5 Adımda İsveç Diyeti Yorumları Nelerdir?

İsveç Diyeti Yorumları

13 günde yüksek düzeyde kilo verdiren İsveç diyeti yorumları nelerdir? 13 günlük metabolizma diyeti olarak bilinen İsveç diyeti, yanlış bilinenin aksine İsveç ya da İsveçliler ile hiçbir alakası yoktur. Kopenhag diyeti ya da İskandinav diyeti ile benzerlikleri bulunmaktadır.

YouTube video

Sadece 13 günde 7-10 kilo arasında kilo verdirmeye yardım ettiği söylenen diyet, birçok kişi tarafından İsveç diyeti yorumları içinde olumlu düşüncelere rastlanmaktadır. Diyetin amacı, hızlı kilo vermek isteyenlerin, kısa süre içinde şoklama diyet uygulamaktadır.

İsveç diyetinin bir güzel yanı, metabolizma değiştiği için, verilen kiloların yeniden alınması gibi bir durumun söz konusu olmadığı. Amerikan Kalp Sağlığı tarafından yapılan açıklamalarda, kalp problemleri yüzünden hızlı kilo vermesi gereken kalp hastalarına İsveç diyeti önerildiğini söylemektedir. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta, 35 yaş ve üzerinde olan ve ciddi sağlık problemleri yaşayan kişilerin bu diyeti uygulamaması gerektiğidir.

İsveç Diyeti Kuralları Nelerdir?

Kesinlikle uyulması gereken İsveç diyeti kuralları, izin verildiği ölçüde çay ve kahve gibi içeceklerden içilmelidir. Bu ölçülerin dışına çıkılmamalıdır. Kahveler asla diyet içinde belirtilmeyen katkı maddeleriyle içilmemelidir. İsveç diyeti listesi içerisinde sizin için gram yağsız bir menü hazırlanmıştır.

İsveç diyeti yorumları yapan kişiler, bu sınırlamaların biraz zorlayıcı olduğunu söylese de diyetin olumlu sonuç vermesi için, bu kuralları harfiyen yerine getirmek zorunludur.

YouTube video

 • Gümde 2 litre su içilmelidir.
 • 13 sonunda diyet bırakılmalı ve 3 ay içinde başlanmamalıdır.
 • 3 ay sonunda diyete tekrar başlanmalıdır.
 • 6 gün geçmeden diyet bırakılmamalı (kuralları ağır gelen kişiler, bu süreye dikkat etmelidir)
 • Öğle ve akşam yemekleri aynı gün içinde değiştirilebilir.

İsveç diyetinde; brokoli yerine karnabahar yenebilir. Kolesterol yüksekliği olan kişiler, sadece yumurtanın beyazını yemelidir. Ölçüsü belirtilmemiş besinlerin miktarı abartılmamalıdır. Örneğin ölçü bir kesme kadar, çok büyük dilimlerden uzak, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak, 25 gram yağsız beyaz peynir, 1 dilim kızarmış ekmek gibi olmalıdır. yeşil salata, haşlanmış yağsız balık, büyük rendelenmiş havuç, isveç diyeti listesi içerisinde en çok tercih edilen besinlerden olacaktır.

İsveç Diyetinin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde sağlıksız yiyecekler ve GDO’lu besinler yüzünden, aşırı kilo alımı olmaktadır. Birçok farklı diyet kültürü bulunmaktadır. Ancak bu diyetler uygulanırken, metabolizmaya uygun en doğru diyet kültürünün seçilmesi gereklidir.

Diyet programlarından yararlanan birçok kilolu kişi ve formunu korumak isteyen kişiler, hızlı ve etkili kilo verdiren diyet olarak İsveç diyetini önermektedir. İsveç diyeti nedir diye merak edip uygulayan kişiler tarafından yapılan İsveç diyeti yorumları takip edildiğinde, dünyanın en başarılı diyetlerinden biri olduğu görülebilir.

isvec-diyeti-yorumlari

 • İsveç diyeti, yararlı besinlerle yapılan bir diyettir.
 • İzin verilen ölçülerde yemek önemlidir.
 • Diyet, ilk 10 günde 7 ile 10 kilo arasında kilo vermeyi sağlar.
 • İsveç diyeti yapanlar, sıkılmadan diyeti uygulayabilir.

İsveç diyeti, kişinin hızlı şekilde kilo vermesini sağlarken, yağ yakma oranını artırma özelliğine sahiptir. Hayvansal proteine, sebze ve meyvelere izin vermez.

İsveç Diyetinde Hangi Besinler Bulunmaz?

İsveç diyetinde bazı yiyecek ve içeceklere izin verilmez. Çay ve kahve, İsveç diyetinde sürekli olarak tüketilmeyecek içecekler arasındadır. İzin verilen ölçüde içilebilir ve özellikle kahve içeceklerine, ilave katkı maddeleri koymak yasaktır.

İsveç diyeti gün içinde küçük miktardaki şekerlerin dışında çay ve kahvelere şeker atılmasına izin verilmez. Yemeklerde tuz kesinlikle kullanılmaz. Yine yağ, belli ölçülerde ve belli besinlere kullanılabilir.

Hamur işleri, tatlılar, çikolata gibi yüksek kalori içeriği bulunan yiyecekler, kesinlikle yasaktır.

İsveç Diyetinde Kullanılan Besinler Nelerdir?

İsveç diyetinde kahvaltıda çay e kahve ile yarım dilim ekmek yenebilir. Bunun yanında haşlama yumurtaya izin verilmektedir. Ancak yüksek kolesterolü olan kişiler, yumurtanın sadece beyazını yiyebilir. Haşlama ya da ızgara balık yenebilir. Salata ile tavuk yenebilir.

Ekmek, makarna ve pirinç, öğle yemeklerinde yasaktır. Az miktarda rende havuç yenebilir. Akşam yemeğinde iki yemek kaşığı yulaf ezmesi ve az yağlı yoğurt yenebilir. Şekersiz meyve ya da meyve suyu içilebilir. Izgara sebzeli ızgara et yemekleri yenebilir. Et yemekleri her gün değil ama haftada üç kez belirlenen günlerde yenebilmektedir.

isvec-diyeti-yorumlari

İsveç diyetinde su önemli rol oynamaktadır. İsveç diyetini yapan kişiler, detoks yapmak ve vücudu sudan mahrum bırakmamak için yüklü miktarda su içebilir. Cilde sağlık veren, cildi tazeleyen ve yumuşatan su, İsveç diyetinin vazgeçilmezleri arasında yerini almaktadır.

İsveç diyeti yorumları yapan kişilerin yorumlarına bakıldığında, İsveç diyetinin susuz hiçbir işe yaramadığı belirtilmektedir. Gerçekte tüm diyetlerde suyun önemi büyüktür. Diğer yandan İsveç diyetinde sarımsak da önemli bir yere sahiptir. Kilo kaybında önemli rol oynayan sarımsak, İsveç diyetinde de kullanılabilir.

İsveç diyetinde her gün, 1 bardak su ile doğranmış bir sarımsak ve karanfil yenmesi uygundur. Bu yağ yakımını artırır ve kısa sürede yağlar vücuttan atılmaktadır.

Örnek İsveç Diyeti

Örnek İsveç diyeti ile siz de 13 günde 7 ila 10 kilo arasında kilo verebilirsiniz. Ancak tüm listeye uyulmalı ve 13 günün sonunda diyet bırakılmalı ve 3 ay ara verilmelidir. Diyeti uygulayamayacak kişiler, diyetin en az 6’ncı gününde diyeti bırakmalı ve 3 ay boyunca kesinlikle denememelidir. sabah menüsü dakil her menü özellikle dikkat edilmelidir. İsveç menüsü için, diyet listesi 1 dilim kızarmış ekmek, az rendelenmiş havuç gibi besin alımları ile kilo verdim demek mümkün olacaktır.

İsveç Diyeti 1.gün

Kahvaltı: 1 fincan şekerli kahve

Öğle yemeği: Domates, yarım porsiyon haşlama ıspanak ve 2 yumurta

Akşam yemeği: 200 gr biftek, zeytinyağı ve limon salatası

2.gün

Kahvaltı 1 fincan kahve, 1 küp şeker

Öğle yemeği: 100 gr yoğurt ve 1 dilim salam

Akşam yemeği: 200 gram biftek salatası 1 meyve

3.gün

isvec-diyeti-yorumlari
İsveç Diyeti Yorumları

Kahvaltı: 1 fincan kahve 1 küp şeker

Öğle yemeği: 1 domates, yarım porsiyon haşlama ıspanak, meyve

Akşam yemeği: 1 dilim salam salatası 2 haşlama yumurta

İsveç Diyeti 4.gün

Kahvaltı: 1 fincan kahve, 1 küp şeker, 1 dilim tost

Öğle yemeği: 1 haşlama yumurta, 1 havuç, 30 gr yağsız peynir

Akşam yemeği: 1 kâse yoğurt, yarım portakal suyu

5.gün

Kahvaltı: 1 bardak limon ile havuz suyu

Öğle yemeği: 200 gr buğulama limon balığı

Akşam yemeği: 200 gr biftek brokoli salatası

6.gün

isvec-diyeti-yorumlari

Kahvaltı: 1 fincan kahve, 1 küp şeker

Öğle yemeği: 2 haşlama yumurta, 1 havuç

Akşam yemeği: 200 gr tüysüz pişmiş tavuk ve salata

7.gün

Kahvaltı: 1 fincan şekersiz çay

Öğle yemeği: 200 gram ızgara et, 1 adet meyve

Akşam: 1 kâse yoğurt, 2 dilim havuç (içki yasaktır)

8.gün

Kahvaltı: 1 fincan kahve, 1 küp şeker

Öğle yemeği: Domates, 2 haşlama yumurta, az haşlanmış ıspanak

Akşam yemeği: En fazla 200 gram biftek, zeytinyağlı limon salatası

9.gün

isvec-diyeti-yorumlari

Kahvaltı: 1 fincan kahve, 1 küp şeker

Öğlen yemeği: 100 gr yoğurt, 1 dilim salam

Akşam yemeği: 200 gram biftek salatası, 1 adet meyve

10.gün

Kahvaltı: 1 fincan kahve, 1 küp şeker, 1 dilim tost

Öğle yemeği: Az haşlama ıspanak, 1 meyve, domates

Akşam yemeği: 1 dilim salam salatası, 2 haşlama yumurta

11.gün

Kahvaltı 1 fincan kahve, 1 küp şeker, 1 dilim tost

Öğle yemeği: 1 haşlama yumurta, 1 adet havuç, 30 gr yağsız peynir

Akşam yemeği: 1 kâse yoğurt yarım portakal suyu

12.gün

Kahvaltı: 1 bardak limonlu havuç suyu

Öğle yemeği: 200 gr buğulama limon balığı

Akşam yemeği: 200 gr biftek, brokoli salatası

13.gün

Kahvaltı: 1 fincan kahve, 1 küp şeker, 2 haşlama yumurta

Öğle yemeği: 2 katı yumurta, 1 rende havuç

Akşam yemeği: 200 gr tüysüz pişmiş tavuk ve salata

İsveç Diyeti yorumları takip edilerek, diyet hakkında daha geniş bilgi alınabilir. Ancak yine de metabolizmanızı tanımak adına bir diyetisyene başvurularak, İsveç diyetinin, metabolizmanıza uygun olup olmadığı kesinleştirilmelidir.

Kilo Aldırmayan Atıştırmalık Tarifleri

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler diyet programlarını daha renkli hale getirmek için kilo aldırmayan atıştırmalık tarifleri kurtarıcı niteliğindedir. Bu atıştırmalıklar sayesinde hem diyetinizi bozmamış olursunuz hem de vücudunuzun tatlı ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Eğer siz de atıştırmalık olmadan yapamam diyenlerdensiniz kalorileri oldukça az olan bu tariflerimizi mutlaka denemelisiniz. İşte sizin için hazırlamış olduğumuz birbirinden lezzetli atıştırmalıklarımız…

Soslu Salatalık

Ara öğünlerinizde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz soslu salatalık için gereken malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • 2 adet orta boy salatalık
 • Yarım su bardağı süzme yoğurt
 • Yaklaşık 100 gram peynir
 • Dereotu
 • Yarım tatlı kaşığı sebzeli çeşni
 • Bir avuç ceviz içi

Yapılışı:

isvec-diyeti-yorumlari

Kilo aldırmayan atıştırmalık tarifleri arasında yer alan soslu salatalığı hazırlamak için ilk olarak salatalıklarımızı uzun ve ince dilimler haline getirelim. Daha sonra yukarıda bahsedilen malzemelerimizin salatalık hariç tümünü bir kaseye koyalım. Hafifçe karıştırmaya başlayalım. İyice karıştırdıktan sonra sosumuz hazır olacaktır. İnce İnce dilimlenen salatalıklarınızı sosa batırıp yiyebilirsiniz.

Diyet Kurabiyesi

Diyetinizi bozmadan tatlıya olan ihtiyacınızı yeterli düzeyde karşılayacak olan diyet kurabiyesi hazırlamak için gerekli malzemeler şunlardır:

 • 1 adet yumurta
 • Yaklaşık yarım çay bardağı süt (sütünüzün yağsız olmasına dikkat etmelisiniz.)
 • 400 gram yulaf ezmesi
 • 2 adet orta boy muz
 • 1 çay bardağı ceviz
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 2 çay kaşığı zencefil
 • 2 çay kaşığı tarçın
 • 1 tatlı kaşığı kakao

Yapılışı:

Kilo aldırmayan atıştırmalık tarifleri deyince ilk akla gelen diyet kurabiyesinin yapılışı oldukça kolaydır. Öncelikle derinliği olan bir kaba muzları koyarak ezmeye başlayın. İyice ezildiğinden emin olduktan sonra geri kalan malzemeleri de ekleyin.

isvec-diyeti-yorumlari

Güzelce karıştırdıktan sonra yaklaşık 1 saat dinlenmeye bırakın. Fırınınızı önceden 180 dereceye getirerek hazır hale getirin. Kurabiye harcını dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Şekillendirdikten sonra tepsiye dizin. Yalnızca 15 dakika pişirmeniz yeterlidir. 15 dakika sonra fırından çıkararak sıcak bir şekilde servis edebilirsiniz.

Elmalı Cips

Elmalı cips hazırlamak için gereken malzemeler oldukça azdır:

 • Yarım tatlı kaşığı tarçın
 • 4 adet orta boy elma
 • 2 yemek kaşığı bal

Yapılışı:

Kilo aldırmayan atıştırmalık tarifleri arasında yapılışı en basit olan tarif elmalı cipstir. En önce elmalarımızı cips gibi ince ince doğrayalım ve tepsiye yerleştirelim. Elmaların üstüne tek tek bal sürelim. Daha sonra tarçınımızı dökelim. Daha önce 120 dereceye ayarlamış olduğumuz fırınımızda yaklaşık bir saat boyunca pişmesini bekleyelim. Servisin sıcak ya da soğuk bir şekilde olması tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

İsveç diyeti yorumları incelendiğinde birçok bireyin bu diyetten memnun kaldığı ve kısa sürede kilo verdiği görülmektedir. Eğer siz de bu diyet hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız 13 Gün ve 9 Kilo Verdiren Şok İsveç Diyeti yazımıza bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.