Zayıflama Teknikleri

Kilo vermeyi gözünüzde sakın büyütmeyin. Kolayca uygulayabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Eğer çok büyütürseniz kilo vermenizde bir hayli zorlaşacaktır. Hazırladığımız bu yazıda zayıflama tekniklerine dikkat ederek kolayca kilo verebilirsiniz.

– Sevdiğiniz meyve suyunu maden suyu ile karıştırın. Bunu yaparken normalde içtiğiniz meyve suyunun yarısı koyacağınız için aldığınız kalori bir miktarda olsa azalacaktır.

– Mentollü sakızlardan alarak açlığınızı da giderebilirsiniz. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre sakız çiğnemek metabolizma hızını %20 daha fazla arttırdığı gözlemlenmiştir.

– Marketten alışveriş yaparken abur cuburların karşılığını nakit ödeyin. Ambalajlı paketlere dikkat edin. Üzerindeki açıklamaları iyice okuyup öyle almalısınız.

– Spor ve egzersiz yaparak metabolizmanızı hızlandırın. Bu sayede kilo verme sürecinizi de hızlandırabilirsiniz.

– Yürüyüşe çıkmadan önce mutlaka bir bardak yeşil çay için. Kafein yağ asitlerinin açığa çıkmasına olanak sağlar böylelikle daha fazla kolay yağ yakarsınız. Fakat yüksek tansiyonunuz varsa bu önerimiz yerine alternatifler üretebilirsiniz.

– Yemeğinizi evde kendiniz yapın. Bir yer de çalışıyorsanız bile öğle yemeklerini yanınızda götürerek daha az kilo alabilirsiniz. Salatayı sossuz yiyemiyorsanız limon ve sirkeyi karıştırarak kendinize özel bir sos hazırlayabilirsiniz.

– Kan testi mutlaka yaptırın. Tiroid bezleri yeterince çalışmıyor ise metabolizma hızınızı da etkileyecektir.

– Canınız bir şeyler içmek istiyorsa yanınızda her zaman bir şişe su bulundurun. Gazlı içecek veya meyve suları içmek zorunda değilsiniz.

– Yemeklerinize mutlaka acıyı koyun. Kısa bir süre de olsa sizi daha geç acıktıracaktır. Salata yaparken malzemeleri doğramak yerine elinizle dilimleyin. Yemesi hem uzun sürecek hem de daha çok çiğneyip öyle yutacaksınız. Bu da daha çabuk doymanıza neden olacaktır.

– Mutsuz olduğunuzda yemek yerine bir arkadaşınıza arayarak onunla sohbet edin. Gün içerisinde neyi ne kadar yediğinizi bir kenara yazın. Bu da zamanla sizin yemek düzeninizi oluşturacaktır.

– Alışveriş yaparken aldığınız şeylerin her zaman küçük olmasından yana tercihinizi kullanın. Küçük aldığınız da kaloriyi de azaltmış olacaksınız.

– Yemek yerken kendinize ayna da bakabilirsiniz. %20 – %30 daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Abur cubur yemek istiyorsanız önce 10 mekik çekebilirsiniz. Bu durumda tekrardan zayıflama isteğiniz yeme duygunuzun önüne geçecek ve bir kenara bırakabileceksiniz. Sebze çorbalarını tercih edin. Çünkü diğer çorbalardan daha doyurucudur.

– Balık yemeyi kesinlikle unutmamalısınız. Balık son derece hem vücuda sağlıklı hem de tok tutmakta birebirdir. Omega-3 açısından zengin balıklar, ton balığı, somon ve morina da daha fazla bulunmaktadır. Diyet yapan kişilere bakacak olursak, her gün balık yiyenler ile diyetlerinde balık bulundurmayanlar daha yavaş şekilde kilo verdiklerini görebilirsiniz.

Zayıflama yöntemleri uygulanırken bazı zamanlar motivasyonunuz düşebilir. Zayıflamadığınızı düşünerek diyeti bozmamalısınız. Diyeti bozmak son derece tehlikelidir asla nefsinize yenilmemelisiniz. Diyetin sonuna kadar da gitmelisiniz.

Yoruma kapalı.