İstanbul Bebek Fotoğraf Albümü Yapan Firmalar Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde!

İstanbul Bebek Fotoğraf Albümü Yapan Firmalar Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta!

Bebek fotoğraf albümü unutulmaz anları kaydetmek ve ölümsüz kılmak için çok önem taşır. Anne ve babalar tarafından hem çocuğuna bir hediye bırakmak hem de ilerleyen yıllarda dönüp anıları canlandırmak için büyük bir fırsattır. Bebek albümü oluşturmak ise oldukça kolaydır. Doğru bir hoş geldin bebek albümü için firmalar ile anlaşma sağlanabilir.

YouTube video

Fotoğraf albümleri kendi içerisinde ise ayrışmaktadır. İstek doğrultusunda bebek albümü 200’lük ya da bebek fotoğraf albümü büyük boy şekilde tercih edilebilir. Aynı zamanda duvar ve dilenen kısma yapıştırabilmek adına bebek fotoğraf albümü yapışkanlı da temin edilebilir. Firmaların oluşturduğu hizmet çeşitliliğine göre elde edilebilecek ürün çeşitliliği farklılaşabilir.

Bebek Fotoğraf Albümü Yapımı Gerçekleştiren Firmalar

Anne ve babalar özellikle bebek fotoğraf albümü oluşturulması aşamasında titiz davranmaktadır. Bu titizliğin altında yatan sebepler ise çocuklarına gösterdikleri özen ve sevginden kaynaklanmaktadır. Kaliteli bir firma seçimi sayesinde istenilen pozlar, anlar kolaylıkla yakalanabilir. İstanbul bebek albümü de bu doğrultuda çok sayıda fotoğrafçı tarafından gerçekleştiriliyor.

istanbul-bebek-fotograf-albumu-yapan-firmalar
Bebek Fotoğraf Albümü

Fotoğraf firmaları kişilerin istek ve arzuları neticesinde ilerleme göstermektedir. Kişiler bebek fotoğraf albümü büyük boy istiyorsa bu yönde hizmet veren bir firma araştırması yapmalıdır. Her firma ortak hizmeti sunmaz. Ancak genel olarak piyasa içerisinde özellikle bebek odalarına uygun yerleştirilebilmesi amacıyla bebek fotoğraf albümü yapışkanlı ve büyük boy oluşturulmaktadır.

istanbul-bebek-fotograf-albumu-yapan-firmalar

İstanbul ili içerisinde kişilerin başvurabileceği başlıca fotoğrafçı ve firmalar arasında:

 • Albüm34
 • Cihan Dijital
 • Bunny Boo
 • Eray Digital
 • Yücel Albüm bulunur.

Kişiler araştırmaları neticesinde fotoğrafçı konusunda karar verebilmektedir. Bu noktada seçim esnasında bakılması gereken noktalar, konular önem kazanır.

Bebek Fotoğraf Albümü Yapımı Gerçekleştiren Firmaları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstenen düzeyde bir bebek fotoğraf albümü için firma seçimi büyük önem taşımaktadır. Unutulmaz ve özel anları bir bütün haline getirecek firmaların seçimi sırasında dikkatli olmak bu yüzden gereklidir. Firma seçimi sırasında dikkat edilecek unsurları bilmek doğru bir fotoğrafçı ya da fotoğrafçıların seçiminde etkili olacaktır. Seçilecek fotoğrafçıdan bu sayede bebek fotoğraf albümü büyük boy, orta ya da küçük boy çeşitli hizmet talep edilebilir.

1- Firmanın Öz Geçmişini Bilmek

Fotoğrafçıyı etkili kılan unsur hiç şüphesiz edindiği tecrübeden kaynaklanmaktadır. Örneğin bebek fotoğraf albümü büyük boy yapacak bir fotoğrafçının doğru anda doğru kadraj ile pozu yakalaması gerekir. Özellikle bebek albümü olacağı için bu normal albümlere göre daha zor olmaktadır. Bu noktada fotoğrafçının tecrübesi etkili olmaktadır.

istanbul-bebek-fotograf-albumu-yapan-firmalar

Bebek fotoğraf albümü yapacak olan fotoğrafçı ya da firmanın özgeçmişi araştırılmalıdır. Firmanın senelerdir piyasa içerisinde yer alması anne ve babalara fotoğraf albümü yapışkanlı gibi ürünlerin yapımı sırasında iyi sonuçlar ortaya koyacağına dair bilgi verebilir. Çünkü senelerdir bu sektör içerisinde tutunan bir firmanın kalitesini kanıtladığı düşünülmektedir.

2- Hizmetlerini İncelemek

Fotoğraf çekimi yapacak firmanın ortaya koyacağı hizmetlerin genişliği seçilebilir olması noktasında etkilidir. Bebek fotoğrafları albümü yapılırken genel olarak:

 • Büyük boy fotoğraf,
 • Küçük boy (polaroid) fotoğraflar,
 • İsteğe göre 100 ve 200’lük fotoğraf albümü,
 • Video kaydı,
 • Sosyal medyaya uygun fotoğraflamalar yer alır.
  Tüm firmalarda neredeyse ortak olan hizmetler bunlardır.

istanbul-bebek-fotograf-albumu-yapan-firmalar

Tüm bunların yanı sıra bebek fotoğraf albümü farklı baskı çeşitleri ile de oluşturulabilmektedir. Albümün kapak tasarımı, deseni bu anlamda hizmet kalitesinde doğrudan etkili olur. Bireyler seçim esnasında firma hakkında internet sitesi ve telefon aracılığı ile tam bilgi almalıdır. Hayalinizdeki fotoğraf albümünü dilerseniz bebek dilerseniz aile fotoğraf albümü olarak bu sayede oluşturabilirsiniz.

3- Bebek Fotoğraf Albümü: Konsept Fotoğraf Çekimleri

Ebeveynler tarafından bebek üzerinde yapılan fotoğraf çekimleri son zamanlarda konseptler üzerinden ilerlemektedir. Küçücük bedenleri ile oluşturdukları tatlılıkları kıyafet ve dekor malzemeleri ile desteklenince bir bütün elde edilir. Popülerliğinin artması kişilerin de bu yönde araştırmalar yapmasına sebep oluyor.

istanbul-bebek-fotograf-albumu-yapan-firmalar

Firma ve fotoğrafçılar incelendiğinde ise hepsinin bebek fotoğraf albümü sırasında konsept çekimlerin yaptığı görülmemektedir. Kimi fotoğrafçılar bu gibi çekimlerde bebeğin huzuru ve rahatı bozulacağı düşüncesi olduğundan kabul görmez. Eğer sizlerde konsept fotoğraflama işlemine yönelik çekimler yapmak istiyorsanız firma ile önceden görüşerek bu yönde bir bilgi almalısınız.

4- Fotoğraf Çekim Ücretleri

istanbul-bebek-fotograf-albumu-yapan-firmalar

Fotoğrafçılık sektöründe fiyatlandırma oldukça farklılaşmaktadır. Marka değeri, fotoğraf çekim kalitesi ve aynı zamanda bebek fotoğraf albümünü büyük boy gibi hizmet farklılaşması ücretlere doğrudan etki eder. Firma ve fotoğrafçılar bu yönde değişimlere giderek müşteri bulmaya çalışır. Kişilerin tercih noktasında ücretlere dikkat ederek hareket etmesi önerilir.

5- Fotoğraf Kalitesine Dair Müşteri Yorumları

istanbul-bebek-fotograf-albumu-yapan-firmalar

Herhangi alanda yer alan bir firmayı tanımanın en kolay yolu daha önceki çalışmalarına dair gelen yorumlardır. Bebek fotoğraf albümünde de bu durum geçerlidir. Fotoğrafçı ya da firmaya dair gelen önceki yorumları araştırarak bir bilgi edinmek mümkün olacaktır. Özellikle gerçekçiliğine inanılan belirli şikâyet siteleri kontrol edilmelidir.

Bireysel Olarak Bebek Fotoğraf Albümü Yapılabilir mi?

istanbul-bebek-fotograf-albumu-yapan-firmalar

Fotoğraf bebek albümü konusunda kişiler vakitleri ve biraz da yetenekleri sayesinde kişisel olarak oluşturabilmektedir. Bebek albümü D&R, bebek albümü- gittigidiyor gibi siteler üzerinden seçenekler arasından seçim yapabilir. Fotoğraf makinesi ya da telefon ile çekimleri diledikleri şekilde yapabilirler. Bunun yanı sıra bebek eşyaları konusunda oldukça bilinen bebek albümü Cıvıl de çok tercih edilmektedir. Sayısız ürün satışı yapılan bebek albümü Çiçek Sepeti sitesi üzerinden de satın alınabilir.

Bebek fotoğrafları sıklıkla sosyal medyada sevenleri tarafından paylaşılıp beğenilmektedir. Son zamanlarda neredeyse her kişi günün çoğu vaktinde sosyal medya uygulamalarını kullanmaktadır. Peki bu uygulamalar ne derece güvenilir? Sosyal Medya Güvenliği Tehlikede yazımıza bakarak bilgi edinebilirsiniz.

Yoruma kapalı.