Kalça Eritme Hareketleri

Bayanların en fazla sorun yaşadığı bölgelerden biri olan kalça kısmını eritmek için squat egzersizleri yapmak gerekiyor. Squat egzersizleri sayesinde hem daha şekilli bir kalçaya hem de kalça bölgesinden bulunan yağlanmalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Öncelikle beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor. Bayanlarda basenler ve kalça bölgesinin kilo almasının temel nedeni yağlı yiyecekler ve hareketsizliktir. İlk olarak yağlı besinleri bir süre tüketmemeniz gerekiyor. Kolay zayıflama için beslenmenize yağ yakıcı kürleri, içecekleri eklemeniz lazım. Daha sonra ise sizin için hazırladığımız kalça eritme hareketlerini düzenli olarak yapmanız gerekiyor. Bunları düzenli yaparsanız kısa zamanda şekilli ve güzel bir kalçaya sahip olabilirsiniz.

Kalça Eritme Hareketleri

1- İlk olarak dik bir şekilde durun. Daha sonra ayaklarınızı omuz genişliği mesafesinden biraz daha geniş olacak şekilde açın. Burada önemli olan konu aldığınız duruşu bozmadan hareketi yapmanız gerektiğidir. Daha sonra ise dizlerinizi çok fazla kırmadan yere doğru oturma pozisyonunda çömelip daha sonra tekrar kalkın. Bu hareketi ilk olarak günde ellişer adet yapın.

Eğer bel fıtığı gibi bir hastalığınız var ise sayıyı dayanacağınız şekilde ayarlayın. Oturup kalkarken kalça kaslarınızı iyice sıkın. Kaslar gergin olursa hareketin etkisi daha fazla olacaktır. Ayrıca düzgün nefes alıp vermeye özen gösterin. Ayakta iken nefes alın otururken nefesi verin.

kalca-eritme-hareketleri-1

2- İkinci hareketimizi yapmaya başlamadan önce sert olmayan bir zemine uzanın. Daha sonra omuzlarınızı yukarı kaldırın. Elleriniz ile baş bölgenize şekilde görüldüğü gibi destek verin. Daha sonra her iki bacağınızı da birbirine yakın tutarak şekilde gibi ayak parmakları karşıya bakacak şekilde pozisyon alın. Kalça kaslarınızı ise iyice sıkın. Sıkın ki kaslarınız çalışıp yandığında hissedebilesiniz. Bu hareketi ilk hareketten sonra yapın ve dayanabildiğiniz kadar şekildeki gibi durmaya çalışın.

kalca-eritme-hareketleri-2

3- Pilates yaparak kalçanızı eritebilirsiniz. İlk olarak bir adet pilates topunu ihtiyacınız var. Pilates topunuzu kalçanızın altına doğru alın. Belinizin yere değmemesi gerekiyor. Daha sonra topun üzerinde şekilde görüldüğü gibi ileri geri hareketler yapın. Bu hareketi yaparken de yine diğer hareketlerde olduğu gibi kaçla kaslarınızı sıkılaştırmayı unutmayın. Bu hareketi de en az elli defa yapmaya özen gösterin.

kalca-eritme-hareketleri-3

4- Kalça eritme hareketlerinin sonuncusu yine pilates topu ile yapılıyor. Şekilde görüldüğü gibi ilk olarak yan yatın ve topu iki bacağınızın arasına alın. Topun alt bacak kısmında olmasına özen gösterin. Daha sonra omuzlarınızı yerden yukarı kaldırın ve eliniz ile baş kısmınıza destek verin. Top ayaklarınızın arasındayken topu iyice sıkın. Dana sonra bacaklarınızı aynı anda yukarı ve aşağı doğru hareket ettirin.

kalca-eritme-hareketleri-4

Bu egzersiz kalça eritme hareketlerinde üst seviyede bir egzersizdir. Bu yüzden ilk üç hareketi ilk zamanlar yapın. Dayanaklığınız arttığı zaman son hareketi günde yirmişer setler halinde egzersiz programınıza ekleyebilirsiniz ve daha sonra set sayısını arttırabilirsiniz.

Yoruma kapalı.