Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı kilo vermek için kaç öğün yemem doğru olabilir diye kimi zaman düşünüyorsunuzdur. Kilo vermek için bir kişinin diyette uygulamaya çalıştığı kural 6 öğün kuralıdır. Oysa sağlıklı bireyler hiçbir zaman 6 öğüne ihtiyaç duymazlar. Çünkü sık yemek bazı kişilerde hormonları özellikle tokluk sağlayıcı olan hormon leptini, baskılar ve vücut insülin dengesinde sıra dışı bir dengesizlik yaratacaktır. Yemek yeme dürtüsünü de açığa çıkaracaktır. Hızlı kilo kaybı için de dengeli diyetin öğün sayısı mutlaka 4 olmalıdır. Kahvaltı, öğle, ikinde ve akşam yemeği olmak üzere hazırlanmalıdır. Böylelikle hızlı kilo verebilirsiniz. Eğer öğün aralarını da en az 3 saat, en fazla da 6 saat zaman dilimi ile yemeğe özen gösterebilirseniz eğer metabolizmanız düzene girecek ve vücut enerjisini tam olarak kavrayacaktır.

Acaba su içmek kilo verdirir mi? Kilolu bir insan sağlıklı beslense bile günde litrelerce su içerek kilo veremez. Su içmenin amacı vücut su dengesini korumak ve vücudunuzun dengeli bir şekilde çalışması için gerekli olan ortamın devamlılığını sağlamaktadır. Günde 8 su bardağı su içmeniz yeterlidir. Hızlı zayıflamak için yağ akışını artırmak istiyorsanız en az 13 su bardağı içmenizi öneririz.

Kilo verirken vücut direncinizi düşürmemek için en fazla 2 çay fincanı siyah çay için. Metabolik hareketlerinizin devamlılığı içinde en fazla 5 fincan yeşil çay içmeniz sağlık açısından da iyi olacaktır. Bir çok kişi kahve içmemeniz için diretecektir. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz yok ise günde 4 fincan kadar filtre edilmiş kahve içmeniz kilo vermenizi de hızlandıracaktır.

Hızlı kilo verme sürecinde mutlaka spor ve egzersiz yapmalısınız. Egzersiz yaparken nefes alıp vermenize dikkat etmelisiniz. Egzersiz boyunca sadece burundan nefes alıp verin. Kilo kaybında en önemli maddelerden biri de tuzu azaltmaktır. Çünkü tuzun size hiçbir zaman bir yararı olmayacaktır. Sadece şişkinliği arttıracaktır. Öğlen sebze akşam ise yüksek proteinli yemek yerseniz kilo vermeniz daha da hızlanacaktır. Kilo verenlere baktığınız zaman genel de hem öğlen hem de akşam sebze yediklerini görürsünüz. Çoğunlukla proteinden zengin iki öğün yiyorlardır. Ama iki öğünde sebze yerseniz vücudunuz bir süre sonra halsizliğe başlayacaktır. Gün içerisinde iki öğünden de alma şansınız vardır. Sebzeyi öğlen yediyseniz akşam protein ağırlıklı yiyebilirsiniz veya tam tersi olarak da öğlen protein akşam ise sebze yemeklerini tercih edebilirsiniz. Bu dediklerimizi yaptığınız takdir hızlı bir şekilde kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Kendinizi ve vücudunuzu çok fazla yormadan yapabileceğiniz önerilerimizle vücudunuzu istediğiniz fit bir görünüme getirebilirsiniz.

Hızlı Kilo Vermek İçin Öneriler

– Bol su tüketin

– Uyku düzeni sağlayın

– Stresten uzak durun

– Yemeklerin kalori miktarlarını hesaplayın

– Öğünlerinizi küçültün ve öğün atlamayın

– İştahınızı azaltın

– Şekeri tamamen hayatınızdan çıkarın

– Taze yiyecekler tüketin

– Daha çok yürüyün

– Spor ve egzersiz yapın

Yoruma kapalı.