Kakule Çayı Zayıflatır mı ? | 1 Ayda 6-7 Kilo

Kakule çayı daha çok Asya ülkelerinde tüketilen ve oldukça fazla insanın tükettiği bir bitkidir. Kiloları ile başı dertte olanlar, sağlıklı ve keyifli bir şekilde kilo vermek istemektedirler. Sağlıklı kilo vermek isteyenler ise alternatif tıpa başvurmaktadırlar. Bu sayede hem sağlığını koruyarak hem de çeşitli ilaç kullanımlarının ardından ortaya çıkan yan etkilerle uğraşmak zorunda kalmamaktadırlar.

Kakule Çayı Zayıflatır mı ? | 1 Ayda 6-7 Kilo

kolay-diyet-listesi_kakule-çayı-ile-zayıflama

Alternatif tıp ile kilo vermek isteyenler öncelikli olarak metabolizmalarını hızlandırarak, vücudun yağ yakımını arttırmaktadır. Bu sayede sağlıklı bir şekilde kilo verebilmektedirler. Kakule çayı ile zayıflama | 1 ayda 6-7 kilo konusu, son zamanlarda pek çok kişinin duymuş olduğu ve irdelediği bir konudur. Kilo vermek için birçok kilo verme yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de çeşitli çaylar içmek.

Bu çaylar, içerdiği besinler nedeniyle metabolizmayı hızlandırmakta ve kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Kakule çayı içmek de bu yöntemlerdendir. Bu yöntem dahilinde kısa bir süre içerisinde fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Kısacası insan sağlığı için zararlı ilaçlar kullanmadan ve çeşitli sağlık sorunları yaşamadan kilo vermek mümkündür.

1 – Kakule Faydaları

kolay-diyet-listesi_kakule-çayı-ile-zayıflama

Bazı doğal bitki ve çaylar, insan vücudu ve sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Kakule çayı ise bu çaylardan biridir. Kakule faydaları şu şekilde listelenebilir;

 • Kakule çayı en temelde sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır. (Bunun yanı sıra sindirim nedeniyle yaşanılan karın ağrılarına da son vermektedir.)
 • Midede oluşan bazı spazm ve sancıları engelleyebilmektedir.

kolay-diyet-listesi_kakule-çayı-ile-zayıflama

 • Boşaltım sistemini rahatlatır ve bağırsaklarda biriken parazitleri ortadan kaldırır.
 • Hem ishal hem de kabızlığa iyi gelmektedir.
 • Afrodizyak etkisine sahip bir yağı bulunduğu için sinirsel rahatsızlıklara iyi gelir.
 • Mineral ve vitamin bakımından son derece zengin olması, diyet esnasında kaybedilen enerjinin tekrar kazanılmasını sağlar.

kolay-diyet-listesi_kakule-çayı-ile-zayıflama

 • Balgam sorununu ortadan kaldırarak rahat bir şekilde nefes alınmasına yardımcı olur.
 • Felç tedavisinde, idrar sökücü ihtiyacında, romatizma sorunlarında ve obezite önlemede de kakule çayı faydaları görülmektedir.

Genel olarak kakulenin faydaları nelerdir sorusuna verilecek cevaplar bu şekildedir. Tabi tüm bunlar üzerinde etkili olan kakule, kararında tüketilmelidir.

2 – Kakule Çayı Zararları

kolay-diyet-listesi_kakule-çayı-ile-zayıflama

İlk kez kakule çayı tüketecek veya tüketmeyi düşünen kişiler kakule çayı zararları konusunu oldukça merak etmektedir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir; kakule çayının bilinen herhangi bir yan etkisi veya zararı yoktur. Ancak tüketim miktarına dikkat edilmesi önerilmektedir. Çünkü fazla tüketilmesi halinde sindirim sistemini yormaktadır. Bunun dışında metabolizmayı gereğinden fazla çalıştırdığı ve baş dönmesi, mide bulantısına gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Yani tüketirken ölçülü olmak önemlidir.

3 – Kakule Çayı ile Zayıflayanların Yorumları

Kakule çayı ile zayıflayanların yorumları, bu çayı ilk kez kullanmak ve kilo vermek isteyen kişiler için önemlidir. Kakule çayı ile zayıflayanlar, kakule çayının olumlu etkilerini dile getirmektedir. Bu nedenle kullanımı tavsiye edilmektedir. Ancak fazla tüketildiği takdirde bazı sağlık sorunları yaşatabileceği için, tüketirken kararında tüketmek bu sorunların yaşanmaması sağlayacaktır.

4 – Kakule Çayı İle Zayıflayanlar

kolay-diyet-listesi_kakule-çayı-ile-zayıflama

Kakule çayı ile zayıflayanlar şu tavsiyede bulunmaktadır; kakule çayı ile kilo vermenin püf noktası, aç karnına tüketmek olmaktadır. Sabah ve akşam yemeklerden önce tüketilmelidir. Günde 2 bardak kakule çayı içmenin sonucunda 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde 6- 7 kilo vermek mümkün olmaktadır.  Daha fazla kilo verebilmek için günde 2 bardaktan daha fazla tüketilmemelidir. Bu daha çok vücuda zarar vermektedir.

5 – Kakuleyi Kimler Kullanamaz ?

kolay-diyet-listesi_kakule-çayı-ile-zayıflama

Kakule faydalı bir bitkidir. Ancak herkes kullanamaz. Bazı sağlık problemi bulunan insanların tüketmemesi, kendi sağlıkları açısından olumlu olacaktır. Bu nedenle kullanımından önce bir uzman tavsiyesi alınması gerekmektedir. Peki kakuleyi kimler kullanamaz ?

 • Safra taşı olanlar,
 • Ülser ve gastrit hastaları,
 • Emziren anneler ve hamileler (Aynı zamanda kakule harici hiçbir bitkiyi doktora danışmadan kullanmamalıdır.)
 • Onikiparmak bağırsağı ülseri olan kişiler de kakuleyi kullanamaz.

6 – Kakule Çayı Nasıl Yapılır ?

Kakule çayı nasıl demlenir ? sorusu da sık sorulmaktadır. Kakule çayını hazırlamak çok kolaydır. Aktarlardan veya eczanelerden kolayca temin edilebilmektedir. Hazırlanışı ise şu şekildedir;

 • 1 cezve su kaynatılmalıdır.
 • Daha sonra içerisine 1 tutam kakule eklenerek, 1 2 dakika daha kaynatılmalıdır.
 • Soğumaya bırakıldıktan sonra ise süzülerek tüketilebilmektedir.

7 – Kakule Cinsellik

Kakulenin faydaları neler ? sorusunun bir diğer cevabı cinselliktir. Kakule çayı cinsellik konusunda da bazı faydalar sağlamaktadır. Örneğin Dr. Ömer Coşkun, kakule bitkisinin erkeklik hormonlarını ve cinsel performansını artırdığını belirtmektedir.

kolay-diyet-listesi_kakule-çayı-ile-zayıflama
İster kakuleyi bir tatlı kaşığı kadar çorba içinde tüketerek, ister de günde 2 defa (sabah-akşam) aç karnına tüketilen kakule çayı, cinsel performansını artırmaya yardımcı olmaktadır. Ancak bu hemen etkisini göstermeyebilir. Bu nedenle 3-4 hafta bunlar uygulanmaya devam edilmelidir.

Yoruma kapalı.