İlk başta zorlansanız da şekerin tatsızlığına kısa süre de alışacaksınız.

– Yediğiniz yiyeceklerin taze olmasına dikkat edin. Kilo verme döneminizde paketlenmiş gıdalardan ve hazır yiyecekleri listenizden çıkartın. Taze sebze ile meyveleri öğünlerinize ekleyin. Özellikle de organik yiyecekler yemeye özen gösterin.

– Gün içerisinde evinizde oturmak yerine dışarı çıkın. Hem temiz havanın güzelliğini çıkarın hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır. Çalışan biriyseniz eğer asansör yerine merdivenleri kullanabilirsiniz. Arabanızı ofisinizden uzak bir mesafeye bırakarak işe biraz yürüyerek gidebilirsiniz. Böylece gün içerisinde hareket sayınızda biraz da olsa artmış olacaktır.

– Yapılan tüm araştırmalar da kilo verirken su içmek daha hızlı kilo verdiğini ortaya çıkartmaktadır. Günde 2.5 Litre su içmenizi önermekteyiz.

– Hızlı zayıflamak istiyorsanız uykunuzu mutlaka düzene sokmanız gerekiyor. Yetersiz uykunun kilo vermedeki olumsuz etkilerini araştırdığınız zaman kendiniz uykunuzu zaten düzene sokmuş olacaksınız. Araştırmalara göre yeteri kadar uykusunu alamayan kişiler daha fazla yemek yemeye müsait oluyorlarmış.

– Alkol içiyorsanız eğer sınırınızı korumalısınız. Alkollü içecekler de yüksek oranda boş kalori içermektedir. Alkol içmek yerine su içme alışkanlığınızı arttırabilirsiniz.

– Olabildiğince yemeklerinizi evde kendiniz hazırlayın. Daha sağlıklı beslenmek ve aşırı kalori alımının önüne geçmek için de yemeklerinizi evde pişirmelisiniz. Dışarıdan yemek sipariş verdiğinizde, içerisinde hangi yağı kullandıklarını ve miktarını görmediğinizden kalori alımınız daha fazla olacaktır.

– Bolca sebze tüketin. Öğünlerinde tabağınızın yarısı sebze ve salata ile doldurmalısınız. Diğer yemeklere göre daha düşük kalorisi bulunmaktadır.

– Acil olarak kilo vermeniz gerekiyorsa kendinize uygun hızlı zayıflatan diyet listeleri uygulayabilirsiniz.

– Market alışverişlerinizde canınızın her istediğini alıp sepete koyuyorsanız bu duruma engel olmalısınız. Abur cubur almaktan alıkoyamıyorsanız, alışverişe gelmeden önce nakit paranızı hazırlayarak sadece ihtiyacınız olanları alabilirsiniz.

– Akşam yemeklerinizde mutlaka çorba için. Hem düşük kalorili hem de uzun süre tok tutan yemeklerdir. Sadece dikkat etmeniz gereken tuz, konulan un ve krema miktarıdır. Kahvaltınızı mutlaka yapmalısınız. Güne aç olarak başlamak sizi gün boyu aç hissettirecektir. Önünüze geleni de yeme isteğinizden kurtulamayacaksınızdır. Yemeklerinize baharat koyun. Kırmızı biber, metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımında yardımcı olmaktadır. Kilo verme sürecinizde yemeklerinizin çoğunda kırmızı biber kullanın.

Yoruma kapalı.