Göbek Yağı Eritme

Göbek yağları genel olarak hem bayan hem erkek içinde kilo verilmesi en zor bölgelerden biri olarak belirlenmiştir. Göbek yağlarından kurtulabilmek sadece daha güzel bir vücut için değil de sağlıklı bir kişi olmak için son derece önemlidir. Yağlar organların başlıca belası diyebiliriz. Çünkü kalp hastalıkları ve diyabetin nedeni olarak yağlar ortaya çıkmaktadır. İlerleyen yaşlarınızda metabolizma yavaşlayacak ve göbek yağlarından kurtulmak bu durum da daha zorlanacak. Göbek yağlarını eritmek için genellikle karın kaslarını çalıştıran egzersizleri yapmak faydalı gibi gözükse de aslında bir işe yaramamaktadır. Çünkü egzersizler tek başlarına kasları çalıştırmaktadır. Peki, ben bu göbeği nasıl eriteceğim ? Yağlardan nasıl kurtulacağım dediğinizi duyar gibiyiz. Göbeğinizden kurtulabilmeniz için bizden size tavsiyeler!

İlk olarak yemeklere, içeceklere sonradan eklenen şekerler göbek yağlarınızda yeni bir bölge yarattığını düşünebilirsiniz. Vücudunuzun sebze ve meyvelerin içerisindeki şeker hariç başka şeker ihtiyacınız bulunmamaktadır. Pasta, bisküvi, kek, börek işleri, çay ve kahveyi şekerli içmek ve benzeri gıdalar da bir çok ürünün içerisindeki şeker boş kalori ve yağlanmanıza sebep olmaktan başka bir şeye yaramaktadır. Hazır gıdalarda bulunan früktoz sadece karaciğer tarafından işlenebilmektedir. Çok şeker kullanıyorsanız eğer karaciğeriniz bir süre sonra fazla früktozla baş edemeyecek hale geldiğinde yağa dönüştürmektedir. Marketlerde gördüğünüz ve genelde etiketlerinde %100 doğal yazan meyve suları sonradan eklenmiş şeker içermektedir. Kola ve diğer gazlı içeceklerin ne kadar şekerli olduklarını da hepimiz biliyoruz. Sporcu içeceklerinde de ayrıca şeker bulunduğunu belirtmek isteriz. Göbeğinizden kurtulmak için bu içeceklerden uzak durmalısınız.

Kilo vermek istiyorsanız eğer en önemli besinin protein olduğunu unutmamalısınız. Neden diye soracak olursanız tokluk hissini %60 oranında uzatması günde ortalama 441 kalori daha az alınmasını sağlamaktadır. Proteinler ayrıca metabolizmayı hızlandırdığından günde 80 ile 100 kalori daha fazla yakılmasını sağlayabilirsiniz.

Göbek yağlarınızı eritmek istiyorsanız karbonhidrat ağırlıklı beslenmek yerine daha çok protein içerikli besinleri yemelisiniz. Protein ağırlıklı beslenmek sadece göbeği eritmekle kalmayacak aynı zamanda da bölgenizin tekrar yağlanma riskini de azaltacaktır.

Bitkisel gıdaların sindirilemeyen kısımlarından biri de lifli gıdaların mideden bağırsaklara geçişini yavaşlatarak besinlerde bulunan vitaminlerin vücut tarafından emilmesi için zaman yaratır. Sindirim süresi yavaşladıkça yemeklerden sonra yaşanan tokluk hissi de uzayacaktır. Araştırmalara göre 1 gün içerisinde 14 gram daha fazla lifli besin alırsanız diyet yapmadan 4 ayda 2 kilo verebilirsiniz.

Göbek eritme de bir diğer önerimizde oturmak yerine daha çok hareket etmelisiniz. Sadece karın bölgenizi eritmek için değil de tüm vücudunuzu çalıştıracak egzersizler seçin. Mekik çekerek göbek yağlarınızı erimeyeceği için, bütün vücudunuzu çalıştırarak yağları eşit bir şekilde yakabilirsiniz. Araştırmalara göre düzenli bir egzersiz daha kolay ve kalıcı kilo vermenize yarayacaktır. Son olarak uyku düzeninize de dikkat etmenizi öneririz. Kilo vermede bir çok araştırmalara göre uyku düzeni olan kişiler daha sağlıklı kilo vermektedirler.

Yoruma kapalı.