Karın Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Karın ağrısına iyi gelen bitkiler bu rahatsızlığı sık sık yaşayan insanlar tarafından araştırılmaktadır. Genellikle mide rahatsızlığı sonrasında çıkan fakat tam olarak ne zaman ortaya çıkacağı belli olmayan Karın Ağrısı, gündelik hayatımızı ciddi bir tehlikeye sokan durumdur. Karın ağrısının başladığı ilk andan itibaren yaptığımız şeyleri yapamamaya ve yerimizde duramamaya başlarız.

YouTube video

Oldukça kötü bir durum olmasının yanı sıra yanımızda yer alan kişilerde durumun farkına varmaktadırlar ve bu nedenle onlarda etkilenmektedirler. Peki, bir anda ortaya çıkan ve düzenimizi bozan Karın Ağrısına iyi gelen bir şeyler var mıdır? Hemen etki edebilecek olan yöntemler hangileridir? Biz de sizler için bu kötü zamanlarda ağrıyı biraz olsun hafifletecek bitkiler ile alakalı bir yazı hazırladık.

1 – Karın Ağrısına İyi Gelen Bitkiler ; Limon Suyu Yöntemi

kolay-diyet-listesi-karin-agrisina-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

Karın ağrısının başladığı zaman bulunduğumuz ortamda limon bulunması halinde kolay bir şekilde hazırlayacağımız bu yöntem ile yarım saat içerisinde Karın Ağrısından kurtulabiliriz. Öncelikle taze limonu ortadan ikiye ayırıyoruz, sonra ısıttığımız bir bardak suyun içerisine bütün limonu sıkıyoruz. Bundan sonra ise tek yapmamız gereken hazırladığımız karışımı içmek ve midemize iyi gelmesini bekleyerek Karın ağrısını tamamen ortadan kaldırmak.

2 – Ballı Su Yöntemi

kolay-diyet-listesi-karin-agrisina-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

Arılar tarafından üretilen ve tam olarak nasıl meydana getirildiği bilinmeyen Bal, her derde deva olan bir nimettir. Bal yemenin özellikle Karın ağrısına iyi geldiği ile ilgili dini haberler bulunmaktadır ve bundan dolayı Bal, Karın Ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır. Bulunduğumuz ortamda sadece bir çay kaşığı balın bulunması halinde hemen hazırladığınız sıcak suyun içerisine katarak karışımı için. Bundan sonrada karışımın etki etmesini bekleyin.

3 – Pekmezli Su Yöntemi

kolay-diyet-listesi-karin-agrisina-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

 

Geçmişten Günümüze kadar annelerimiz tarafından yapılagelen Pekmez, birçok hastalığın şifasını içerisinde bulundurmaktadır. İçerisinde yer alan vitamin depoları sayesinde aynı zamanda Karın Ağrısına da iyi gelmektedir, sadece bir kaşık pekmezi sıcak suyun içerisine katarak karıştırmak yeterli olacaktır. Hemen etki eden bir yöntem olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir.

4 – İncirli Su Yöntemi

kolay-diyet-listesi-karin-agrisina-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

İncir, faydası saymakla bitirilemeyen nadir meyve türlerindendir. İçinde yer alan enzimler sayesinde mide ve bağırsağı rahatlattığı bilinmektedir, bu nedenle incir Karın Ağrısı içinde kullanılmaktadır. Sıcak bir suyun içerisine attığınız en az bir tane incir ile mide ve bağırsağınızın rahatlamasını sağlayarak Karın Ağrısından kurtulabilirsiniz. Hem de herhangi bir ilacın etki etme süresi gibi bir zaman beklemeyerek.

5 – Hint Yağı Yöntemi

kolay-diyet-listesi-karin-agrisina-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

Hint Yağı, diğer yağ türlerinden farklı olarak birçok rahatsızlığa iyi gelmesi için organik olarak kullanılmaktadır. Karın Ağrısı için kullanılabilecek yöntemler tavsiye eden uzmanlar, Hint yağını kullanmayı da önermişlerdir. Sıcak bir suyla veya meyve suyu ile beraber tüketildiği zaman Karın Ağrısına kesinlikle etki etme ihtimali bulunmaktadır.,

Karın Ağrısına İyi Gelen Bitkiler ile Hazırlanan Diğer Yöntemler

kolay-diyet-listesi-karin-agrisina-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

Yukarıda bulunan yöntemlerin dışında başka hangi yöntemler vardır, onlar da şu şekilde sıralanabilir;

  • Keten Tohumu Yöntemi
  • Yoğurt Yöntemi
  • Papatya Çayı Yöntemi
  • Rezene Çayı Yöntemi
  • Zencefil Çayı Yöntemi
  • Tarçın Çayı Yöntemi
  • Nane Limon Çayı Yöntemi

Bebeklerde Karın Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

kolay-diyet-listesi-karin-agrisina-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

Bebeklerde ve çocuklarda karın ağrısı bazen karşımıza çıkan problemler arasında yer almaktadır. Anneler böyle durumlarda öncelikle olarak karın ağrısının sebebini iyi tespit etmelidir. Çünkü karın ağrısının nedenine göre tedavi yolu izlenmesi gerekmektedir. Bebeklerde karın ağrısına iyi gelen bitkiler ya da yiyecekler şu şekilde sıralanabilir;

kolay-diyet-listesi-karin-agrisina-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

  • Muz karın ağrısına oldukça iyi gelmektedir. Böyle durumlarda muzu güzelce ezerek bebeğinizin kolayca yiyebilmesi sağlayabilirsiniz.
  • Eğer karın ağrısı kabızlıktan kaynaklanıyorsa çocuklara da ballı su denenebilir. Çünkü bal bağırsak hareketlerini artırmaktadır.
  • Ayrıca ek gıdaya geçmiş bebeğinizin ya da çocuğunuzun karnı ağrıyorsa incir yedirmeniz de çok etkili olacaktır.

Yoruma kapalı.